Μetallica

https://cdn.meme.am/instances/500x/73209855/troll-laugh-slant-good-luck.jpg

4 Likes

Γλέντα τους! Βάλε και το Dark Angel.

1 Like

Και η διασκευή στο No Remorse από Cannibal Corpse σπέρνει.

3 Likes

πωπωπωπω . δεν ξερω που να κρυφτω!!

Η διασκευη των Destruction ειναι καλη , αλλα αν θελω να ακουσω πιο γρηγορα το Whiplash θα το ακουσω απο κανα Live των Metallica απο το 1985 , Που θα εχει και περισσοτερο παθος .
Επισης σοβαρη διασκευη ειναι αυτη των Motorhead.

Η Διασκευη των Cannibal Corpse απο ηχο καλη ειναι απο φωνητικα … ψιλοαισχος , παραμενουν ομως καλυτερα απο τα αθλια φωνητικα του Χολμς στο μεδουσα!

Δεν είναι το θέμα αν παίζουν πιο γρήγορα. Ανέκαθεν προτιμούσα το γερμανικό από το αμερικάνικο θρας, κι εδώ πραγματικά οι Destruction έκαναν δικό τους το τραγούδι, όπως το έχουν κάνει και οι Μετάλλικα σε πολλές διασκευές. Στο θρας, θεωρώ κορυφαία τα φωνητικά του Schmier, τα οποία εδώ σε συνδυασμό με την μπασαδούρα και την αλανιάρα μπότα, κάνουν το τραγούδι πιο βίαιο, όπως του ταιριάζει

Κουρασελ

2 Likes

Επίσης κορυφαία διασκευή. Την κρατάμε καβάτζα για το μέλλον :joy:

εσυ να δεις!

@Achamian
τιμιο και δεκτον αυτο που λες για το Γερμανικο θρας. Πως να διαφωνησω μαζι σου μετα απο τετοιο ποστ; Συμφωνω οτι εχουν κανει πολυ καλη προσπαθεια και φυσικα αναλογα τα γουστα του καθενος κατι του φαινεται καλυτερο , κατι χειροτερο.
Σωραιος!

Και μια διασκευή στους Metallica από το μεγαλύτερο όνομα της pop βιομηχανίας εκεί έξω.

James Hetfield approves this post .

We don’t.

3 Likes

ναι ρε παιδι μου . και αυτος υποθετω χαβαλε θα κανει . Ποιος χεστηκε για το τι κανει ο μπιμπερ ;

Απο την αλλη δεν μπορεις να απαγορεψεις σε κανεναν να τραγουδησει ενα κομματι σου ή να φορεσει ενα μπλουζακι της μπαντας σου . Συν οτι αυτος δειχνει να ξερει και ποια ειναι η μπαντα. Τωρα οτι ο μπιμπερ ειναι ΓΤΠ ειναι αλλο θεμα.

μάλλον φταίει αυτό , κι εγώ ακόμα δουλεύω .

fixed :sunglasses:( δεν είναι ευθεία απάντηση ε;; απλά δανείστηκα το σχόλιο )

Γαμάει ο τρόπος που έπαιξαν το Remember Tommorow οι Metallica. Υπέροχοι

1 Like

Ακομα ενα γαματο jamαρισμα απο την καλυτερη μπαντα του πλανητη…
Το οτι μας αρεσουν οι διασκευες ειτε στουντιακες ειτε live ειναι κατα μεγαλο ποσοστο στον ηχο που εχουν οι Metallica…

4 Likes

και αυτό εννοείται αλλά ταιριάζει και η φωνή του Τζεημς σε πολλά είδη , πράγμα σπάνιο

Το prowler π.χ. το σκίζει ταιριάζει πολύ. Η χαρά του Χαμμετ εν τω μεταξύ αναστέναξε το wah

4 Likes

Παντως αν ειναι να δουμε κατι απο Bieber εγω δεν θα ειχα προβλημα να δω αυτο εδω καμποσες φορες χωρις ηχο.

1 Like

Ναι αυτό φαίνεται ποιοτικό όντως :stuck_out_tongue:

2 Likes

Στη δουλεια εχω διαφορα δορυφορικα καναλια που παιζουν συνεχεια . ΕΙναι κανα δυο βαλκανικα με βιντεο κλιπ … μιλαμε ειναι αρρωστια . Ουτε το Playboy TV, ετσι.

1 Like

Στο Remember Tomorrow με ενοχλεί αφάνταστα ο θόρυβος στην παραγωγή και μου το χαλάει. Στο Death Magnetic από την άλλη δεν έχω θέμα. Επίσης, δεν τρελαίνομαι για την εισαγωγή που πρόσθεσαν. Καλή διασκευή, αλλά όχι στις καλύτερές τους για μένα. Σίγουρα το Prowler μου αρέσει περισσότερο, αν και live.

2 Likes

Η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα αλλη μια διασκευη σε Maiden απο αυτους (revelations ισως; κατι πιο κλασσικο; ) . Οπως και σε saxon και σε Priest, ακομα και σε Ozzy.

οπως και αυτη τους πηγαινε παρα πολυ

αλλα και η διαφορετικη εκτελεση στο enter sandman

O Rob καπου προσφατα ειχε δηλωσει για μια διασκευη σε ενα funk Κομματι που εχει στο μυαλο του. Γενικα το κουβεντιαζουν συχνα για αυτο σκεφτομαι οτι μπορει και να γινει.