Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

True αν και πάλι είναι σε αξιοπρεπές επίπεδο. Φαντάζομαι πως το σενάριο και το θέμα ήταν ιδέες που του ξέμειναν από το Boyhood. Ή τουλάχιστον εγώ σκεφτόμουν όλη την ώρα το εκπληκτικό Boyhood και για αυτό βαρέθηκα με την νέα ταινία.

What are you talking about?? Το λάτρεψα το Everybody wants some

Τις τελευταίες βδομάδες πάντως είδα μερικές καλές ταινίες.

Μια από αυτές ήταν το [B]Nice Guys[/B] που επίσης λάτρεψα και αναφέρθηκε πιο πάνω. Αλλά η ταινία που μου πήρε τα μυαλά είναι το [B]Sing Street[/B] του Carney (Once, Begin Again) που έχω την εντύπωση πως πολλοί εδώ μέσα θα εκτιμήσουν πάρα πολύ. Στην τελική πόσο κακή μπορεί να είναι μια ταινία που ξεκινάει με το Stay Clean των Motorhead? Επίσης συμπαθητικό ήταν και το [B]Maggie’s Plan[/B] με τον νέο έρωτα Greta Gerwig αν και δεν φτάνει κάποιες άλλες πρόσφατες ταινίες που έχει βγάλει.

Αντίθετα βαρέθηκα την ζωή μου στο [B]Bone Tomahawk[/B] που έχει αποθεωθεί πολλάκις για άγνωστους σε μένα λόγους. Ενώ το [B]Knight of Cups[/B] του Malick πρέπει να είναι η χειρότερη ταινία από αγαπημένο σκηνοθέτη που έχω δει.

Knight of Cups απογοήτευση ναι δυστυχώς… γνκ ο Μάλλικ νομίζω δεν έπρεπε να κάνει τέτοιο boost μετά το New World, το οποίο μου άρεσε πολύ btw και να παραμείνει λίγο στην αφάνεια καμιά δεκαετία :stuck_out_tongue: Έχει παγιδευτεί τώρα σε ένα ύφος-στύλ-αφήγηση που κουράζει πολύ και δεν αγγίζει ουσιαστικά τίποτα…

Nice guys είδα και γώ και το καταδιασκέδασα, μπράβο στον Σέην Μπλάκ που προσπαθεί και Το Κρατάει Αληθινό για εμάς που λησμονούμε εποχές με buddy cop movies και γνήσιο πιστολίδι σε συνδιασμό με quirky humor και καλογραμμένο σενάριο για αυτό που οφείλει να είναι… τόσο πολύ που τελείωσε και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν, shit, μακάρι να βγεί σηκουελ ας πούμε…

Το Sing Street τόχω στα υπόψιν και χαίρομαι που ακούω καλά λόγια γτ μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον…

Everybody wants some θα ειδωθεί σωστά σε σινεμά το σκ γτ και γώ περιμένω πολλά!

Είδα προχτές αυτό

το οποίο ήταν ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ.-

γενικά ότι φέρει σφραγγίδα LAIKA και εν λόγω Aardman Animations είναι γαμημένη εγγύηση.
Κατέβασα ξανά Wallace and Grommit + Chicken Run στα καπάκια μετά που τελείωσε ο Shon

ωραίος χαβαλές και δράση, περνάει ευχάριστα η ώρα με ποπ κορν

Τι παπαρα ηταν αυτο το the shallows ελεος

The neon demon

Οσοι λατρευουν τον Ρεφν οπως εγω πιστευω θα τους αρεσει
Οσοι βριζανε με το only god forgives ας τδουν τπτ αλλο καλυτερα

Eμενα το only god forgives μου αφησε περιεργο συναισθημα, σε σημεια μου αρεσε αρκετα σε αλλα οχι και τοσο και σε αλλα καθολου… Ιδιαιτερη ταινια… Την ξαναβλεπω για πλακα βεβαια, δεν με απογοητευσε αλλα ουτε με συνεπηρε, κατι πολυ ντεμι και αναλογου mood…

Άλλα ο ρεφν μαρεσει για το valhala rising ( \m/ ) & bronson καιμετα για pusher κ drive…

Το neon deamon ειναι παρολαυτα απο τις μεγαλυτερες μαλακιες που εχω δει ποτε.- :stuck_out_tongue:

Κοιτα για να καταλαβεις εμενα μ αρεσε και το lost river του Γκοσλινγκ που το κραζουν ολοι και σεναριακα ειναι η αληθεια οτι ειναι ο,τι να ναι. :stuck_out_tongue:
Αλλα τετοιου ειδους ταινιες ειναι το φετιχ μ ας πουμε.

