Μetallica

Ναι δυσκολο συμπερασμα να βγαλει κανεις, ειδικα οταν αντεδρασες σαν μικρο παιδακι επειδη σου ειπαμε οτι οι Zepelin ειναι ποπ

Όταν λες μλκς έτσι είναι σορρυ

:grin:

Εσυ εισαι πολυ καλος και ευγενικος και λατρειας χρηστης, αλλα φιλε μου καποια στιγμη πρεπει να ξεπερασεις τη φαση με τις ταμπελες και να καταλαβεις οτι το ποπ δεν ειναι κακο.

3 Likes

Αν το λες για μένα, αρχικά ευχαριστώ και ανταποδίδω τα καλά λόγια αλλά δεν έχω θέμα με την ποπ . Με τις ταμπέλες ναι , πέφτω στην “παγίδα” πολύ συχνά

Εξάλλου , αν θυμάσαι ήμουν απ αυτούς που έλεγα ότι είναι απίστευτη μουσικός και καλλιτέχνιδα η Gaga απλώς δεν μου αρέσει η συνολική της καριέρα

2 Likes

Εισαι 25 οντως; Γιατι για 13 γραφεις.

1 Like

Δεν βάζω ταμπέλες πουθενά και στο ξαναλέω για πολλοστή φορά ότι δεν έχω θέμα με την ποπ. Ακούω αρκετες μουσικές. Αλλά άλλο ποπ άλλο ροκ - μεταλ. Τώρα εσύ πως θεωρείς τους Metallica για παράδειγμα ποπ δεν ξέρω

Το αποτέλεσμα εάν έχει κάτι να δώσει είναι υποκειμενικό βέβαια. Εσύ συγκεκριμένα που θεωρείς τους Placebo φλώρους, εάν γινόταν μια συνεργασία Metallica-Placebo πώς θα γινόταν να δώσει κάτι καλό το αποτέλεσμα, όταν οι Metallica ρίχνουν το επίπεδό τους και συνεργάζονται με φλώρους?

Αν το προχωρήσουμε το πράγμα υπάρχει περίπτωση να έλεγες καλά λόγια για το αποτέλεσμα μιας συνεργασίας Metallica με Justin Bieber ή με Nicki Minaj? Στην τελική καλά κάνεις και δεν θα έλεγες αλλά μην βγάζουμε τον LedΖep ως τον τυπά που γράφει σαν 13χρονος όταν το 90% των μεταλοροκάδων κράζουν τον Bieber ως φλώρο και αδερφή.

Και τους ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι μόνο και μόνο επειδή φοράει μπλουζάκια Metallica. Λες και οι Metallica είναι κάτι ιερό και ο Bieber με τα μπλουζάκια μολύνει την ιερότητα.

1 Like

Εντάξει με τους Placebo θα μπορούσε να έχει κάποιο ενδιαφέρον αλλά τώρα για Bieber κτλ δεν ξέρω αν θα μπορούσε να δουλέψει και ναι πολύ πιθανά θα τους εκραζα. Δεν το έκανα με την Lady Gaga ωστόσο γιατί ας πούμε ότι την θεωρώ κάτι πιο σπουδαίο από Bieber Minaj και τέτοια και γιατί ήταν απλά μια εμφάνιση και τίποτα παραπάνω.
Γενικά πάντως δεν τους πάνε και τόσο αυτές οι περίεργες συνεργασίες.

2 Likes

Εδώ ήταν πιο μάπα εκείνη η εκτέλεση του one με τον Κινέζο πιανίστα τον Lang Lang.
Θετικό ότι έχουν “ανήσυχο” πνεύμα και δέχονται φτασμενοι καλλιτέχνες να παίξουν δικά τους κομμάτια , αλλά όντως δεν πολύ λειτουργούν αυτές οι συνεργασίες .
Με τη Gaga να πω ότι μου άρεσε πάντως , αν εξαιρέσεις τους ηλιθιους χορευτές .

Ο @LedZep γράφει σαν 13χρονος, αυτό είναι δεδομένο και επιβεβαιώνεται συνέχεια. Πώς ακριβώς αλλάζει αυτό από το ότι “το 90% των μεταλοροκάδων κράζει τον Bieber ως φλώρο και αδελφή”; Αυτό το 90% κράζει και τον Halford ως αδελφή;

Πού είναι το αριστερό χέρι του Jaymz άραγε;

2 Likes

Με τους Apocalyptica στο fillmore όμως ΓΑ ΜΗ ΣΕ

1 Like

Όχι μόνο γαμησε αλλά και ο κοντός μπαίνει μέσα στο κομμάτι τόσο κουλ ( αφού τον σχολιασαμε στα τελευταία ποστ αρκετά ) … απίστευτη εκτέλεση.

Το fillmore θα έπρεπε να είναι σημείο αναφοράς για πολλές μπάντες ( δεν το λέω εγώ , ο joey Vera τα έχει πει αυτά ) .

Δεν το βλέπεις αλλά το νιώθεις !

Στο ώμο… εσύ που φαντάζεσαι ή ήθελες να είναι;;; :sunglasses:

1 Like

Φαντάζομαι ότι είναι στον ώμο, άλλωστε φαίνεται λιγάκι. Ήθελα να είναι στον κώλο του Halford όμως. Κρίμα.

2 Likes

Μήπως είσαι διχασμένη προσωπικότητα φίλε παντελή; Επειδή πέσατε να φάτε τον LedZep που είπε ότι “αχ από τα κακά των Metallica η συνεργασία με τη Gaga”.

Για να κάνω και τον δικηγόρο του @pantelis79 ( μην κάνω μόνο των Metallica ) αν και δεν το έχει ανάγκη …