Μetallica

Αυτό φοβάμαι κι εγώ αλλά δεν τα παρατάω. Θα πολεμήσω για την αηρομεηντοποιηση του φόρουμ

Δυνατή λίστα ο Λαρς, έχει γούστο

Από Maiden απ ότι κατάλαβα κι απ τον Σαφερ και γενικά μουσικούς 40-50 ετών , πιο πολύ ψηφίζουν τον δίσκο που ήρθε σαν γροθιά στο στομάχι και έθεσε τον πήχη . Οπότε NOTB έχει λογική , ασχέτως αν το peak τους ήταν το Somewhere και ο 7th Son

Ομοίως για RATM , ομοίως για Metallica που οι περισσότεροι βάζουν RTL ή MOP ενώ οριακά το AJFA είναι το συνθετικό peak της και το black album το εμπορικό + παραγωγή ύψιστη

1 Like
2 Likes

Ωραια λιστα παραξενο παντως που δεν εχει Zep και εχει Ufo ας πουμε

Έχει UFO ρε ούφο!

το ξερω βρε μλκ χααχχχα

1 Like

Ποσο γουσταρω τη φωνη του:slight_smile: πολυ καλη εκτελεση

Σεργουλόπουλος ο μπαμπάς σας :stuck_out_tongue:

4 Likes

Ριξανε τη Σοβιετικη Ενωση ρε…
Να σεβεστε…

3 Likes

Τεράστιο ομολογουμένως και ανεπανάληπτο

θέλει 100 κιλά αρχίδια . Respect σε Black Crowes, pantera, metallica & ACDC

ειδικά το domination είναι ιστορικό βίντεο ( δεν έχω ξαναδεί τόσο τέλειο stage presence απ τους Pantera ούτε άλλον άνθρωπο να κάνει τέτοιο headbanging παίζοντας τέτοιο ριφφ ) και στο CFH πρέπει να είσαι πολύ Ανσελμο για να παραφράσεις τους στίχους και να πεις " we’re taking over the enitre country’

2 Likes

Νομίζω οι συγκεκριμένοι αγαπάνε πιο πολύ την NWOBHM περίοδο των Maiden και λιγότερο την πιο progressive.
To NOTB προσωπικά το θεωρώ ένα κλικ κάτω από το ομώνυμο συνθετικά (ντάξει, μη μου πείτε για το Hallowed, συνολικά μιλάω), αλλά -όπως και πολλά πρόσφατα Maiden- το ανεβάζει κατά πολύ το γεγονός πως έχει στο μικρόφωνο ένα από τους τοπ τραγουδιστές όλων των εποχών.
Ο Hetfield που έχει περισσότερες punk επιρροές από τον κοντό πχ έχει σαν αγαπημένο του το Iron Maiden.

3 Likes

Εγώ πάλι δε θα το έβαζα ούτε στα τοπ-5 των Μέιντεν :Ρ

Prowler, Charlotte the Harlot και Remember Tomorrow είναι 3 από τα καλύτερα τραγούδια που εχουν γράψει ποτέ. Και ούτε nanosecond filler.

Παρεξήγηση, το Number of the Beast εννοούσα :Ρ

Το ντεμπούτο είναι όντως κορυφή.

1 Like

ΕΙδες ο φωτης οπαδος!! χααχαχχα

1 Like

Ναι το αγόρι! :joy:

3 Likes

Off topic ο Di’Anno ομως ειχε πιο “αλητικα” φωνητικα απ τον Bruce…

Σαν σήμερα πριν από 7 χρόνια. Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαις.

1 Like

Πιο καλα παιζουν τωρα.

τα μεγαλεια μαλλον παει στο οτι δεν ερχονται εδω.

Δεν ξερω αν παιζουν καλυτερα τωρα , αλλα το καινουργιο αλμπουμ και η ζεστη αποδοχη των νεων κομματιων , δειχνει να τους ανεβαζει.

2 Likes

Το λέω από την άποψη ότι δεν βλέπουμε συναυλίες τόσο μεγάλου βεληνεκούς πλέον στην Ελλάδα. By the way, oι Metallica ήταν ΠΑΝΤΑ τρομεροί στα live.

Υ/Γ: δεν ξέρω γιατί παρερμηνεύονται τόσο εύκολα κάποιες φορές αυτά που λέω

4 Likes