Μetallica

Νομίζω ότι GΝR, AC/DC και U2 είναι οι μπάντες που μαζεύουν τον περισσότερο κόσμο. Διήμερα sold out σε Wembley ας πούμε.

Μιλας για τους σημερινους GnR ομως, που εχει και τη νοσταλγια του ριγιουνιον το να τους δει κανεις. Btw και οι Foo Fighters κανουν διπλο σολντ αουτ στο Γουεμπλει…

Yparxei ki alli mia diafora, oi GNR einai mia thliveri mpanta edo kai 20 xronia, eno oi Metallica itan mono gia peripu 5 apo auta, eno tora GAMANE.

Θλιβερή μεν αλλά πάντα εκρηκτικοί στα Live τους ( όσο βέβαια μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο όταν εσείς στο set list σου το dirty window ) και επαγγελματίες.

Μαζί την έκαναν την περιοδεία . Το αρχικό πλάνο να κάνουν παίζει η κάθε μπάντα τελευταία εναλλάξ , αλλά μετά τα τερτίπια των Gunners , οι Metallica αποφάσισαν να βγαίνουν πριν από τους G n’ R για να μπορούν να τελειώσουν το Live τους σαν κύριοι . Τα γράφει και ο Slash το πόσο τους ζήλευε για το επαγγελματισμο τους .

Επίσης support ήταν να πάρουν τους Nirvana οι οποίοι αρνήθηκαν ( και αυτός ήταν ένας λόγος να τους τα χώνει συνέχεια Axl) και τελικά πήραν τους Faith No More .

Το κάψιμο του Het στο χέρι έγινε σε εκείνο το τουρ στον Καναδά , με τους Guns ουσιαστικά να μην βγαίνουν να παίξουν μετά και να γίνεται πραγματικός χαμός .

Και οι Metallica έκαναν sold out σε Wembley, Stade de France κοκ…
Παραπάνω κόσμο μαζεύουν οι Metallica, παρόλο που είναι στην Ευρώπη κάθε χρόνο.

μάιστα

μου το έστειλε ένας φίλος και γαμήθηκα στα γέλια…όλοι αγοράζουμε εσπρέσο λοιπόν το Σάββατο, μπορεί να το πουλήσουμε σε κανεναν λεφτά χαζοαμερικάνο στο ebay ως ΤΟ υπερσπάνιο μπουτλεγκ :stuck_out_tongue:

εντιτ: πέρα από την πλάκα σίγουρα θα υπάρχουν καμμένα άτομα στην αλλοδαπή που θα το θέλουν σε κάποια ριζοναμπλ πράις

2 Likes

Κάτσε να ενημερώσω τον Lars…

5 Likes

Ειχαν βγαλει και λαιβ των Γκανς πριν 3 βδομαδες. Ενας φιλος την αγορασε…

φιξντ

1 Like

όταν πίνω γίνομαι εφευρετικότατος …ποιο κομμάτι από το MOP φωνάζει AJFA (δεν είναι το Sanitarium)

1 Like

Όχι εγώ ρε τραγικέ, σιγά μην αγόραζα bootleg της Espresso :smile:

1 Like

Χμμμμ το disposable;

Σε καθε δισκο των Metallica μεχρι και το 1997 υπαρχει τραγουδι που προμηνυει τον επομενο δισκο και την κατευθυνση τους :sunglasses:

Disposable Heroes, Harvester Of Sorrow, The God That Failed…

Ήθελα να το γράψω αλλά με πρόλαβες! Harvester Of Sorrow θα μπορούσε να βρίσκεται ΑΝΕΤΑ στο Black Album.

Παρε παρε…απο το itunes το κατεβασαν?

απο οτι βλεπω εχει βγει και Ιαπωνια

το Lepper Messiah ??

1 Like

Πιο τραγούδι του Reload προμηνύει, βρε σατανά, ότι θα ακούσουμε St. Anger μετά;;

1996 ηθελα να πω ηρεμησε Τακη

Όσο για το Disposable που λες ότι προμηνύει τι θα ακούσεις στο Justice, νομίζω ότι το Lepper Messiah είναι πιο κοντά σε αυτό που κάνανε τελικά στο Justice. Για το Harvester συμφωνώ με την λογική ότι είναι το πιο “απλό” κομμάτι του δίσκου. Από το Black θα διάλεγα μάλλον το Sad But True ως το κομμάτι που δείχνει ξεκάθαρα τις πιο Sabbath επιρροές που είδαμε στο Load, κανένα ωστόσο κομμάτι δεν προμήνυε την πιο alternative ας πούμε κατεύθυνση.

1 Like