Enigma

Τοlkki k Davidian τί απίστευτα συγχρονισμένες και τηλεπαθητικές απαντήσεις που δίνετε…!!WoW:)

Tolkki και Davidian ειναι ο ιδιος user.Ban!!!

Εψαξα στο νετ και δεν υπαρχει πουθενα σαν διασκευη των Enigma στο Join me.Αν η διασκευη που λες Νεφελη ειναι με ψαλμωδιες ειναι των Gregorian.Σε ποιο dvd το βρηκες εσυ αυτο?

μου τρομάζεις τον κόσμο… Προσπαθώ να τους προσυλητίσω και εσύ τους διώχνεις… Μη σε παρακαλώ:p

ειναι αληθεια οτι ημουν ετοιμος να κατεβασω μεχρι που ειδα το ποστ της

Ναι με ψαλμωδίες είναι!βασικά το dvd το είχαν πάρει οι γονείς μου πριν χρόνια από έναν τύπο στο Μοναστηράκι!Οπότε δεν είναι original απ’ό,τι καταλαβαίνεις, αλλά είναι τέλειο!

Συγνώμη ρε παιδιά…αλλά μην επηρεάζεστε!:lol:

Ok ετσι εξηγειται

Εντιτ:Aπο το topic των διασκευων

Πραγματικα δε μπορω να βρω μια διασκευη που να μην ειναι καλη απο τους Γρεγοριαν.

Σορυ για το οφτοπικ

Οι Enigma είναι πολύ cool επιλογή για να βάλεις όταν έχεις συντροφιά το βράδυ :wink: :wink: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh:

Vangelis βλέπεις? :stuck_out_tongue:

πλακα εκανα εχω ακουσει, ωραιοι ειναι

Το Return To Innocence ειναι κομματαρα! Κατα τ’ αλλα δεν τους εχω πολυψαξει αλλα θα το κανω…

για όποιον ενδιαφέρεται, ορίστε το return to innocence… (επίσης πασίγνωστο εννοείται)

το the gravity of love δεν μοιαζει πολυ στο when the levee breaks?

τι να σου πω? Δε τα είχα συνδυάσει ποτέ… Το gravity of love δεν είναι αυτό με τα φωνητικά από την έκδοση του Orf για το Carmina Burana? Δεν είχα προσέξει ποτέ τίποτα τέτοιο…:oops:

ναι αυτο. μπορει να ναι και ιδεα μου

το drumming από κάτω σε κάποια σημεία θυμίζει την εισαγωγή στο When the Leeve breaks. Έτσι μου φαίνεται δηλαδή, ειδικά εκεί κοντά στο 2:30…

Ορίστε για να έχετε προσωπική άποψη όσοι ενδιαφέρονται… :wink: (στο τέλος θα έχω ποστάρει τη μισή δισκογραφία τους σε youtube videos :p)

Ρε η κομματάρα είναι μία:

Εμένα μάλλον μου άρεσε περισσότερο η εποχή με τη Σαντρα και τα θεικά 80’ς smashhits όπως τα Maria Magdalena, Everlasting Love (το γνωστό σε διασκευή), Innocent Love, In The Heat Of The Night και άλλα τέτοια όμορφα…

8O Όχι ρε γμτ, δε το ήξερα οτι η Sandra και οι '80ς αυτές τραγουδάρες έχουν σχέση με τους Enigma!!!

ναι ρε συ, αφου η sandra ειναι γυναικα του cretu…ασε που και στα ιστορικα πια κομματια in the heat, maria mgdalena κλπ ο cretu παιζει πληκτρα…

περισσοτερες πληροφοριες εδω

Και όχι μόνο αυτό αλλά κανει και κάποια φωνητικά στους Enigma. Γιατί το λες έτσι όμως? Δεν ήταν ούτε τοσο κακό για την εποχή του, ούτε είναι κακό που οι ανθρωποι εξελιχθηκαν σε κατι περσσότερο ενδιαφέρον…