Μetallica

Δεν υπερασπιζομαι ενθερμα μονο τους Metallica αλλα και γενικοτερα την αληθεια. Δεν μου αρεσει η απολυτοτητα (περα απο το οτι ειναι απολυτη αληθεια οτι οι Metallica ειναι η μεγαλυτερη μπαντα του πλανητη , δεν μπα να χτυπατε τον κωλο σας κατω).

Αρα εδω θα υπερασπιστω και τον Παντελη του οποιου το σχολιο ενας quote.

Σε εμενα αναφερεται λοιπον ο Παντελης. Οτι εχεις να πεις , αν εχεις να πεις κατι , πες το σε μενα και ασε τον Παντελη .

ΥΓ. υποτιμημενο το 2X4 . θα επρεπε να το παιζουν συχνοτερα Live .

Εχεις απολυτο δικιο. Λαθος μου.
Μαλλον εσενα σου περισσευουν.

Παντελη συγχωρα με.

τι ακριβως μου περισσεουν ; Συχνα μου περισσευει χρονος για πεταμα και ανοιγω κουβεντα εδω μεσα με ανθρωπους που δεν θελουν καν να συνεννοηθουν.

Χρηματα,
Αλλα για να σου περισσευει και χρονος…

στο thread του HTSD γκρινιαζες για εκλογικευση. Μην κανεις λοιπον το ιδιο και μαλιστα σε προσωπικο επιπεδο.

επισης μπορεις να διαβασεις τι ακριβως εχω γραψει που καμια σχεση δεν εχει με το συμπερασμα που εχεις βγαλει.

[quote=“Prophecy, post:6421, topic:3588”]Εσεις ρε γραφεται ο ενας στον αλλον και στελνεται καρδουλες μεταξυ σας?
Σας κανει να νιωθετε πιο ωραια? Σας κανει να νιωθετε πιο σημαντικοί και οτι λετε σοφα πραγματα?
Αν ναι, θελω και εγω να παιξω μαζι σας. Στειλτε μου καρδουλες να χαρω και εγω.[/quote]

Με τέτοιες καρδούλες θες να σε παίξουμε;

1 Like

Ναι ειδες προσπαθω και εγω να παιξω μαζι σας αλλα μαλλον δεν με θελετε

εχεις δικιο, απλα μου κανει εντυπωση που τα λεφτα σου φιανονται ΟΚ

χα χα χα χα!! βγηκα και ματσωμενος !! Οκ! χα χα χα χα!!

Ενταξει λοιπον κερναω μπυρα !

150 ευρώ είναι οκ για έναν που έχει φράγκα και τα προβλήματα του λυμένα ή μια καλή δουλεια. Για έναν που έχει μια δουλίτσα και βγάζει ένα 800άρι τον μήνα είναι πολλά αλλά θα κάνει το σκατό του παξιμάδι και θα πάει αν είναι φόλα οπαδός με την Χ μπάντα (εδώ με τους Metallica). Για κάποιον με περιστασιακή εργασία/άνεργο το ποσό είναι αμύθητο και έχει κάθε δικαίωμα να βρίζει

Προσωπικά, ανήκω στην δεύτερη κατηγορία και θα έκανα το σκατό μου παξιμάδι (αν μπορούσα βέβαια καθώς εξαρτάται την περίοδο). Το εισιτήριο το θεωρώ ακριβό πάντως

1 Like

well said ! πωπωπωπωπω! φωνη της λογικης , φαση ; Ελα σταματα. εχεις και εσυ φραγκα και χεσε μας! Ολο σε συναυλιες πας και ολο εξω για μπυριτσες εισαι.

1 Like

Συνηθως η αξια ενος αγαθου καθοριζεται απο την προσφορα και την ζητηση. Καποιος ορθολογικα σκεπτομενος θα περιμενε σε πολυ μεγαλα σταδια η αξια του εισητηριου να ειναι μικροτερη λογω του μεγαλου αριθμου εισητηριων που θα πωληθουν. Δυστηχως το Metallica Family παει περιπατο και οι αγαπημενοι μας rock star θελοντας να πιασουν το παπα απο τα αρχιδια απευθυνονται πλεον μονο στην ελιτ που ακουει gaga και αμα λαχει και moth για αντριλα.

και μετά αναιρείς τον εαυτό σου. job well done

1 Like

Αλλο τα 150 στην Αμερικη κι αλλο στην Ελλαδα…

Αν το γηπεδο χωραει 60.000 κι εχεις 200.000 κοσμο που περιμενει το event λογικο ειναι να ανεβει η τιμη του εισητηριου…
Καπιταλισμος λεγεται και ειναι στη γενετειρα του…

1 Like

Παντού υπάρχουν πολίτες διάφορων μισθολογικών στρωμάτων. Εκτός και αν οι οπαδοί των metallica βγάζουν από 1500 ντολαρς και πάνω μόνο στο Αμέρικα

Τα αντιστοιχα 800€ της Ελλαδας στην Αμερικη μπορει να ειναι $1500 για να κανεις την ιδια ζωη…

Φυσικα στη ΝΥ δεν θα πανε μονο οσοι μενουν στην πολη αλλα και απο αλλου οπως φυσικα και στις αλλες πολεις…

Συζητάμε για το αν είναι πολλά τα 150 για να δεις metallica (για μένα είναι, αλλά θα τα έδινα για να τους δω στο κλειστό ΟΑΚΑ πχ) στη χώρα που πετάνε μισθούς σε πανέρια με γαρύφαλλα για να τα ρίξουν στα πόδια ενός ατάλαντου σκυλιού, τα οποία μετά τα ξαναμαζεύουν για να τα ξαναπληρώσει το ίδιο άτομο αν παραγγείλει περισσότερα ή κάποιος άλλος.

Μνημόνια μέχρι να σκουριάσει ο Ρόμποκοπ

Προφανώς ρε NK, το ίδιο λέμε, θα μπορούσα να γράψω 2000 ντολαρς ή 2500. Το νόημα το ίδιο είναι

Εμενα δεν μου φαινεται προβλημα για τον μεσο αμερικανο τα $150 οταν τα πιτογυρα εκει εχουν 5-6 δολλαρια και τα ενοικια σε 30τμ $1000+

Εκει θελω να εστιασω…

Στην Ελλαδα αν ειχε 150€ σιγουρα δεν θα υπηρχε sold out

2 Likes

Γιαυτό και δεν θα έρθουν στην Ελλάδα με όλο το πακέτο ( συγκροτήματα - stage ) .

Εδώ έκαναν 28 ευρώ οι Testament σε κλειστό χώρο και άλλο τόσο οι amon amarth - grand magus που στη υπόλοιπη Ευρώπη έπαιζαν μαζί . Δηλαδή αν ήθελες να τους δεις όλους περίπου 60 δολάρια .

Στο μεγάλο γήπεδο άλλες εγκαταστασεις άλλο στήσιμο και είναι και δική τους παραγωγή . Δεν το βρίσκουν έτοιμο όπως στα φεστιβάλ που παίζουν το καλοκαίρι . Είναι τσιμπημένο αλλά όπως λέει και ο Παντελής το μόνο έσοδο που έχουν πλέον όλοι οι καλλιτέχνες .

Ποια νομίζετε ότι θα έπρεπε να είναι η τιμή του εισιτηρίου σε ενδεχόμενη συναυλία τους στη Ελλάδα για να θεωρηθεί λογική ; ( μην πούνε τώρα 10 ευρώ ή 250. Μην πάμε από το ένα άκρο στο άλλο )