Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Λοιπόν, για να υπάρχει ένας διαχωρισμός από εδώ και στο εξής, εδώ θα γράφουμε για τις ταινίες που είδαμε σε DVD, και στο topic “Τι ταινία είδατε σήμερα…;;;” θα γράφουμε γι’ αυτές που είδαμε στο σινεμά; Ok;

Και αν δεν είναι DVD αλλά κασέτα? Και αν δε το είδαμε σήμερα, αλλά χθες? :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

Λοιπόν, χθες είδα το “Νόημα της Ζωής” των Monty Python. Τους λατρεύω, η ταινία “Life of Brian” είναι μία από τις 3 καλύτερες κωμωδίες που έχω δει μέχρι σήμερα και έχω λιώσει όλα τα βιντεάκια που έχω βρει από το Flying Circus…

Η συγκεκριμένη ταινία όμως ήταν επιεικώς απαράδεκτη… Δε μου άρεσε καθόλου! Την έκλεισα 10 λεπτά πριν το τέλος, γιατί προτίμησα να παίξω τάβλι στο ίντερνετ. Το χιούμορ της ταινίας 100% δε ταίριαζε στο δικό μου χιούμορ. Πρέπει να χαμογέλασα 2 φορές και αυτές στη μικρής διάρκειας ταινία που είχε στην αρχή… Εννοείται ότι αυτό το 10λεπτο ήταν ότι πιο ευφάνταστο και έξυπνο είχε να επιδείξει η ταινία. Τζάμπα τα 1,70 ευρώ…

Ε μα είσαι και άμπαλος. Γιατί δε με ρώταγες ρε; Από τη μία την έχω σε DVD, από την άλλη…θα σε προειδοποιούσα για τα παραπάνω πριν δώσεις τα ευρά…

Εγώ είμαι ρε ο άμπαλος? Εσύ είσαι που πήγες και την αγόρασες!!!

(τι γίνεται στο τέλος?) :lol: :lol: :lol: :lol:

Ειδα το Jay & Silent Bob Strikes Back, πλακα ειχε.

η αληθεια ειναι οτι αυτη ειναι η πιο παραξενη και απομακρη απ’το ευρη κοινο ταινια των Python.

Υπήρξαν στιγμές στις οποίες είχα ρίξει πολύ γέλιο στο “Νόημα της ζωής”. Είναι όμως σαφώς κατώτερο από τους “Ιππότες της ελεϊνής τραπέζης” και το “ένας προφήτης μα τι προφήτης”.

Εγώ πάλι το λατρεύω το νόημα της ζωής. Μάλλον γούστα είναι αυτά.

έχουμε και δουλειές…“τι dvd είδατε σήμερα??”
με τον πόνο μου παίζετε?? :twisted: :twisted: :twisted:

Xτες ειδα το Ιdiocracy.Μαλακιουλα…
Καποιος παει ταξιδι στο χρονο 500 χρονια μπροστα λογω λαθους σε στρατιωτικο πειραμα(τι πρωτοτυπο) και στην εποχη αυτη ολοι οι ανθρωποι εχουν γινει καθυστερημενοι και χαζοχαρουμενοι.Αυτος που ηταν μετριος διανοητικα στην εποχη του ειναι ο πιο εξυπνος σε εκεινη και γινεται υπουργος και σωζει τον κοσμο(βασικα σωζει τις σοδιες τους,αφου ειναι τοσο στοκοι που δεν ξερουν με τι να τις ποτισουν).
Νταξει γελας λιγο με την απιστευτη βλακεια των καθυστερημενων ανθρωπων,αλλα δεν εχει και κανα σπουδαια νοημα η ταινια.
Αμα εχετε 1.30 ωρα για πεταμα καλη ειναι.

Ξαναειδα σημερα το Ιce Age 2.Και ακομα γελαω :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Σκρατ forever!

Εγώ χθες είδα-όχι σε dvd αλλά στην τηλεόραση (πιάνεται;;)-τον Κύκλο των Χαμένων ποιητών.Πρώτη φορά την έβλεπα και μου άρεσε πάρα πολύ!!Ταινιάρα και πολύ συγκινητική στο τέλος…

Ολοι έχουμε έναν ποιητή μέσα μας.Αυτό είναι το νόημα της υπέρτατης αυτής ταινίας…(Πληροφοριακά οι Dream Theater έχουν δανειστεί samples από την ταινία στο A change of seasons)…

A Beautiful Mind, για πολλοστη φορα. Εκπληκτικη ταινια, εκπληκτικη ερμηνεια.

Το στοίχημα του Σλέβιν…πάρα πολύ καλό :slight_smile:

ΘΕΪΚΟ

άδειο το σπίτι σήμερα και πήρα 4 dvd :lol: :lol: :lol:
πειρατές καραϊβικής το καινούριο
inside man
syriana
καληνύχτα και καλή τύχη…
βλέπω και λέγω… :smiley:

Είδα προχθές το “Το Πάρτυ” με τον Peter Sellers. Είχε αρκετό γέλιο, όχι τόσο όμως όσο στους Ροζ Πάνθηρες…

Όντως δεν είναι σαν τον Ροζ Πάνθηρα αλλά και πάλι ρίχνεις γέλιο!
Είναι θεός ο άνθρωπος ρε!!Απίστευτος!

κορυφή ο Σέλερς…απλά κορυφή

είδα το 2 από τους Πειρατές…μμμ,ένας Ντεπ που έχει για την πλάκα του τέτοια ρολάκια,μια πανέμορφη Νάιτλι κι ένας κλασσικός american ήρωας Μπλουμ…ε,καλή φάση…μέχρι εκεί 8)