EJEKT Festival 2018

nai 3exasa to live tou 07 kai metras kai tis 8essalonikis it figures.

Σίγουρα.

1 Like

άστο να “πέσει” ρε μ…λ…κ… και πέρασε στα ψιλά :stuck_out_tongue:

4 Likes

s’aresei den s’aresei it’s the truth.

1 Like

Βγήκανε στο Σκάι το πρωί και ειπανε ότι περιμένουν πάνω από 20.000 ατομα.

Ο πρωτοσαλτε ή ο Μπάμπης? ?χαχχα…αστειεύομαι

Είχε πολύ κόσμο πάντως παιδιά. Πήγα 6 η ώρα, οι Protomartyr στην ώρα τους και πολύ καλοί κιόλας. Ομοίως και οι Wolf Alice, σούπερ η κοπελιά. 5 λεπτά πτιν βγούνε οι Editors, ΑΝΟΙΞΑΝΕ ΟΙ ΟΥΡΑΝΟΙ. Φάγαμε βροχή αδιανόητη, που δεν περιγράφεται. Η παρέα μου σκόρπισε από 'δω κι από 'κει, εγώ με έναν ακόμα βγήκαμε έξω από τον χώρο και πήγαμε και αράξαμε μετά κι από το Village, βρεχόμενοι εννοείται σε όλη τη διαδρομή. Μουλιάσανε ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ. Αφού μείναμε κάνα μισάωρο εκεί, έχοντας στίψει τις μπλούζες, ξεκινήσαμε και μπήκαμε πάλι στην πλατεία νερού. Στις 22:10 νομίζω βγήκαν οι Editors, μιάμιση ώρα μετά την κανονική ώρα και ενώ η βροχή είχε σταματήσει. Έπαιξαν μόνο 50 λεπτά, όμως το setlist τους (και η απόδοσή τους) ήταν πολύ καλό, είχαν μόνο 3 από το τελευταίο (που δεν είναι πολύ καλό), τα οποία όμως είχαν άλλη, καλύτερη ενοχρήστρωση και ήταν καλύτερα από ότι στο studio. Στις 11 έφυγαν και μετά επί μία ολόκληρη γαμημένη ώρα καθόμασταν και περιμέναμε. Έγιναν οι ετοιμασίες που έπρεπε και στις 12 βγήκε ο Cave με τους Bad Seeds, μας γαμήσανε για δύο ώρες και έφυγαν. Do You Love Me? και From Her To Eternity μεγάλες στιγμές στο ξεκίνημα, Jubilee Street η καλύτερη στιγμή του live, Stagger Lee φανταστικό, Rings Of Saturn πολύ ωραίο κλείσιμο. Εϊναι θαυμάσιος ο παλιοπούστης.

Συμπέρασμα: όταν παίζει ο Cave, απλά πας. Τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει αυτός.

7 Likes

Κριμα που δούλευα αν και έτσι όπως τα λες, προλαβαινα λόγω της καθυστέρησης

απαιτούμε protomartyr σε κλειστό χώρο

1 Like

Φιξντ.

Θα ούρλιαζα που έχασα Cave γιατί ήμουν στα όρια της πνευμονίας μετά το άπειρο νερό και το τρέξιμο, αλλά αν μου έλεγε κάποιος οτι αυτοί οι δύο (με ένα τέταρτο παραπάνω έκαστος) ήταν co-headliners δε θα είχα πρόβλημα να τον πιστέψω. Τρομερά σετ και κρίμα που ο περισσότερος κόσμος ήταν σε ημί-άνιωθο μουντ.

2 Likes

Πολυ τιμιο line-up παντως. Editors μια χαρα για δευτερο ονομα (οχι για πρωτο ομως), Wolf Alice και Protomartyr πολυ καλες επιλογες για ανοιγμα, καποιοι λιγοι πηγαν γι’ αυτους και καποιοι αρκετοι τοους εμαθαν, τωρα μπορουν να ερθουν και σε ενα κλαμπακι. Ο τραγουδιατης των Protomartyr παιζει και να ειχε ξυπνησει κανα τεταρτο πριν ανεβουνε στη σκηνη.

1 Like

Τι να απεγιναν οι αλλες δυο μερες που ελεγαν στην αρχη; Να πηγαιναν για Arctic και να τους προλαβε ο Λωρης;

1 Like

Πάρα πολύ πιθανόν. Σίγουρα θα κονταροχτυπήθηκαν για monkeys όπως ειχε γινει το 15 με black keys (ω ναι). Ο Λώρης γενικά δεν ρίσκαρε για πολύ ακριβά acts εδω και χρονια με καποιες φωτεινές εξαιρεσεις (βλεπε wiliams., οι black keys ακόμα και στα ντουζενια τους δνε ηταν τοσον ακριβοι), και για αυτό δεν εφερε muse αλλά τους ειδαμε σε eject. Φέτος που ο Λώρης πήρε τα πάνω του και αρχισε δυναμικκά με τα 2 sold out του Sting και θα συνείσει στο rockave Μαλλον θα τον φαει τον ejeckt/detox. Muse 19 ή 20 θα τους φέρει ο Λώρης. Εδω θα μαστε να με θυμηθείτε

Ε του χρονου μαλλον παει για Metallica

Metallica, Muse. Θα βγαλει ενα σκασμο λεφτα φετος

Απλα το πρωτο του encore ηταν το The Mercy Seat.

3 Likes
1 Like

3 βίντεο από χτες, δυστυχώς λίγο μακριά στον Cave γιατί δεν την πάλευα άλλο με την ορθοστασία (γεράματα)

Wolf Alice
https://www.youtube.com/watch?v=vXkVC1zJN34

Editors

Nick Cave

1 Like

Ακυρο με το χτεσινο φεστιβαλ απλα σαν σκεψη

1 Like