EJEKT Festival 2018

Ήταν χαμηλότερα.

giafto I guess den exei 3anaginei Heavy by the sea. as vazane kai Running Wild na mazeve kana 500-1000 atoma akoma

γι αυτο καθε χρονο maiden,judas,saxon,accept κτλ κτλ και καθε παρα χρονου μποφιλιου,πυξ λαξ κτλ κτλ

Πάντως δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θέλουμε σαν κοινό

3 Likes

τους Metallica με 25 ευρω εισιτηριο , αλλά οχι και καθε χρονο, καινουργιες μπαντες οχι ομως μονες τους ,τους ιδιους λατρεμενους καλλιτεχνες καθε τοσο , τα υπολοιπα μεγαθηρια να περνανε μια φορα στα 4 χρονια και ολα αυτα στην πλατεια απεναντι απο το σπιτι μας…

7 Likes

το κοινό ξέρει τι θέλει… και ο διοργανωτής του το δίνει απλόχερα… εγώ προσωπικά δεν μπορώ να βλέπω κάθε χρόνο τα ίδια πέντε δέκα συγκροτήματα… προτιμώ κάτι τίμιο και χρονικά ενδιαφέρον σαν το heavy by the sea… παρά festival φόρο τιμής σε συγκροτήματα 40 χρόνων με groundbreaking όνομα τους Volbeat που προσωπικά δεν μου αρέσουν αλλά μπράβο τους που τους φέρνουν αυτή τη στιγμή.

Ναι ακριβώς αυτό μάλλον. Μόνα ζυγά δικά μας και τη μία γκρίνια που φέρνουν πάλι μεηντεν, την άλλη οι ίδιοι θα πούνε ποιοι Γκοστ μωρέ τώρα έλεος

Κι εγώ γούσταρα πολύ το Heavy by the Sea Έκανε ο, τι μπορούσε.

6 Likes

I guess giafto fernoun tora tous Volbeat gia na doun ti psaria pianoun mipos kai tous feroun monous tous in the future. 8a borousan omos na feroun kai tipota Airbourne (alla kapoioi 8a gabgisoun kopia AC/DC opos kai me Monument kopia Maiden) i Bullet, meta3i allon, gia ta pio mikra spots. alla ti leo edo ferane tous original (AC/DC) kai eimastan i moni xora ston planiti pou den egine sold out tous Airbourne 8a pane na doune?

καλα αυτο με τους ACDC ειναι κορυφαιο παραδειγμα…

Καλά, ηρεμήστε, δε θέλουν όλοι να δίνουν 80άρια για συναυλίες ρε. Εντάξει, δεν έγινε sold out, κλάιν, μια χαρά πάρα πολύ κόσμο είχε.

Airbourne κακέκτυπο. Σιγά που γαυγίζουμε κιόλας. Για κάνα κλαμπάκι είναι.

έτσι πρόχειρα για να μιλάμε με ντοκουμέντα που έλεγε και μία ψυχη…

2018 Rockwave (προηγούμενες εμφανίσεις Ελλάδα)

Iron Maiden (13)
Saxon (20)
Accept (11)
Judas Priest (5) *με παρθενική το 2001
Monument (5)
Sabaton (9)
Tremonti - Volbeat (0)

μέσος όρος = 7,87

Heavy By The Sea 2013-2014 (προηγούμενες εμφανίσεις έως τότε)

Slayer (5)
Down (1)
Kvelertak (1)
Napalm Death (8)

Deftones (0)
Behemoth (3)
Ghost (1)

μέσος όρος = 2,71

Και Mastodon με Turbonegro είχε κανονίσει την επόμενη χρονιά, που δεν έγινε εξ’ αιτίας των παρταλιών.

2 Likes

re man what I mean is oti tous ferneis se festival na tous dei o kosmos gia na kopseis kinisi (piramatika diladi) kai na valeis kati diaforetiko. se kamia periptosi den enoousa oti einai gia headline slot se festival. alla an eisai diorganotis den to diakindineueis na tous fereis se club xoreis na xeis tin paramikri idea posos kosmos 8a paei. oso gia ta 80$ min 3exnas oti oi filoi sou oi leutallica ta 3ekinisan auta.

file me enan grigoro ypologismo stous Maiden (xoris na metrao tin fetini tous emfanisi) eisai off (ektos kai an 3exnao kapoia) 88, 2x95, 96, 98, 99, 2000, 05, 08, 11. kai Down eisai off 2 fores 1 to 08 kai 1 to 13. Monument exoun er8ei 5 fores odos?

7000 otan ta xiliarika eixan akoma ARXIDIA.

image

96x2,98x2,2007 down το 13 είναι στο heavy by the sea… καλά μία πάνω μία κάτω το ίδιο κάνει… ααα και με 30 ευρα τικέτο

1 Like

@anhydriis νομιζω θα ταν λιγο πιο σωστο να μετρας μονο της Αθηνας γιατι τωρα εχεις βαλει και της Θεσσαλονικης

Καλά… στο μυαλό μου είχα ότι αυτή η συναυλία (2001) ήταν 1997-8 και έπρεπε να μπω wiki για να βεβαιωθώ. Μάλλον γερνάω και κουτιένομαι.

έχεις δίκιο αλλά δεν αλλάζει κάτι δραματικά… άσε που έτσι καλύπτεις και κόσμο που δεν θα ερχόταν αθηνα για να δουν τους χ ψ

O Nick παντως στο Λονδινο εκανε καταθεση ψυχης.
Το setlist τα ΕΣΠΑΣΕ, ενω περσυ ηταν promotional tour και επαιζε απο το καινουργιο περισσοτερα.
Οταν παιζει ο Νιck απλα πας.

3 Likes