Μetallica

Το Powerslave είναι ο κλασικός δίσκος Maiden με τα περισσότερα fillers αν ένα από τα κλασικά τους ΔΕΝ είναι 10αρι τότε είναι αυτό :sunglasses:

2 Likes

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά εγώ έμαθα ότι το moth στο χωριό της γυναίκας μου το λένε κατσιμπούλα…
Κατσιμπούλα μέσα στη Φλόγα λοιπόν … :metal::metal::metal:

6 Likes
1 Like

Κρίμα που δεν υπάρχουν διπλές καρδιές, για να βάλω σε κάποια posts του @matia.

1 Like

Τα φωνητικά του James είναι μια χαρά από όταν ξεκίνησαν το τουρ. Ο Hammet το σόλο που έπαιξε με χάλασε λίγο αλλά σε γενικές γραμμές ήταν πένα

Το ξερω οτι μιλας για σενα, δε νομιζω οτι χρειαζεται να το λεμε σε καθε ποστ. Κι εγω για μενα μιλαω. Ξυσε και το δεξι παντως, γιατι αν ξυνεις μονο το αριστερο μπορει να εχουμε ανιση κατανομη σπερματος, και στις μερες που ζουμε δεν ειναι να παιζεις με τετοια πραγματα.

Δεν υπαρχει κανενα fanboyιλικι βασικα. Ουτως ή αλλως, εχω εκφρασει πολλες φορες την απεχθεια μου προς βαθμους, και την πληρως μη εποικοδομητικη κουβεντα που προκυπτει απο αυθαιρετες βαθμολογιες. Αλλωστε αν δεν βαζεις στο Μαστερ 10, τοτε θα μπορουσες να βαλεις σε καποιο αλλο, οπως στo Ride ή στο Justice ας πουμε ή και στο St. Anger αμα γουσταρεις. Αλλα εσυ δεν εβαλες σε κανενα. Και ΕΣΥ εισαι αυτος που ειπες οτι αγαπουσες αυτη τη μπαντα, και ενιωσες προδομενος με την “αλλαγη” τους, δεν το ειπα εγω. Οπως επισης εσυ ειπες και οτι βαζεις 10 στη μπαντα, αλλα 10 σε κανενα αλμπουμ τους.

Σορρυ κιολας, αλλα εμενα αυτο μου φαινεται απλα περιεργο, κατα τα αλλα… βαλε και βαθμο 3-4 σε ολα τους τα αλμπουμς αμα γουσταρεις, τι με νοιαζει εμενα? Απλα προφανως δεν πολυγουσταρες και ποτε τη μουσικη των Metallica, αν το τελευταιο αλμπουμ που σε εντυπωσιασε (χωρις ομως φυσικα να παρει 10) βγηκε πριν 30 χρονια. Και δεν υπαρχει κανενα προβλημα με αυτο προφανως, οποιος δε γουσταρει, δε γουσταρει.

ΥΓ. Ωραιο το Powerslave, τιμιο 9αρακι για Maiden, γυρω στο 6 αν το ειχαν βγαλει οι Metallica.

3 Likes

αν το είχαν βγάλει οι Black Sabbath?
έχω γεράσει ρε γαμώτο…

1 Like

Και το MoP να έβγαζαν οι Μεηντεν 6 θα του έδιναν κάποιοι

Εμετός μεσημεριατικα

1 Like

:joy::joy:

πως αλλιώς θα είχε τον τίτλο “υπερήφανος αιρετικός” ;;

1 Like

Ολα τα Maiden 10 και το VXI 9.
:grin:

Περα απ την πλακα, φυσικα και δεν ηταν ολα τα 80ς Μειντεν 10αρια. Για μενα ηταν το ομωνυμο, το Somewhere κ το Seventh Son. Παει αυτο να πει οτι επειδη θεωρω το Powerslave 9αρι η το Killers 8αρι δεν αγαπαω τους Μειντεν;

3 Likes

Όλο αυτό επειδή δεν μου άρεσε ένα συγκεκριμένο σχόλιο. .;

Που δεν θα έπρεπε να αρέσει σε κανένα ασχέτως προτιμήσεων . Αλλα τεσπα εδω μεσα

Γιατι? Κακο ειναι να θεωρω τους Metallica πολυ μεγαλυτερο και καλυτερο συγκροτημα απο τους Maiden, ουτως ωστε ενα 8-9αρι για τους Μεηντεν να ηταν ενα 6αρι για τους Metallica? Απλα εχω διαφορετικο πηχυ για τις δυο μπαντες, δεν πειραζει. Ειμαι σιγουρος οτι και πολυς κοσμος θα εχει τον αναποδο πηχυ.

1 Like

Και το αντίθετο να διαβαζα δεν θα μου άρεσε και δεν θα συμφωνούσα

Τεσπα ο.τι νομίζει ο καθένας

Ούτε ο @QuintomScenario δεν θα τα φόραγε αυτά :stuck_out_tongue:

Εχω 2 ολοκληρα μπλουζακια Metallica (!)
Γενικα δε φοραω merch απο μπαντες, δε μου αρεσει η φαση.
Ποσο μαλλον αυτο που δεν αναφερει καν τη μπαντα, ειναι απλα κακογουστο χρωματικα και αισθητικα.
Σαν εξωφυλλο γαμαει και δερνει ομως (κυριολεκτικα)

2 Likes
1 Like

Πολύ καλό live!!

Εμενα που μου αρεσει ειμαι καλα γιατρε? :stuck_out_tongue:

1 Like

Δυνατός ο κόσμος, δεν τους το είχα!

@morgoth σοβαρά σου άρεσαν αυτές οι αηδίες;;; :stuck_out_tongue:

1 Like

Πραγματι, μεγαλες μαπες.

1 Like