Με τα emo πώς τα πάτε?

Εντάξει, εμένα όσο δεν με ενοχλούν, δεν τα ενοχλώ…

Σωστός ο φίλος,απλά αδιαφορείς για ότι δεν σε αφορά.Βασικά κρίμα οι νέοι να χάνουν την επαναστατικότητα τους και να το ρίχνουν στα μοιρολόγια,αλλά τι να κάνουμε.
Αλλά αλήθεια υπάρχουν ακόμη αυτοί ρε παιδιά;'Εχω καιρό να τρακάρω κανά emo πουθενά…

τωρα ειναι μοδα οι φαβοριτες…τις βαζουν και πηλο και νομιζουν οτι ειναι Ναρουτοι

αλήθεια; 8O

ρε ποιος ξέθαψε το θρεντ αυτό?Πλεόν ήμο μόνο στο σούπερχίροου μούβι έχω δει:p

Χαχαχα ποιος σας λεει οτι εξαφανιστηκαμε ? Ειμαστε οσοι ειμασταν και τοτε την περιοδο των emo 2007-2010 . Και μην πω και ποιο πολυ. Απλα διασκορπισμενοι . Τοτε υπηρχαν μονο στην Αθηνα και μαζευονταν ολοι στην Πλατεια Συνταγματος γι’ αυτο τους βλεπατε συχνα και λεγατε πως υπαρχουν τα emo . Ακομη υπαρχουμε μαγκες .Απλα δεν κατεβαινουμε πλατεια συνταγματος και δεν ειμαστε μονο Αθηνα . Ειμαστε σε ολοι την Ελλαδα . Ενας απο αυτους ειμαι και εγω . Και ξερω πως υπαρχουν ΠΟΛΛΟΙ ακομη

τι συμβαινει δω περα;

1 Like

Τα ύστερα του κόσμου!

1 Like

1 Like

Υπάρχουν ακόμα άραγε ?

Μακάρι να επέστρεφαν οι ημο, να έφευγαν οι τραπερς. Όταν είμαι στον δρόμο και ακούω τη μουσική των σημερινών εφήβων, εκνευρίζομαι.

1 Like

Είναι τόσο μεγάλο το ποσοστό των εφήβων που ακούνε τραπ? Δεν έχω καθόλου επαφές με αυτή την ηλικία, οι μικρότεροι από τους φίλους μου είναι 25-30 και τα περισσότερα από τα παιδιά φιλών/συγγενών το πολύ 10.

Επίσης σε πιο ηλικία θα ακούσουν τραπ? Γιατί αν την ακούνε στα 12 αλλά μετά σιγά σιγά βρίσκουν το δρόμο τους οκ :stuck_out_tongue: θυμάμαι εκεί κάποια στιγμή στο γυμνασιο να ακούω ΖΝ που στιχουργικα ήταν εξισου σκουπίδια με τη σημερινή τραπ - μέσες άκρες για τα ίδια πράγματα μίλαγαν

Έχω την εντύπωση πως είναι και πάρα πολλοί έφηβοι που ακούνε έντεχνο ή πιο παραδοσιακά (συν λίγο ροκ αυτή η ομάδα) ή pop, ηλεκτρονικη και τέτοια, μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια και η πλειοψηφία να ακούει τραπ/ραπ

Ε όχι και να συγκρίνεις τον Τάκη με αυτούς…

1 Like

Μουσικά, ήταν πολύ καλοί σε αυτό που κάνανε, στα στενά πλαίσια του χιπχοπ πάντα, ταιριαστές φωνές με καλό flow, ειδικά ο Τάκης και ο Μηδε, και διαλέγανε και ωραία samples. Αλλά στιχουργικα, σορυ μανμου, αλλά για εμένα ήταν σκουπίδια.

Δεν ξέρω καν για τι μιλάτε. Αναφερόμουν στα παιδιά της γειτονιάς μου, δεν έχω πολλή επαφή με την εφηβεία του “τώρα” και τις δραστηριότητές της, ζω τη δική μου. :stuck_out_tongue: Για μένα, ωστόσο, το emo είναι μια γλυκιά ανάμνηση που είχε μια ποιότητα και ευαισθησία, όχι drugs, μουνιά και τεστοστερόνη.

1 Like

Απλα ολοι. Δεν υπερβαλλω.

Μου βγήκε στις τάσεις στο yt ένας “τραν(ν)ος” :triumph: και χωρίς να ακούσω το τραγούδι, διάβασα τους στίχους, “Μέσα της θέλει να μπαίνω” ο ένας εξ αυτών. Η θλίψη και η οργή μου δεν μπορούν να περιγραφούν. Το βαρέλι δεν έχει πάτο τελικά.

Καλα για να ειμαστε ειλικρινεις βεβαια, αν δεις στιχους απο μεταλ κυριως 80ς, αλλα και σε πιο εξτρημ ειδη απο τα 90ς και μετα και εμεις ενα σωρο μαλακιες ακουγαμε, δεν βγηκαμε ουτε βιαστες ουτε αποκεφαλιζαμε πτωματα επειδη ακουγαμε Cannibal Corpse.

Το ανησυχητικο με την Τραπ ειναι η υπεπροβολη απο τα media κατ’εμε. Οι εφηβοι ακουνε μαλακιες, οκ σιγα το νεο.

2 Likes

ειμαστε ακομα εδω. στις σκιες.

3 Likes

Ευτυχώς, δεν είμαι η μόνη. Emo’s power!!