Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

φθηνό χιούμορ από αυτό όμως που σε κάνει να περνάς ευχάριστα για μιάμιση ώρα.

Μερικές καλές ταινίες που είδα τελευταία.

http://www.imdb.com/title/tt3553976/?ref_=nv_sr_1

Ο Viggo Mortensen μετά την επιτυχία του Lord το έριξε στις ανεξάρτητες παραγωγές με, κατά την προσωπική μου άποψη, μάλλον αδιάφορες ταινίες. Αυτή εδώ όμως ξεχωρίζει ως μια από τις καλύτερες που έχει κάνει ποτέ και σίγουρα στις καλύτερες τις χρονιάς. Ειδικά το φινάλε με την διασκευή γνωστού άσματος… Αν δεν βρεθεί υποψήφιος για Ά αντρικό θα είναι μέγιστη παράλειψη. Πανέμορφη ταινία δεν χάνεται με τίποτα, μάλιστα αν δεν κάνω λάθος από βδομάδα θα βγει στις ελληνικές αίθουσες και άνετα πλήρωνα εισιτήριο για να την ξαναδώ.

http://www.imdb.com/title/tt5700672/

Korea & Zombies. Γενικά είχα ακούσει πολλά καλά λόγια αλλά τέτοια ταινιάρα δεν την περίμενα. Στην τσίτα από την αρχή ως το τέλος. Δεν σε αφήνει να πάρεις ανάσα μιλάμε. Η πιτσιρικά μου έκανε μεγάλη εντύπωση με την ερμηνεία της. Μάλλον η καλύτερη zombie movie των τελευταίων 20+ ετών (από το Day of the Dead βασικά).

http://www.imdb.com/title/tt4698684/

Αυτό είναι από τον σκηνοθέτη του επόμενου Thor (αλλά και του What we do in the shadows). Ωραία ζεστή ταινία, πολύ χιούμορ, καλό χιούμορ όχι κλανιές και τα ρέστα, φορβερός πιτσιρικά και ακόμα καλύτερος Sam Neil που έτσι και αλλιώς είναι λατρεία. Όχι αριστούργημα για μένα αλλά σαφώς αξίζει.

Επίσης και επειδή μάλλον είμαι μαζόχα, έκατσα και είδα τα νέα Ghostbusters και Independence Day: Resurgence που ήταν ΑΠΑΙΣΙΑ!! δίπλα σε αυτά το απλώς βαρετό Alice Through the Looking Glass έμοιαζε ταινιάρα.

1 Like

Υπόθεση
Ένας κομήτης περνάει πολύ κοντά στην Γη προκαλώντας κάποιες ανωμαλίες στην τηλεφωνία και στον ηλεκτρισμό. Μια παρέα φίλων βρίσκεται σε ένα σπίτι, όταν γίνεται μια γενική συσκότιση. Δύο μέλη της παρέας εξορμούν μέσα στο σκοτάδι, προς το μοναδικό σπίτι που φαίνεται να έχει ρεύμα και φως. Επιστρέφουν με ένα κουτί στα χέρια τους που όταν ανοίξει θα τους φέρει αντιμέτωπους με ένα απροσδόκητο μυστήριο.

mindfuck movie

1 Like

ωραιότατο το απο πάνω, Τα captain fantastic και hunt for the wilderpeople θα τα δω αυτες τις μερες

Θέλω να πάρω αυτή την ταινία και να την τρίψω στα μούτρα όλων των νεοφιλελέδων.

Αν δεν ενδιαφερεστε για τις αληθειες που λεει, μπορείτε να τη δείτε για τη σπαρακτική ερμηνεία-κατάθεση ψυχής του (άγνωστου σε εμένα μέχρι χθές και λύπαμαι για αυτό) Βενσάν Λιντόν, ο οποίος σε όλη την ταινία είναι ένα πορτραίτο θλίψης και απογοήτευσης που προσπαθεί να μη χάσει την ανθρωπιά του όσο και αν προσπαθεί ο νόμος της ΑΓΟΡΑΣ. Αυτός που θέλει τα αψεγάδιαστα βιογραφικά και την ευελιξία των εργασιακών σχέσεων.

ενταξει παιδια πολυ καλο…τσεκαρετε καμενια

Το είχα δει και το ξαναείδα χθες τυχαία! Πολύ καλή και όντως mindfuck

Καλα το αποπανω θελει ενα λιβαδι στριμμενο πριν το play.

Ειδα Disney φαση χθες στη ζεστουλα κ ηταν γαμω:

Είδα και εγώ το Hunt for the Wilderpeople. Πανω κάτω οτι λέει ο dead πιο πάνω. Απόλαυση και ο μικρός, και ο sam neil φυσικά(η φάτσα του στην σκηνή με την τούρτα…).

Αρκετά καλό ψυχολογικό θρίλερ!!!
Δείτε την!!!


Πολύ δυνατή, κλεφτρόνια μπαίνουν στο σπίτι ενός τυφλού βετεράνου που κρύβει πολλά λεφτά αλλά και ένοχα μυστικά, και γίνεται της πόπης!

Είδα το The Hunt (Jagten στα δανέζικα) με τον Mads Mikkelsen, πολύ καλό.

1 Like

Μας τα εχει πρηξει ο Smith με το απο πανω στα social media… ελεγε τιποτα ?

Εξαρταται ποσο φαν του εισαι. Απο το Tusk παντως μου αρεσε περισσοτερο.

o smith μας τα ΄χει πρήξει γενικότερα :stuck_out_tongue: