Μetallica

Thrasher10 months ago
40 James Hetfields disliked the video

Χαχαχαχα .

Στο μεταξύ κάτι αντίστοιχο δεν είχε γίνει με το the thing that should not be ή θυμάμαι τόσο λάθος ;

Εννοώ ότι το έγραψαν τελευταίο στο στούντιο μπλα μπλα μπλα . Αυτό όμως για χρόνια ήταν ένα από τα αγαπημένα του Hetfield.

Ίσως στο escape να μην είχε το χρόνο να το δουλέψει όσο ήθελε και επίσης τους πίεζαν να γράψουν κάτι πιο radio friendly.

είμαι από αυτούς που δεν του αρέσει όταν ο Het κάνει αυτά τα No στο One, ειδικά όταν τα τσιρίζει…

Ούτε εμένα μου αρέσει ιδιαίτερα . Συμφωνώ μαζί σου .

Δεν το περίμενα αυτό από σένα ομολογώ…

Βρε α χεσου , γαμω τις χάντρες σου .

Αν το είχε κάνει μια στο τόσο θα έλεγα ότι οκ. Τώρα που είναι μέρος του κομματιού λίγο το βαριέμαι .

Βέβαια όλα οι Metallica τα κάνουν τέλεια και να φύγετε να πάτε αλλού .

Θα μιλάς καλά για τις χάντρες!!! Πάντως και στο βιντεο αν πρόσεξες όλα είναι μετά το 96, πιο πριν δεν το έκανε, τι σκατά τον έπιασε.

Ήθελα να το γράψω και εγώ αυτό . Έτσι του βγαίνει , έτσι κάνει . Τι να τους πεις τώρα .

Μπορεί να είναι και απάντηση στο ερώτημα …

Είσαι τρουΐλας ; No no no no , GOD NO !

Εγω παντως οταν ειχα πρωτοακουσει την εκδοση στο S&M ειχα πωρωθει. Πολυ ταιριαστο το βρισκω, δινει πιο θεατρικο τονο στο κομματι. Απο το να λεει Metallica family, babies, fifth members και αλλες παπαριες, πολυ καλυτερα κατι τετοια.

Χαχαχαχαχα. Ναι έτσι το δέχομαι.

Βασικά βαριέμαι που το κάνει σχεδόν κάθε φορά . Στο S&M δεν ήταν άσχημο .
Γιαυτό λέω αν ήταν μια στο τόσο θα ήταν οκ.

Και το άλλο που λέει are you aliveeee ? How does it feel to be alive .

Τι να κάνουμε τώρα , δεν πετάει πλέον βρισιές αυθόρμητα κάθε τρεις και λίγο . Έχει κάποιες ατάκες που τις λέει σχεδόν σε κάθε live . Μάλλον αυτός το έχει ανάγκη να εκφράζεται έτσι .

https://scontent.fphl1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/17343066_1460851090632420_6226645220476885125_n.jpg?oh=5eacd73e167cbd7bc77fc44469c9a61c&oe=592C2BB9

https://rockoverdose.gr/metallica-performance-needs/

τι λόξα κουβαλάνε κάποιοι άνθρωποι…

κι αυτά μπορεί να είναι και “αστεία” αιτήματα σε σχέση με άλλους

Δε βλεπω καποιο τρομερα παραλογο αιτημα στα αποπανω… ουσιαστικα απλα τρωνε πολυ :joy:

25 σαντουιτς για 9 ατομα ρε μλκ και μονο σαν σνακ αυτο!!

Αν υπάρχει λόξα είναι αυτό που είπε ο quintom ότι τρώνε πολύ.

Αλλά τους βλέπω μια χαρά . Έχουν και δικό τους προσωπικό που δεν το ξεχωρίζουν σε σχέση με τους εαυτούς τους . Δηλαδή εγώ που ο τραγουδιαρης θα φάω Σολωμό , φιλέτα κτλ και το προσωπικό μου θα την βγάλει με ένα τοστ .

Επίσης ότι κάνουν συνέχεια μπάνιο είναι μια συνήθεια από παλιά . Από τότε που ο Hetfield έκανε παράπονα ότι βρωμαγε ο Ulrich ακόμα και όταν έβγαινε από την ντουζιέρα .

Βασικα ειναι ολα και σχετικα… οταν ο promoter πληρωνει ποσα εκατομμυρια δολλαρια για να τους κλεισει, και το κερδος βρισκεται στα μπολικα εκατομμυρια δολλαρια ανα συναυλια (70.000 κοσμος επι μια μεση τιμη εισιτηριου $150 + οτι φαγητα και μπυρες αγοραζει ο κοσμος στα events και αυτα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ και πανακριβα + τα Hardwired Experience, Whiplash Experience, Gamotimanasas Experience κτλ), τοτε τα $1000 που θα δωσει για να ικανοποιησει 3 γευματα για 9 ατομα και μερικες ντουζινες πετσετες, ειναι πραγματικα ψιχουλα ως κοστος. Για αυτο λεω οτι δεν ειναι τιποτα τρομερο ως αιτημα. Τουλαχιστον οι απαιτησεις σε φαγητα ειναι φυσιολογικες οσον αφορα τη φυση τους… σαντουιτς, μπριζολιδια, σαλατες, φρουτα και καθολου junk food.

Αυτα που θεωρω εγω ως λοξες, και πιστευω οτι και οι Metallica μπορει να εχουν μερικα που δεν τα ξερουμε, ειναι συγκεκριμενο μενου με πολυ συγκεκριμενα φαγητα, συγκεκριμενο χρωμα στις πετσετες, στις κουρτινες, στα κερια, στα πατακια και διαφορα αλλα ψυχαναγκαστικα και υπερβολικα οπως τα παρακατω ας πουμε:


Ο Τζαστιν Μπιμπερ θελει λεει επαγγελματικου επιπεδου σιδερο και σιδερωστρα :joy:
Συμφωνω 100% με Van Halen που θελουν να αφαιρουνται ολα τα καφε εμενεμς πριν τους τα πανε, αλλωστε ολοι ξερουμε οτι τα καλυτερα ειναι τα πρασινα, μετα πορτοκαλι και κιτρινα, μετα κοκκινα, μετα μπλε, μετα ανοιχτο καφε στο χρωμα της διαρροιας και τα χειροτερα ειναι τα καφε, στο χρωμα του St. Ang… ε της κουραδας εννοουσα :sunglasses:

2 Likes

Μια χαρά τους βρίσκω, για το επίπεδο τους δεν ζητάνε τίποτα υπερβολικό…

ΓΑΜΑΕΙ. Είναι το κορυφαίο τους τραγούδι και δεν γίνεται να βγει από κανένα setlist. By the way το Top-5 στο σύνολο της δισκογραφίας των Metallica είναι το εξής:

  • Seek and Destroy
  • For Whom The Bell Tolls
  • Welcome Home (Sanitarium)
  • One
  • Enter Sandman

Για να μπουν τραγούδια από το Load θα πρέπει να κάνουμε Τοp-15 και για το HTSD θα πρέπει να γίνει Top-30.

Enter Sandman ουτε 30αδα δεν εμπαινε για μενα, νομιζω και ποτε να μην το ξανακουσω, δε θα με πειραξει καθολου.

Bleeding Me μπαινει και τοπ δεκαδα υπερανετα.

1 Like