Μetallica

Πως θες να τους πω? Να βαλω ποσοστο επι % ανα ml ποσο τους επηρεασαν?

και οι Venom βεβαίως

Όχι ότι μου έθιξες τον Jaymz , όντως δεν κάνει meet and greet , ειναι στη πλαίσιο της θεραπείας του εδώ και χρόνια αλλά δεν καθόταν μόνο για δύο δευτερόλεπτα , τουλάχιστον όχι πάντα .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασικά δεν κάνει m&g γιατί σαλιάριζε με γκόμενες και του τα κοψε η Φρανσέσκα.

Σαν τη Στανίση είναι αυτή.

Αυτή η φώτο είναι 20 χρόνια πριν ρε ! Η Francesca τον έχει βάλει στον ίδιο δρόμο πολλές φορές , ο άνθρωπος είχε και έχει θέματα . Αλλά τα meet and greet δεν τα έκοψε Γι’αυτο . Ένιωθε λίγο άβολα . Δεν είναι και αδικαιολογητο .

Ότι ο Lars είναι ο πιο τρελός τύπος που υπάρχει … Σίγουρα . Είναι και ο παθιασμένος με την όλη ιστορία .

Πάντως καμιά φορά κάνει λάθος στις σημειώσεις που κρατάει ή κάποιος από το metclub είναι λίγο απρόσεκτος γιατί δεν φαινόταν στις πληροφορίες που δίνουν για το Live του 99 ότι είχαν παίξει το battery ως τελευταίο κομμάτι και έπρεπε να τους στείλω mail μαζί με ηχητικό υλικό για να το αλλάξουν . [emoji14]

Προς το παρόν πάντως δεν το χρεώνουν το meet and greet όπως άλλοι και ο Lars έχει πει δεν θα ήθελε αλλά αν είναι να μπουν στη φάση επειδή το κάνουν όλοι , θα πρέπει να βρουν έναν metallica way για να αξίζει η χρέωση ( vip + meet and greet ) ή να μην αλλάξουν κάτι σε σχέση με αυτό που ήδη κάνουν γιατί δεν γίνεται να χρεώνεις τα πιτσιρίκια για να υπογράψεις μερικά αυτόγραφα .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

H άποψή μου είναι η εξής: Είναι εμφανείς οι επιρροές από Sad But True, έχουν βασιστεί εκεί για να γράψουν το This Means War. Παρ’όλα αυτά έχουν προσθέσει τα δικά τους στοιχεία και σε καμιά περίπτωση δεν είναι ξεπατικωτούρα το κομμάτι. Άλλωστε ισχύει εδώ το χιλιοειπωμένο αλλά πολύ σωστό ότι στη μουσική δεν υπάρχει παρθενογένεση. Άλλοι κάνουν δικαστήρια όταν θεωρούν ότι τους έκλεψαν κάποιο τραγούδι. Οι Metallica όμως είναι κολλητάρια με τους Α7Χ. Τους αφιερώνουν τραγούδια και έχουν κάνει πολλές συναυλίες μαζί. Kι ένα τελευταίο: Είχε βγει πριν 2-3 χρόνια ο Robb Flynn να κράξει τους Α7Χ. Όταν καταφέρουν οι Machine Head να φτάσουν στο επίπεδο των Avenged Sevenfold ας βγει να κάνει κριτική. Το να κάνεις κριτική είναι το πιο εύκολο, για όλους μας ισχύει αυτό.

δηλαδη οι Α7Χ ειναι σε πιο πανω επιπεδο απο τι οι Machine Head?
θα μας τρελανεις?

Αν εννοεί εμπορικά ναι είναι πιο πάνω . Αλλά τώρα οκ λίγο μαλακία ήταν του Flynn να πεταχτεί . Το έχει δοκιμάσει και αυτός να πάει πιο εμπορικά με τα jump around που λέει και ένας φίλος μου και δεν του έκατσε . Οι Machine head μεγάλη αγάπη και οι A7X είναι από τις μπάντες που ακούω πολύ ευχάριστα . Κυκλοφόρησαν και το hail To the king την μέρα που έχασα την μάνα μου …

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξερω για εμπορικα αλλα εγω τους θεωρω στο ιδιο επιπεδο σαν μπαντες.
Καλα ο Flynn πεταγεται αρκετες φορες αλλα δεν θα κατσω να ασχοληθω και πολυ σε
κουτσομπολιστικα σχολια που κανουν.
Προτιμω να περιμενω κανα δισκο και να τους βλεπω live και να το απολαμβανω!!!

