Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Καλουτσικο το green room ειχε την πλακα του
Ωραια μουσικουλα

Everybody Wants Some

Linklater και 80s you can’t go wrong. Θυμίζει όλες τις σεξοκωμωδίες της εποχής, έχει καταφέρει να πιάσει απόλυτα το feeling ταινιών όπως Animal House (ναι ναι οκ του '78 είναι i Know) με ολίγον από Porky’s. Δεν είναι απλά ένα φόρος τιμής αλλά μια ακόμα ταινία της εποχής που βγήκε σήμερα. Τολμώ να πω και ακόμα καλύτερη αφού το σενάριο δεν μένει στα εφηβικά αστεία σε αρκετές στιγμές. Η διάρκεια μπορεί να είναι λίγο too much για το είδος (2 ώρες γεμάτες) αλλά δεν του φαίνεται και τόσο. Γενικά απολαυστική όσο δεν πάει και εννοείται με τέλειο soundtrack.

Παίζει και ο… Τόνι Σφήνος!!


:stuck_out_tongue:

Τίποτα δεν είδα στην τιβί.!έχει και τίποτα να δω?
Ειδα στο πισι τη γραμματέα αυτήν την πανάρχαια ταινία του 2002 ή 2004 που είναι πολύ γνωστή και παίζει ο James Spader που τον γνώρισα από το The blacklist(2013)

Σε μισή ώρα περίπου στην ερτ έχει ένα ισλανδικό κοινωνικό δράμα γυρισμένο στα σοκάκια της Γαλλίας, δε θυμάμαι τίτλο

τσόντα είναι τελικά, άκυρο

Κι εγώ είδα στο PC μια ταινία με γραμματέα…αλλά μάλλον δεν λέμε την ίδια… [emoji6] [emoji12]

E ποια λες εσυ?τσοντα λες?
Ε οκ κι αυτο κατι “παρομοιο” ηταν.

Εμένα μου φάνηκε εξαιρετικό. Πολύ δυνατό θρίλερ σε έχει στην τσίτα σε όλη την διάρκεια. Εξαιρετικός ο Steward.

[emoji6] [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Φχαριστιεσαι αιματακι για ένα τρίωρο. Απολαυστικός Ταραντινο. Αλλά… Πολύ “N-word” ρε παιδί μου…

Χθες

Συνεχίζεται το αφιέρωμα Burt Reynolds

Γαλάζιες πιπες…

Pride Prejudice and Zombies

Όταν είδα το trailer την έβαλα στις πλέον αναμενόμενες ταινίες της χρονιάς. Όταν αργότερα είδα τις κριτικές και το… PG-13 απογοητεύτηκα πολύ.

Ωστόσο εδώ μάλλον έχουμε το guilty pleasure της χρονιάς. Μάλιστα ακολουθεί την ιστορία αρκετά πιστά και χώνει με ωραίο τρόπο τα zombie μέσα. Έχει ωραίο χιούμορ, εξαιρετικό casting (Lena Headey λέμε αν και μικρός ο ρόλος της) και γενικά βγάζει το απαραίτητο fun. Το PG-13 (αν και πολύ οριακό)

φανερά βάζει φρένο στο πόσο απολαυστική θα μπορούσε να γίνει. Έστω και έτσι πάντως προσωπικά την ευχαριστήθηκα πολύ.


Όχι κάτι φοβερό σαν ταινία και πλοκή αλλά μεγάλη ερμηνεία (σε ηθοποιία και τραγούδι) από Jeff Bridges.

Ηρθα να πω οτι το the nice guy ειναι εργαρος!! \m/

Και εγω ηρθα να πω οτι στην νεα ταινια του Λινκλέιτερ, βαρεθηκα αρκετα.