Βαλχαλα νταξει προσκυναμε

α κατσε και μενα μαρεσε το lost river :stuck_out_tongue:
νομιζω οτι στο μελλον ειναι απο αυτες που θα γινουν cult διαμαντακια
ειδικα αν δεν ηταν και μεγαλο ονομα πισω απο τη σκηνοθεσια και ηταν κανας αγνωστος, θα γινοταν ακομα πιο γρηγορα…

και ματ σπιθ <3

ηταν οτιναναι ναι λιγο :stuck_out_tongue:
κερδιζε πολυ απο το Ντεηβιντ Ληντς στοιχειο που μου εβγαζε

αλλα στο neon πρωτη φορα σε τετοιες ταινιες ενιωσα απογνωση με το αυτο που βλεπω… και δε με σοκαρε ή ενοχλησε (καθολου βσκ) τοσο το φιναλε, αλλα γνκ ολο αυτο το πολυχρωμο απολυτο τιποτα που ειχε προηγηθει…

απο την ταινια αυτη θα μπορουσε να λειπει τουλαχιστον ενα σαρανταλεπτο και παλι τις ιδιες πιπες θα μπορουσε να μας ελεγε ο Ρεφν.

Σχετικο

ποσο γαματο ηταν το Sing street ρε
Κολλησα με το riddle of the model και την κοπελα (ερωτας)
Ανετα το βλεπα αλλες 2-3 φορες

1 Like

Εξαιρετικό όντως, να είχε και λίγο μεταλ παραπάνω (μόνο το Stay Clean έχει άλλα τέσπα )

1 Like

Τίποτα το ιδιαίτερο με μία γκόμενα να προσπαθεί να επιβιώσει κατά τη διάρκεια μίας μακρόχρονης ξηρασίας κι ενώ ένας “βαρόνος” ξεκληρίζει όποιον έχει νερό.

Ωπ Voider ! :space_invader:

ΣΚ ειδα τα παρακατω 2 ταινιακια και ηταν οτι επρεπε:

Super δυναμεις, σε 3 teenagers και πως αυτοι το αντιμετωπιζουν. Χωρις να ειναι κατι το εκπληκτικο, η ταινια περασε νερο και ευχαριστα, δινει μια πιο καθημερινη ματια στο τι θα γινονταν εαν συνεβαινε. Οι 3 που παιζουν τους βασικους χαρακτηρες ειναι ετσι ανερχομενοι πιτσιρικαδες, και το handheld / shaky του δινει ενα στυλιζαρισμα διαφορετικο.

Χωρις να εχει παρει καλα reviews, προσωπικα μου αρεσε ! Ροματζο στο τελος του κοσμου, με ενα μιξ κωμωδιας, road trip και τραγωδιας με Καρελ και Keira Knightly. Ενα απο τα μειον ειναι ο Καρελ, δυστυχως, που επειδη ο ρολος του δεν ειναι ξεκαθαρα κωμικος ειναι λιγο creepy να τον βλεπεις σε καταθλιψη. Αλλα πολυ πλακα , σε βαζει σε σκεψεις, και αρκετα γουτσου γουτσου να τη δεις με γκομενακι ( η φορεβερ αλοουν).

" I wanna το do heroin to Radiohead! "

Το είδα με την δικιά μου…πολύ κλάμα η κυρία! Ωραίο όμως…

Υπόθεση:
Ο Σάιμον και η Ρόμπιν είναι ένα παντρεμένο ζευγάρι που η ζωή τους κυλά τέλεια, μέχρι τη στιγμή που μια γνωριμία του Σάιμον από το λύκειο εμφανίζεται ξαφνικά. Στην αρχή ο Σάιμον δεν αναγνωρίζει τον Γκόρντο, αλλά ύστερα από μια σειρά απρόσμενων συναντήσεων και μυστηριωδών δώρων, αποκαλύπτεται ένα τρομακτικό μυστικό, ύστερα από 20 χρόνια.

Αρκετά καλό ψυχολογικό θρίλερ!