Μetallica

Ημαρτον με την υπεράσπιση των Μεταλικα, αηδία κατάντησε

@drenie δεν ενδιαφέρει κανένα το ότι εσύ , εγώ ή κάποιος άλλος θα τα έδινε τα χρήματα …

Γι αυτό και η γκρίνια δεν είναι καθόλου τζάμπα. Οι τιμές είναι για γέλια και για κλάματα

Ήθελα πραγματικά να τους δω κάποια στιγμή λαηβ , ήξερα ότι θα χρειαστεί υπέρβαση ώστε να κάνω ταξίδι στο εξωτερικό … Αλλά τέτοια ποσά δεν δίνω

Και να διαβάζω ότι οι τιμές είναι όσο το δυνατόν προσιτές;;;

Για ποιους;;; Εκτός κι αν στο Βέλγιο θεωρείται φτηνό. Στην Ιταλία δε νομίζω το 100ρικο να μην πονάει

Τεσπα I’m out όσο κι αν γουσταρω… Ενώ μπορώ να διαθέσω δεν πρόκειται

whatever Καμια υπερασπιση για τους Metallica . Το ειπα τοσες φορες . ΑΝ θες να παραμεινεις στο γεγονος οτι το κουβεντιαζουμε στο δικο τους Thread το γεγονος δικαιωμα σου .

Ας θελει καποιος να δει μεγαλες μπαντες με 20 ευρω. καλα κανει δεν προκειται ομως

Και επισης αφου εγω ειμαι ο μαλακας που θα το ξεπερασει το ακριβο αντιτιμο και θα το πληρωσει και ολοι οι αλλοι εχουν θεμα αλλα ταυτοχρονα θα τα εδιναν , μπραβο που κρυβονται πισω απο το δαχτυλο τους.

Ναι αλλά το να λέμε ότι η γκρίνια είναι τζάμπα ( δλδ αδικαιολόγητη ) είναι κάπως …

Να τους χειροκροτήσουμε που εκμεταλλεύονται την αγάπη του κόσμου τους

Και δεν θα χαρακτήριζα κανέναν οπαδό μαλάκα ή θύμα , να ξέρεις… Αυτούς θα κραζω πάντα

*** Στο αυτούς = οποίος ευθύνεται για την πολιτική τους . Είτε είναι μάνατζμεντ , είτε τα μέλη είτε όλοι

Δεν έχει απαίτηση κανείς για 20 ευρώ τους μεταλλικα και τους καθε μεταλλικα.
Εχει “απαίτηση” (ή πιο σωστά, ευσεβή πόθο), να ειναι πιο προσιτοί. Για πολλούς λόγους που έχουμε αναλύσει ήδη, επιγραμματικά όμως : για να τους δουν πιτσιρικάδες, για να μην βλεπεις μια ιστορική μπάντα να ειναι πλέον λεφτομηχανή και να το αντιμετωπίζει και η ίδια ετσι, για να υπαρχει ένας μικρός σεβασμός στο πόσα λεφτά δίνει ο άλλος για να σε δεί.

Δεν υπάρχει κανέναν από αυτά, κρίμα, τι να κάνουμε, η ζωή συνεχίζεται.
Ο ένας που του φαίνεται ακριβό αλλά εχει την καψα να τους δεί, θα τα δώσει και καλά θα κάνει. Ο άλλος εχει την κάψα, αλλά δεν μπορεί δεν θα τα δώσει. Εντάξει είπαμε, δεν θα γίνουν και φιλανθρωπικό ίδρυμα, αλλά όχι και ετσι.

Απλά μου φαίνεται γελοίο και το σχολιάζω(ειδικά με τις ¨"ζώνες" - ίδια ζώνη μπροστά από την σκηνή και η περισσότερες κερκίδες, λολ ), thats all και τίποτα περισσότερο.

μα η ολη κουβεντα βρε @Rebel εγινε γιατι απο τα αρχικα ποστ ο quintom ειπε μαλακες οσους θα τα εδιναν και οτι ειναι αισχροκερδεια. Αυτη ηταν και η μονη μου ενσταση .
Μπραβο οχι δεν θα τους πω. Μπραβο θα τους ελεγα αν τα ειχαν απο 20 εως 50 σε ενα μεγαλο σταδιο να τους δει πολυς κοσμος ή εκαναν free show.

Οι τιμες ομως δεν ειναι και τοσο απογορευτικες. Αλλιως βεβεια θελει να πληρωσει καποιος την αγαπη του - καυλα του - αναγκη του να ικανοποιησει τον εγωισμο του , αλλιως καποιος αλλος. Δεν εχουμε ολοι το ιδιο ταβανι. Συν οτι θα προτιμουσα να τους εδω με αυτες τις τιμες (Αντε και 10 ευρω παραπανω απο οτι σε Ολλανδια πχ) παρα να πληρωσω και αεροπορικα - ξενοδοχειο - φαγητο εξω.

