Μetallica

Faith no More λοιπόν . Κορυφαία επιλογή δεν θα τους έβαζα όμως πάνω από Metallica και Tool .

[quote=“drenie, post:6842, topic:3588, full:true”]
δεν θα τους έβαζα όμως πάνω από Metallica.[/quote]

Αυτό δεν το περίμενε κανένας!

4 Likes

μόνο εμένα μου αρέσει περισσότερο;

3 Likes

Οχι! Το λεω απο το 1997 που το ακουσα, οτι αν ηταν ετσι στο δισκο θα ηταν καλυτερο (φυσικα με σωστη παραγωγη και με καλες φωνητικες μελωδιες). Βεβαια και ετσι οπως ειναι το αγαπω αυτο το τραγουδι, και πιστευω οτι αν ο James εβγαζε εναν ολοκληρο δισκο με country ακουστικα τραγουδια, θα ηταν τρελη δισκαρα.

Παρε κι αυτο, με ηχογραφησεις απο Δεκεμβριο 1994 - Ιανουαριο 1995. Τι? Εχει 7 τραγουδια απο το Reload μεσα? Μα πως γινεται, αφου καποιοι λενε το Reload ειναι απομειναρια και αυτα που εγραψαν τελευταια και δε χωρεσαν τελικα στο Load, ΠΩΣ ΓΕΝΕΝ ΑΥΤΟ.

ΥΓ. Οσο περισσοτερο το σκεφτομαι, τοσο χαιρομαι που δεν κρατησαν μονο αυτα τα 15 τραγουδια (που μπορει να εκοβαν και 1-2 ακομα) για να τα βγαλουν το 1996 ως ενα δισκο… γιατι ετσι θα χαναμε House, Wild Things, Slither, Charming, Thorn και 2X4 (αν και αυτο το εγραψαν αμεσως μετα το 1995) που τα λατρευω ολα.

3 Likes

δεν ξέρω αν ακόμα έχουμε συνειδητοποιήσει τι είδαμε στην Ελλαδίτσα πριν 7 χρόνια…

2 Likes

Ειδαμε τον Mustaine να καταπινει τον εγωισμο του!!! χε χε χε.

Χωρις τους Metallica προφανως μια τετοια περιοδεια δεν μπορει να γινει , γιατι αυτοι σηκωνουν το βαρος της ολης παραγωγης.

Ολοι οι αλλοι αυτους περιμενουν . Ισως μετα την ολοκληρωση της δικης τους περιοδειας του χρονου να κανουν καποια Big4 ακομα.

Ναι ηταν εντυπωσιακο αυτο που ειδαμε , μετα μπηκε για τα καλα η κριση και αντιο…
Παντως αν ξαναπερναγε μια τετοια περιοδεια απο εδω , πιστευετε οτι θα πηγαινε καλυτερα απο θεμα κοσμου (μονο οι Metallica δεν εχουν ξαναπαιξει εδω μετα απο εκεινο το φεστιβαλ) ;

2,5 χρόνια θα είναι η περιοδεία για το HTSD είπαν τα αγόρια πρόσφατα…οπότε σε 3 χρόνια και βλέπουμε. Πιθανά αν γινόταν ξανά θα πήγαιναν αλλού και όχι στα ίδια μέρη, υποθέτω ε.
Τώρα για το αν θα πήγαινε καλύτερα, πραγματικά δεν έχω ιδέα, λογικά όχι δεν θα πήγαινε καλύτερα για 2 λόγους. 1. κρίση 2. το έχουμε ξαναδεί οπότε δεν υπάρχει το στοιχείο της έκπληξης και της πρώτης φοράς.

Δεν εννοουσα οτι θα τελειωσουν ολη την περιοδεια . Αλλα σε κλειστα γηπεδα στην Ευρωπη θα τελειωσουν αργα την ανοιξη του 2018.
Μετα αν θελουν μπορουν να κανουν καποια φεστιβαλ και γιατι οχι κατι τετοιο; Θα δειξει . Αν δεν μπει 2019 (να ειμαστε καλα πανω απ’ολα ) δεν θα τερματισουν το τουρ και εχουν να πανε και Αυστραλιες , ισως να ξανακανουν το Orion fest, γενικα σιγουρα εχουν πολλα στο μυαλο τους , ισως να εχουν και πολλα πραγματα σχεδον ετοιμα που ακομα δεν τα ψιλιοζομαστε.

Επισης δεν νομιζω οτι ολες αυτες οι δηλωσεις απο μελη των αλλων συγκροτηματων (ακομα και απο τον Hammett) και η ολη παραφιλολογια ειναι τοσο τυχαια.

Edit : @shadowking69 Και μετα μου λες οτι πατας reply στο post μου , παλιοαλητη… :blush:

Παρτε ενα γαματο demo

1 Like

Τι γκρινιάζεις αφού αμέσως απάντησες :stuck_out_tongue:

Χα χα χα χα!!
κοιτα υπαρχουν φορες που βαριεμαι πραγματικα στη δουλεια και θελω να κανω κουβεντα . Αν ειναι στα ζαλιζω και με μηνυμα να μην ενοχλουμε τον @QuintomScenario. αλλα αν πατησεις reply σε μενα θα ξερω οτι πιανουμε την κουβεντα.
Μην λες μονο εμενα σκατογερο γιατι και εσυ γεροξεκουτης εισαι! :stuck_out_tongue:

Είμαι και καμαρώνω…βασικα θα έλεγα ώριμος αλλά τεσπα :joy:

1 Like

ναι ναι η ωριμοτητα η ιδια , οπως ειναι η φατσα μου στις οικογενειακες φωτογραφιες των Metallica !!

τα αλλα 2 συγκροτηματα θα ειναι Limp Bizkit και Pantera στη θεση 1 ;

Pantera σίγουρα για τους άλλους δεν νομίζω…

Slipknot λογικά στο νο2

Εγω παντως στην Αμερικουλα πριν 6 χρονια αγνοησα επιδεικτικα τους Ανθραξ, μετα ειδα Megadeth σε χειροτερη εμφανιση απο οτι τους εχω δει στο παρελθον, μετα ειδα τους Slayer οποτε ξεκλειδωσα κι αυτο το achievement χωρις να τρελαθω κιολας γιατι δεν ειναι μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες, αρα ουσιαστικα συνειδητοποιησα οτι τελικα περιμενα 5 ωρες για να δω Metallica απο κερκιδες σε μια συναυλια που δεν ηταν και η καλυτερη τους :joy:

Αξιζε βεβαια γιατι ειδα Blackened, Welcome Home, Orion, All Nightmare Long και Ride The Lightning.

1 Like

https://scontent.fath4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/17796474_10213317261345602_786692881085921254_n.jpg?oh=4bd144082482a9574ccb7cd0b5a0cdcd&oe=596106CF

1 Like

KSEPOULHMENOS KAI PRODOTHS AKOUS EKEI NA XAIRETAI POU ALLOI GOUSTAROUN ALLES MOUSIKES

1 Like

:joy::rofl::joy::rofl::joy::rofl:

Διπλωματης μια ζωη, ο ξεφτιλισμενος!

1 Like