Μetallica

@NK_10, 29 χρόνια And Justice σήμερα …
Αντε ολόψυχα σου εύχομαι του χρόνου να γίνει η επιθυμία σου , πραγματικότητα !

Colour our world Blackened… Blackened ! και η τρίχα κάγκελο !

1 Like

Do you see what I see?
Never hunger never prosper…
Dear Mother Dear Father…
When a man lies he murders some part of the world…

Αυτα θελω να ακουσω του χρονου και φυσικα τα υπολοιπα…

2 Likes

Ένα shortest straw και τα μυαλά στο μπλέντερ!

Να πω και το παράπονο μου με αφορμή τα σετλιστ που έγινε κουβέντα παραπάνω . Πέρα από κάτι χιλιοπαιγμενα στην κυριολεξία, έχω βαρεθεί ρε μπουστη μου αυτό το battery . Τόσα αντίστοιχα κομμάτια έχουν οι κερατάδες, ας παίξουν κάποιο άλλο ρε γαμωτο ( ούτε καν κάνω κουβέντα για καποια έπη από τα Loads , έτσι ; ) .

1 Like

Εχω δει και Σορεσρο και Νταηερς Ηβ λαηβ, σκοτωνουν και τα δυο εννοειται ε!

3 Likes

Αντιστοιχο του Battery ειναι το Damage Inc…
Επισης καποια στιγμη πρεπει να κοψουν τα tapes και να τα παιζουν τα τραγουδια κανονικα…
Φαντασου το intro του Battery να παιχτει live…

Καλά εδώ δεν παίζουν κανονικά (το πετσοκόβουν) το Battery θέλετε και το ιντρο πανάθεμα σας…
Επίσης το Damage Inc. που πραγματικά σκοτώνει κι αυτό δεν το παίζουν (όπως και το Dyers Eve όπως και το My Apocalypse ακόμα ακόμα, όπως θα γίνει και με το Spit… )

Το blackened το παίζουν μια στο τόσο όπως και το fight.

Ελπίζω στο ευρωπαϊκό τουρ να έχουν μεγαλύτερη ποικιλία αν και όταν βγουν πάνω στη σκηνή όλα αυτά θα ξεχαστούν ( ή και όχι ).

Ευτυχώς αυτά τα 2 τα είδαμε και Ελλάδα

Ναι το fight πριν από 18 χρόνια .

Πολύ ωραίο που κομμάτια από το HTSD δένουν τόσο αρμονικά με τα παλιά και λαχταράς να τα ακούσεις αλλά χρειάζεται λίγο να ξεσκονίσουν και τον κατάλογο τους .

Στο τουρ του DM σε Ευρωπη και Αυστραλια ειχαν παιξει σπανια κομματια, στην Αμερικη παιζουν τα πιο hit γιατι μαλλον το κοινο που παει δεν ειναι και τοσο μετ(σ)αλ οσο στην Ευρωπη ας πουμε…

Είπαμε άλλο το σταντιουμ τουρ άλλο το αρένα .

Θα πάνε πολλοί περισσότερο ραντομ ακροατες - θεατές στο πρώτο .

1 Like

Στην Αμερικη θα παει και καποιος που εχει ακουσει μονο το Nothing και το Sandman, στην Ευρωπη δεν θα παει γι αυτο και κανουν stadium tour…

Αν έκαναν και εδώ σταντιουμ τουρ θα πήγαιναν και τέτοιοι . Στο τουρ που έρχεται όχι δεν θα πάνε πολλοί τέτοιοι .

Για να έκαναν σταντιουμ τουρ στην Ευρώπη θα έπρεπε να μην έχουν παίξει τα τελευταία 4-5-6 χρόνια στη γηραιά ήπειρο .

Μπα θα μπορούσαν να το κάνουν άλλωστε πολλά live τους τα προηγούμενα χρόνια σε γερμανιες, τσεχιες, ιταλιες, πολωνιες κοκ σε στάδια ήταν. Άσε που έχουν κάνει sold out το wembley και το Stade de France. Νομίζω σε αρενες παίζουν από επιλογή κ ίσως κ λόγω timing μιας κι θα είναι εδώ φθινόπωρο/χειμωνα οπότε ο καιρός δε θα εννοεί. Και πιθανόν λόγο logistics.

Δεν λέω ότι δεν μπορούν να το κάνουν . Αλλά για να είχε την απήχηση που έχει το τουρ πχ των Guns, αν είχαν κάποια χρόνια να εμφανιστούν πιο μαζικά στην Ευρώπη θα ήταν σίγουρα πιο άμεσα πετυχημένο - sold out .

Σίγουρα, αλλά ακόμα κι έτσι δε θα είχαν θέμα να κάνουν sold out σε στάδια. Προπερσι στη Γερμανία γέμισαν το γήπεδο της Σαλκε και το ολυμπιακό στάδιο του Μονάχου, στη Σουηδία το Ουλεβι, πιο πριν του Αμβούργου, της ουντινεζε, της Σπάρτα Πραγας, το εθνικό στάδιο στην Πολωνία κοκ.
Δε νομίζω δηλαδή να μην έκαναν 19 ημερομηνίες sold out σε στάδια σαν τους GnR αν το επέλεγαν αντί για 40+ σε αρενες

Σταμάτα Αλέξανδρε :stuck_out_tongue_closed_eyes:!!!

Υπάρχουν πολλοί παράγοντες για να μην κάνουν σταντιουμ τουρ στην Ευρώπη . Αν έκαναν δεν θα έκαναν πάλι περιοδεία στην Αμερική κάτι που έπρεπε, ήθελαν , είχε έρθει η ώρα να το κάνουν .

Επίσης στην Ευρώπη υπάρχουν αρκετά φεστιβάλ και σε όλα μπορούν να είναι headliners οπότε 10 - 15 εμφανίσεις τις κάνουν άνετα σε γεμάτους χώρους , χωρίς να πρέπει να κουβαλάνε όλο το crew που έχουν στη από εκεί πλευρά του Ατλαντικού.

Δεν αποκλείω να κάνουν κάποια στιγμή , ούτε όπως έγραψα και πιο πάνω πιστεύω ότι δεν μπορούν να το κάνουν , απλά δεν υπάρχει και λόγος να το κάνουν , τουλάχιστον όπως το έχω εγώ στο μυαλό μου . Στην Αμερική αυτό που έκαναν τώρα όχι απλά συντήρησε το στάτους τους , αλλά το μεγάλωσε κιόλας .
Στην Ευρώπη λειτουργούν κάπως διαφορετικά τα πράγματα και για αυτό επιλέγουν το αρένα τουρ που θα είναι πιο “φιλικό” στους οπαδούς που τους παρακολουθουν πιο στενά και όπως έχεις γράψει και εσύ είναι και κάπως πιο απαιτητικοί .

1 Like

Νομίζω πως βασικός λόγος ήταν να γεμίσουν το πρόγραμμα τους φθινόπωρο και άνοιξη. Καλοκαίρι θα κάνουν φεστιβάλ και δεν έχουν ανακοίνωση ακόμα Ωκεανίας, Ιαπωνία κοκ

Όπως κ να έχει προτιμώ το indoor. Καλύτερα σετ, καλύτερο κοινό, καλύτερη ακουστική και περισσότερες ημερομηνίες/χωρες να επιλέξει κανεις.

3 Likes

:heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:
Φωναρα, κωλαρα, λατρεια σκετη γενικα

1 Like