Σύμφωνα με το άρθρο στην αρχική, έχει μερικά κομμάτια σαν το Nothing Else Matters (όχι σαν στυλ, αλλά τραγούδια που κρατάει για την πάρτη του επειδή “τον κάνουν να νιώθει ωραία”), το οποίο δεν είχε σκοπό να το κυκλοφορήσει. Άρα γύρω στα 75 του ίσως αποφασίσει να βγάλει και τα υπόλοιπα…

Το ξέρω το διάβασα (εγώ τους το έστειλα να το βάλουν :stuck_out_tongue: ), αλλά αυτό ακριβώς που λέει…για τον εαυτό του. Τεσπά δεν έχει νόημα να διαβάζουμε τις κρυστάλλινες σφαίρες για να προβλέψουμε τα μελλούμενα, απλά εγώ δεν το βλέπω να γίνεται.

H timh tou eisitiriou einai thema promoter.
Gi auto vlepeis allou to akrivo na einai sta 80 kai allou 100.
Den allazoun oi Metallica tin amoivi tous apo xwra se xwra.
Paizei profanws thema kostous (forologia, venues kok) apo xwra se xwra alla einai kai to gegonos pws h live nation l.x. Kserei pws stin agglia kai me 95 lires tha eksafanistoun. Kai xtypaei.

Ta eisitiria stin fan club pre-sale psilo-eksafanistikan etsi ki alliws.
Thewrw pws me ligo psaksimo mporouses na tous dies se normal times. Etsi kai alliws h terastia zitisi einai gia floor kai prwto diazoma panta, oxi gia ta fthina

Χαχαχ

https://scontent.fphl1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/17426040_1475212839196245_2877909361160668795_n.jpg?oh=00e74c81b6ff7d914a2b8f4c40b82df6&oe=5956ED3E

2 Likes

Ο Newsted λέει γιατί σταμάτησε τη μπάντα του…

Κρίμα που έχει σταματήσει. Το “Heavy Metal Music” είναι φοβερός δίσκος!

Δεν μου άρεσε και τόσο, για να μην πω τίποτα πιο βαρύ. Και όχι και τόσο “heavy metal” μεταξύ μας .

1 Like

Ναι και εγώ μέτριο το βρήκα με λίγες μόνο καλές στιγμές .

Επίσης το έχει ξαναπεί ο Newsted ότι τα βρήκε όλα έτοιμα όταν μπήκε στους Metallica.

Δεν μπορούσε να φανταστεί την δουλειά που χρειάζεται να ρίξεις για να επιβιώσεις στη μουσική βιομηχανία ( Lars είσαι πολύ μπροστά αγόρι μου! )

1 Like

Προσωπικά θα διαφωνήσω.

  • King of the Underdogs
  • Soldierhead
  • Above All
  • Heroic Dose
  • As The Crow Flies

Τα παραπάνω 5 είναι απλώς καταπληκτικά τραγούδια. Έβγαλε όλο τον συνθετικό του οίστρο εκεί ο Jason. Τα υπόλοιπα 6 τραγούδια είναι όντως μέτρια αλλά το συνολικό πρόσημο του δίσκου είναι σαφώς θετικό. Γενικά πολύ καλή δουλειά.

Καταπληκτικα δεν τα λες, ειναι σχετικα καλα τραγουδακια…

Χαχαχαχαχαχαχαχα ! Χάλια .

Ωπ! Ο τύπος του πληγώθηκα δεν είναι αυτός; Θα το βάλω σπίτι όπως και δήποτε! Το πληγώθηκα ήταν πραγματικά απολαυστικά τρισάθλιο, ειδικά στην απόδοση στίχων/μελωδικών γραμμών, χώρια την έντεχνη ερμηνεία (πολύ πάθος…)

(Πληγώθηκα = Hurt από Cash διασκευή στα Εννέα Ίντσες Καρφιά)

Σε πιάνουν τα βίτσια σου , έτσι ;

1 Like

Always up for a laugh! Αν μπορούσε κάποιος να μου βρει και εκείνο το Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΟ youtube με την ελληνική διασκευή στο LOST REFLECTION (o ΑΘΕΟΦΟΒΟΣ!) θα του είμαι ευγνώμων!

Lost Reflection = η πιο σάικο/συγκλονιστική/θεατρική ερμηνεία του μακαρίτη Midnight.