Emo, Screamo, Post-Hardcore

κατά καιρούς έχω ακούσει διάφορα ναι, αλλά δεν έχω σχεδόν τίποτα από αυτό το label, τα artworks και το packaging του είναι ναι, κορυφαία.

Έβαλα να ακούσω blood brothers τώρα και μπαίνοντας στο last.fm διαπίστωσα οτι ανακοίνωσαν reunion!

Για όποιους δεν τους ξέρουν να ασχοληθούν asap μιας και πρόκειται για μιας από τις καλύτερες μπάντες της προηγούμενης δεκαετίας.

Πρωτη ακροαση, μια ομορφια. Δεν χωρανε πλεον στο θρεντ αυτο καταναγκη, αλλα ναι.

Pianos Become The Teeth - Keep You

http://pitchfork.com/advance/575-keep-you/

[B]BAPTISTS[/B] ? BLOODMINES

ΑΜΕΣΩΣ για τσεκάρισμα. Να δούμε… :slight_smile:

To λοιπον.Εχτες φιλος μου προτεινε κατι δισκακια.Περαν των υπολοιπων χαρντκοριλικιων μου ειπε και αυτον εδω και κολλησα,τον εχω ακουσει καμια 10αρια φορες απο χτες,ειναι ο εξης.

Kaddish - Thick Letters To Friends

Mεσα στο σποιλερ βρισκεται το υπεροχο εξωφυλλο του.

Καλο ε?Δωστε τους μια αυτια λοιπον καθως ειναι το καλυτερο δισκακι του ειδους που εχω ακουσει μετα το περσινο Touche Amore.

Για να παρακινησω κιαλλο ακουστε εδω: https://www.youtube.com/watch?v=2hH9r21BvD4

Το ποσταρω και εδω γιατι παει περισσοτερο.

Στο ιδιο ακριβως υφος του προηγουμενο ποστ μου ακουτε και αυτο εδω(δεν μου αρεσε οσο το Κaddish αλλα εξισου τουμπανο).

Ακουτε εδω : https://www.youtube.com/watch?v=RPkVNz3S_zE

Ωραιο δισκακι (ισως κολλαει και στο US indie thread) ειναι το παρακατω. Λιγο Touch & Go ηχος, ειτε μιλαμε για Slint ή June Of 44 φασεις ειτε για τα πιο noise, λιγο Fugazi ισως, λιγο απλο punk rock και λιγο απο το συγχρονο post-hardcore. Δυνατο μειγμα.

Big Ups - Goes Black
Big Ups - Wool

έχω παίξει στο ίδιο λαιβ μαζί μ αυτούς :stuck_out_tongue:

χεεχε

φοβεροί μουσικοί, γαμώ τα παιδιά, επιρροές από jawbreaker και άλλα τέτοια όμορφα

:!:

στειλε κανα λινκ της μπαντας σου ρε!

Ακου και τους 52 hertz οταν βρεις χρονο.

για τους 52 hertz έλεγα :stuck_out_tongue:

Σορρυ αλλα ταξιδευω σημερα και διαβαζα/απανταγα με 10 μπλουζες παραμασχαλα. :stuck_out_tongue:

Το ιδιο λοιπον για kaddish.Και το λινκ της μπαντας σου το αγνοεις?Μηπως εισαστε γτπ και ντρεπεσαι? [-X

Δεν ήξερα που να τους συμπεριλάβω. Φάση Helmet, υπάρχουν και κάποια Tool ψήγματα, 'δω και 'κει.

Mark of Cain από Αυστραλία.

Μιλάμε για γκρουπάρα. Ανακαλύψτε τους τώρα…




ΟΙ touche amore υπέγραψαν λέει στην roc nation του τζέι ζ.

Πάει ξεπουλήθηκαν και αυτοί, μέχρι το ομώνυμο ήταν.

ρε δεν το καταλαβαινω, αληθεια

Ο Τζερεμυς ειναι ο μεγαλυτερος φανμποης του Μπαnνον, πως γινεται να εφυγε απο την Deathwish?

Aν συνεχισουν να βγαζουν γαμω δισκους, it’s fine by me.

Γενικα, οι Touche Amore παντα χιπστερς ηταν, οποτε οπως και παλια που 'καναν διαφορα, δεν μπηκα στον κοπο να αμφισβητησω την ειλικρινεια ολων αυτων που με δενουν συναισθηματικα με τη μουσικη τους, αφου αυτη ηταν η φαση τους.

Απο κει και περα, γελαει λιγο ο κοσμος.

Πέρα από τις τρολιες, δεν άλλαξαν δισκογραφική. Μανατζαρισμα κάνει η roc nation. Θα δούμε στην πράξη τι διάφορες θα υπάρχουν.

αναμενομενα ομορφο το νεο mewithoutYou, ξεφυγαν πολυ απο το προηγουμενο, γυρισαν σε λιγο πιο αρχιδατα πραματα, κρατωντας παντα την ιδιαιτεροτητα τους σα μπαντα

Δεν εχω ψαξει στορυ και τετοια, δεν ξερω καν αν εχει, απλα το ακουω και εινια ομορφο, ειδικα καποιες μελωδιες, ευγε

Και εγώ το άκουσα μια φορά χθες. Πρέπει όντως να ψάξουμε την ιστορία που έχει από πίσω. Το ten stories πάντως είναι κορυφαίος δίσκος.

Καινούριο envy παίζει εδώ και καιρό και δεν είδα κάποιο σχόλιο.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Το Envy το άκουσα χθες πρώτη φορά και το παράτησα στα μισά. Με κούρασε. Πολύ προβλέψιμο μου φάνηκε με βαρετά post-rock περάσματα. Στα σημεία που βάραγαν κάτι γινόταν αλλά δεν με έπεισε και πολύ.

Αυτά με μισή ακρόαση, οπότε δεν ξέρω, μπορεί να λέω και μαλακίες. Δεν έχω όρεξη να το ξαναπιάσω πάντως.

θα μου πει καποιος την ιστορια του ten stories; ή καποιο λινκ που να την εξηγει καλα