Μetallica

προτιμω το Outlaw Torn (το αρχικο 10λεπτο ετσι ; ) νομιζω και το βαζω στα καλυτερα 10 των Metallica ever, αλλα ναι θα δεχομουν να το κανω ανταλλαγη με το Bleeding me αν δεν χωρουσε το Outlaw σε μια υποτιθεμενη κασετα που θα χωρουσε αναγκαστικα μονο 10 κομματια

2 Likes

Μιας και μιλάγαμε για διασκευές στα τραγούδια των Metallica πριν λίγο καιρό, ορίστε μία διασκευή στο Νοthing Else Matters από τη μπαντάρα που λέγεται Godsmack. Αυτοί έρχονται καθόλου από Ευρώπη άραγε?

Πριν μερικούς μήνες που είχα βρεθεί στα Σόφια της Βουλγαρίας, είχα δει αφίσες για συναυλία του τραγουδιάρη τους.

Το πιάνει λες καλά ή οι A7X το λένε τελικά καλύτερα ;

Έχουμε και nickelback και kid Rock που το έχουν πει .

1 Like

Καλά το πιάνει, η χροιά του Erna είναι πιο κοντά στου James από ότι αυτή του M. Shadows.

Ο Sully έχει κυκλοφορήσει 2 solo δίσκους και ο πρώτος ειδικά είναι φανταστικός. Χρόνια λέω πως θέλω ο βλάχος της καρδιάς μας να κάνει κάτι παρόμοιο αλλά κρίνοντας από κάτι τέτοια αν ποτέ το κάνει θα είναι κάτι σε country φάση φαντάζομαι, όχι πως θα με χάλαγε δηλαδή.

1 Like

Το solo project του Hetfield είναι οι Metallica όμως…
Πιστεύω ότι αν κάνει κάτι μόνος του, θα είναι μετά το τέλος των Metallica, δηλαδή σε καμιά 20αριά χρόνια αν πάνε όλα καλά…

στα 75 του; δεν νομίζω…γενικά δεν νομίζω πως θα το κάνει ποτέ, απλά όσο ζω ελπίζω

Όντως γράφει συντριπτικό ποσοστό της μουσικής στους Metallica, αλλά μιλάω για κάτι διαφορετικό…ακόμα πιο mama said και ακόμα πιο low man’s lyric φάση

τον shadows τον εβαλα για μια κουβεντα που καναμε για το ποσο μοιαζει το This means War με το Sab But True (ευστοχα ο @Alejandro.m το ονομασε Sad But Two).

Ναι ο Sully πιανει πολυ Het. Ειναι γενικα οι Godsmack Κατι αναμεσα σε Metallica Και AIC με πιο αμερικανικο-συγχρονο ηχο.

Το πρωτο του ακουστικο ειναι παρα πολυ ωραιο και το δευτερο ειναι καλο.

Ο Het αν εβγαζε μαλλον θα πηγαινε σε country φαση αλλα και σε κομματια τυπου Johhny Cash - Tom Waits.
Aν δεν το διαλυσουν οι Metallica δυσκολο να βγαλει καποιος απο αυτους ολοκληρωμενη προσωπικη δουλεια.

Γνωστοί άλλωστε και ως “οι Metallica των φτωχών” :stuck_out_tongue:

ποιος τα λέει αυτά;

δηλαδη ποσο φτωχων ; Αν το τικετο για Ατσαλλικα εχει 100 ευρω αυτοι παιζουν για 25 ;

@Outshined Που εισαι εσυ οταν μιλαμε για A7X ; Ε;

Εσύ σε κάποιου review…δεν θυμάμαι σε ποιο, στο τελευταίο τους νομίζω

Φτωχότερων σε ποιότητα Μήτσε…μια χαρά εμπορικό στάτους έχουν -ειδικά στο Αμέρικα- οι Godsmack

Πόσο αναγκαία είναι η “σποντα” για τις τιμές των εισιτηρίων σε διάφορα θρεντ?

ναι ρε ξερω.

@Sevek αναγκαια καθολου. Αλλα και τσαμπα η γκρινια.

Καθόλου τζάμπα όμως.

2 Likes

και τσαμπα και τζαμπα ισχυει .
Απο την αλλη ναι τζαμπα ειναι , σε κλειστο γηπεδο να εχει 30ευρω ας πουμε ψηλα για Metallica να θα ηταν πολυ καλα αλλά θα ηταν και πολυ δυσκολο αν κρινεις απο τις τιμες που παιζουν γενικοτερα σε συναυλιες

Χμ, δεν ξέρω, εγώ απλά το έχω συνηθίσει με ζ, αλλά μου φαίνεται πιο σωστο το “τσαμπα”.

Γουελ ας πούμε ότι τα αρκιβά εισιτήρια είναι σχεδόν όλο το venue και έχουν πετάξει και μερικές θέσεις για ξεκαρφωμα. Τέσπα, δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα, αφού διαφωνούμε κάθετα και οριζόντια και διαγώνια. :smiley:

3 Likes

εγω νομιζω οτι δεν διαφωνουμε και τοσο , απλα εγω λεω οτι θα πληρωνα μεχρι ενα ακριβο ποσο για την καυλα μου (και ειμαι και διατεθειμενος να κοψω αλλες μπουρδιτσες για να μαζεψω τα χρηματα) , ειτε αυτοι ειναι οι Metallica , ειτε οι Guns , ειτε για κατι πιο ασχετο. Μακαρι ολα να ηταν πιο φτηνα και αφου μιλαμε για Metallica μακαρι το 2018 να ερθουν σε φεστιβαλ παρεα με καλα ονοματα και ειναι οσο περισσοτερο γινεται προσιτη η τιμη του εισιτηριου.