EJEKT Festival 2018

Πότε έπαιξαν οι Nickelback headliners στην Ιταλία; Και στο εξωτερικό τα ίδια και τα ίδια παίζουν headliners, το Firenze Rocks, μιας που ανέφερες Ιταλία, φέτος έχει Foo Fighters, Guns N’ Roses, Iron Maiden και Ozzy τις 4 μέρες.

1 Like

καλά στην περίπτωση των nickelback δεν είναι στάσιμος . Απλά έχει γούστο

Τα μεγάλα mainstream συγκροτήματα του σήμερα , όντως δεν θα τα στήριζε ο κόσμος σε φεστιβαλ ως headliners

Εννοώ τύπου BFMV , FFDP , A7X , Stone Sour , Volbeat , Trivium κλπ

Ευτυχώς ή δυστυχώς τέτοιες μπάντες είναι στο όριο για μαγαζιά και open air …Για να το εξηγήσω καλύτερα , πιστεύω ότι τα παραπάνω ονόματα θα μάζευαν 3 με 5 χιλιάδες στο αισιόδοξο σενάριο . Άρα δεν κάνουν ούτε για φεστιβαλ , ούτε για κλειστό μαγαζί στην Ελλάδα

2 Likes

Το ολο θεμα ειναι φαυλος κυκλος νομιζω, οι διοργανωτες φαιρνουν αυτους που φαιρνουν για να μν μπουνε μεσα και ο κοσμακης παει για να περασει καλα, εγω που ειμαι κεντρικη ευρωπη πρεπει να αρχισω τις οικονομιες απο τωρα για ολα αυτα που εχει γυρω, τριγυρω ιουνιο ιουλιο

2 Likes

Sorry εννοώ Nickelback σε δικό τους show με support τους Skillet. Όχι σε φεστιβάλ. Το 2013 στο Mediolanum forum στο Μιλάνο. Εκεί έχουν παίξει επίσης ονόματα όπως Muse, Slipknot κτλ.

Κακά τα ψέματα, εάν μια μπάντα είναι αγαπητή θα μαζέψει κόσμο. Είτε σε φεστιβάλ, είτε σε δικό τους show. Δεν βρίσκω κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Το θέμα είναι να υπάρχει αρκετός κόσμος που να τους ακούει για να μπορεί να τους φέρει ο διοργανωτής.

2 Likes

Δυστυχως το κοινο στην Ελλαδα δεν ειναι και τοσο ροκ. Εχω δει sold out Pearl Jam στη Λισαβωνα σε φεστιβαλ με 45 χιλιαδες κοσμο, χωρις αλλο σοβαρο ονομα. Εδω ειδαμε ποσο μαζεψανε.

1 Like

Ανακοινώθηκαν Wolf Alice

2 Likes

ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΑΜΘΕΡΤΥΔΗΓΣΦΞΚΛ.

Καμία ψυχραιμία, δεν ξέρω τι και πώς, εκεί θα είμαστε.

3 Likes

Αυριο ανακοινωνεται κι αλλο ονομα

Jack Heart και Protomartyr

3 Likes

Δεν ξέρω αν αξίζει να πάω μόνο για Nick Cave.
Όλοι έπαθαν κοκομπλόκο τον Νοέμβριο με τον Νικ αλλά δεν θα είναι το ίδιο τώρα σε μίνι φεστ.
Είναι και oι EHG την επόμενη μέρα+βόλτα παραλία… πόσο χρήμα να χαλάσω σε ένα weekend… θα καταστραφώ.

Μην το λες αυτό.

1 Like

Επίσης, τι θα πει “μόνο για Nick Cave”

1 Like

Να μην πας , για να ακουσεις μετα οτι επαθαν κοκομπλοκο και οσοι δεν τον ειδαν τον Νοεμβριο στο κλειστο και θα τον δουν τωρα στο ανοιχτο και θα εχεις 2 στα 2.

2 Likes

Ομολογουμένως, πολύ ωραίος συνειρμός.

σε πειραζω . υποθετω πως το καταλαβες αυτο.
Αλλα επειδη τον ειδα τον Νοεμβριο , δεν σκεφτηκα δευτερολεπτο να ΜΗΝ παρω εισιτηριο και για το Eject.

Αν το θεμα ειναι τα εξοδα ,παω πασο …
Αν ομως εχεις ενσταση για ποσο συγκλονιστικος θα ειναι ο Σπηλιας και η παρεα του , τοτε νομιζω οτι τσαμπα καθεσαι και το αναλυεις τοσο.

2 Likes

Μα και εγώ σε παίνεψα για τα γραπτά σου, δεν ήταν ειρωνικό. Με έπεισες στη στιγμή.
Τα έξοδα δεν είναι τόσο μεγάλο θέμα, εργαζόμενος είμαι, αλίμονο να μη έχω και 2 φράγκα για να χαλάσω για τα γούστα μου.

τοτε κανονισε να σε κερασω μια μπυρα … εστω και οταν θα παιζουν οι Editors !

to Heavy by the sea to 13 eixe paei kalutera (Slayer, Down kai sia)? u joking right?

Από το '14 εννοεί.

well that’s not saying much dioti to 13 eixan kopei mono 3500 ticketa so poso xamilotera itan to 14.