Μetallica

Ναι και μην ξεχάσεις να βάλεις Τους crazy town . Δεν βγήκαν τσάμπα καλύτεροι της δεκαετίας του 90 !

100 μεταλ δισκους? Θα πρεπει να βαλω πολυ σκουπιδι για να συμπληρωσω μεχρι το 100

1 Like

δε μας λες για κανα κορτσουδι καλυτερα?γιατι με τη μουσικη δε το χεις…

1 Like

Πιο γραφικός και από αυτό…

5 Likes

Σιγα ρε ευαισθητουληδες

Ανάλογα βέβαια και τι θα βάζαμε σε αυτή την λίστα . Γιατί ουσιαστικά χεβυ μεταλ δεν είναι ούτε οι acdc, ούτε οι Guns ούτε καν οι motorhead.

Οπότε θα ήθελε αρκετό ψάξιμο η φάση .

λεμε να μην βαλουμε Hard Rock αλμπουμς και ο Δανος το γαμησε.

Ακόμα μια απόδειξη του πόσο τρου δεν είναι!

1 Like

ποσο πιο τρου οτι εχει 4 αλμπουμς στα καλυτερα 25 θες ναουμε ; χε χε χε!

Γαμανε οι Warrios Soul !!

Αν είχαν 100 δίσκους οι Metallica , να την κάναμε την λίστα

τώρα κανένα νόημα

δεν πιανει καν το πειραγμα σου :stuck_out_tongue:

ταλέντο είναι και αυτό , προσπαθώ να γίνω quintom αλλά το παιδί είναι way too good :grin:

2 Likes

να σου κανει μαθηματα. Οντως ειναι μαστορας σε κατι τετοια. Παντως αν θες να γινει κουβεντα ανοιξαμε και θρεντ και δεν χρειαζεται να μεινουμε στους Metallica. Ελεος δηλαδη.

μέσα, αλλά δεν βρίσκω τίποτα. Βέβαια έχω ρίξει μπόλικο “mute” στα τοπικ

αν γράφονται τέρατα πάλι , θα γίνω τρολ πάντως

τερατα δεν γραφονται παντα , αλλα οπως βλεπεις οταν καποιος εκφραζει τα κολληματα του (και πρωτος εγω με την αγαπη που εχω σε μια τεραστια μπαντα) σηκωνει πολυ πειραγμα - δουλεμα. Μπορουμε ομως να παμε και παρακατω και να μην εστιαζουμε μονο εκει.

[Δεν θεωρω βεβαια οτι εγραψα και τιποτα τερατα οταν λεω οτι ειναι δυσκολο (δεν ειπα οτι ειναι απιθανο , αλλα και στα 18 του που τον ακουσαμε ενας ramdom κιθαριστας μου ακουστηκε οπως παρα πολλοι αλλοι εκεινη την εποχη) στα 16 του καποιος να εχει προσωπικο ηχο και ειδικα οταν φαινεται τοσο ξεκαθαρα ,η μια τουλαχιστον, επιρροη του , ειτε αυτη η επιρροη ειναι ο Χετ ειτε ο dimebag ειτε ο Zakk Wylde κτλ, ουτε ειναι και τοσο δυσκολο και παραλογο οταν λεω οτι δεν θεωρω το Σαφερ guitar hero]

μιας και τον ανέφερες , ο Zakk Wylde έκανε το εξής κατόρθωμα στα 21 του να έχει προσωπικό στυλ και ήχο και όσο μεγάλωνε να γίνεται ένας ακόμα γρουβμεταλλας

Είχε ιδιαίτερο παίξιμο southern & country style με hybrid picking και λοιπά άκρως ενδιαφέροντα

αλλά που τα γράφετε στείλε λινκ , δεν βλέπω κανένα νεο θρεντ

1 Like

like a boss.
Όλοι ένας κι ένας.

Μόνη μου ένσταση, Maiden θα έβαζα είτε το ομώνυμο, είτε το Somewhere ή Seventh Son.

1 Like

Έπρεπε να πετάξει κάνα Def Leppard να βγάλεις σπυριά μετά ! Χαχαχαχαχχα.

Θα συμφωνήσω για το Maiden όπως και ότι θα διάλεγα άλλο από τους RATM .

Θα το ξαναγράψω. Γαμανε οι Warrior Soul.

Πολυ ενδιαφερουσα η λιστα του Sir Larsalot.

Εννοειται θα εβαζα το Battle Of Los Angeles, για μενα οτι καλυτερο εχουν βγαλει οι RATM με διαφορα.