Εμπορικά ότι έχουν παίξει headliners στο Donington και γεμίζουν μεγάλους χώρους . Μια χαρά είναι και οι δύο … για support στους Metallica ! Χαχαχαχα .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτο σιγουρα!!

Δε γνωρίζω νούμερα αλλά ίσως εμπορικά να είναι πιο δημοφιλείς στις ΗΠΑ, λόγω και του ομορφόπαιδου.

Πάντως, δίσκο που είναι στο top 10 των καλύτερων κυκλοφοριών της προηγούμενης δεκαετίας, οι A7X δεν έχουν βγάλει…

Για το Sad but [B][U]two [/U][/B]λέτε; :lol:
Ντάξει ήταν εύστοχα τα σχόλια του Flynn. Εμπορικά μπορεί οι A7X να είναι επιτυχημένοι (και οι Babymetal επιτυχημένοι είναι), ο Flynn ωστόσο έχει βγάλει τουλάχιστον ένα μεγαλειώδη δίσκο και φυσικά καλά κάνει και δεν το βουλώνει (όπως έκανε και με τον Anselmo). Βαριέμαι τους politically correct καλλιτέχνες. Μου αρέσουν αυτοί που έχουν το θάρρος της γνώμης και ας χάνουν “πελατεία”.

Το This Means War δεν είναι ένα κομμάτι εμπνευσμένο από το Sad But True, είναι μια ξεφτιλισμένη αντιγραφή του κερατά και θα έπρεπε να ντρέπονται από μόνοι τους να βρίσκονται στον ίδιο χώρο με τους Metallica. Κατά τα άλλα το Hail to the King ήταν το πρώτο άλμπουμ που έκατσα και άκουσα και ήταν β’ εθνικής Black Album (δεν ήταν κακό αλλά είχε ελάχιστο δικό του χαρακτήρα) με τζούρες Countdown Megadeth και Guns. Με λίγα λόγια, μια μοντέρνα εκδοχή του μόντερν μέταλ του 91-92. Και γεμίζουν στάδια.

Ντάξει, σίγουρα θα έχουν και πιο καλά πράγματα (ε; δεν μπορεί!) στους προηγούμενους δίσκους, πάντως, βάσει αυτών οι Machine Head, σαν μουσικό εκτόπισμα (και όχι εμπορικό) είναι μίλια μπροστά τους, ακόμα και αν είχαν βγάλει ΜΟΝΟ το Burn My Eyes.

Αλλάξτε μου γνώμη. Ποιο είναι το davidian των A7X;

Με μπάντες Γ’ κατηγορίας (A7X) δεν ασχολούμαι.

Ξεφτιλισμένοι οι A7X? Μα γιατί? :stuck_out_tongue:

Το έχετε παραξεφτιλίσει πάντως το θέμα. Δηλαδή πρέπει να γράφονται σεντόνια από τον Vic για να χωρέσει μέσα στο μυαλό σας τι σημαίνει να έχεις αντίθετη άποψη.
Το να απαξιώνει κάποιος ένα άλμπουμ ή ένα συγκρότημα δεν σημαίνει οτι απαξιώνει και αυτούς που το γουστάρουν ούτε και προσπαθεί να πείσει κανέναν. Αν δεν το καταλαβαίνετε αυτό αγαπητοί φανμπόυδες δεν υπάρχει λόγος συζήτησης, μπορούμε κάλλιστα να μείνουμε στους διαξιφισμούς χωρίς λόγο ή να προχωρήσουμε και σε χριστοπαναγίες ακόμα αφού το επίπεδο αντίληψης είναι πολύ χαμηλό.

Εντάξει αγαπητέ φανμπόυ.

Πρόταση για νέο avatar σου:

Νομίζω αυτό, αν γνωρίζει κάποιος άλλος, ας απαντήσει:

Ωστόσο: