Μetallica

Βασικά όλοι το ίδιο λέμε νομίζω, σε κανέναν δεν αρέσει αλλά δεν θα ξεγράψουμε και τις μπάντες. Αν και αν κάποιος την ξεγράψει (όπως ο Ιταλός, εν μέρει φυσικά), δεν έχω να του πω κάτι, ούτε ότι το παίζει τρου, ούτε τίποτα.

Αυτή η κωλοταίνια και το φεστιβάλ ρε μαλάκα, πρέπει να τρομάξανε με τα λεφτά που χάσανε.

Ας κάνω άλλη μια τοποθέτηση και δεν θα το συνεχίσω . Είμαι σίγουρος ότι δεν θα βγάλουμε άκρη πάντως

Το να περπατάς στο δρόμο του Παρισιού και να σε πλησιάζουν για φωτο και υπογραφές λέγεται ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

Το να θες να γίνεις ο μεγαλύτερος του πλανήτη , να το πετυχαίνεις αλλά να θες να περπατάς στον δρόμο ανέμελος ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ .Είναι οξύμωρο να βάζεις στόχο την κορυφή αλλά να μη θες τα αρνητικά αυτής της επιτυχίας

Που δεν είναι αρνητικά , απλά βαρέθηκαν . Όλοι οι υπόλοιποι κοινοί θνητοί θα κλαίγαμε με τέτοια εκδήλωση αγάπης

Τεσπα , η μουσική είναι μουσική , το έργο τους είναι αυτό που είναι .Η αγάπη μας για Μεταλλικά δεδομένη . Δεν έχει καμία σχέση με αυτό που συζητάμε

2 Likes

Πιο πολύ απεχθάνομαι αυτούς που πληρώνουν για τα meet n’ greet παρά για τις ίδιες τις μπάντες. Μια φορά είχα δώσει 10 ευρώ για meet n’ greet πριν χρόνια με τον Ripper, Ellefson κλπ και ντάξει λίγα λεφτά μεν, αλλά είμαι τραγικός που τα έδωσα. Πιτσιρικάς βέβαια, τώρα δεν υπήρχε περίπτωση.

VIP’s κλπ είναι άλλο, πάει στο διάολο αλλά το να δώσεις λεφτά για να σφίξεις το χέρι του άλλου είναι εμετικό.

5 Likes

Νομίζω πως η ταινία τους πόνεσε πολύ. Ειδικά ο Hetfield απ’ όσο αντιλήφθηκα από τις συνεντεύξεις του δεν πολύκατάλαβε που μπλέκει, με την έννοια του τι λεφτά χρειάζονται για την προώθηση μιας ταινίας. Από την άλλη, μπορεί να λέμε ότι είναι εκατομμυριούχοι -που είναι- αλλά δεν είναι σε τέτοιο βαθμό που να βάλουν προσωπικά από 2-3 εκατομμύρια, να τα χάσουν και να μην αλλάξει ο (πολυτελής) τρόπος ζωής τους. Και αυτό το είχε αφήσει να εννοηθεί τότε ο James, ότι αν δεν κάνει break even, δε θα είναι όπως πριν.
Όχι βέβαια ότι θα τους λυπηθείς κιόλας, απλά σου δίνει μία οπτική του γιατί κάνουν κάποιες κινήσεις…

2 Likes

Ε το να σε τραβάνε βίντεο την ώρα που τρως ή το να σε διακόπτουν όταν είσαι με τα παιδιά σου για να τους δώσεις αυτόγραφο δεν είναι νορμαλ ρε συ Rebel όπως και να το κάνεις. Μην εκπλήσσεσαι από την έλλειψη κοινής λογικής.

στη συγκεκριμένη περίπτωση μιλάμε για VIP με meet&greet. Φαντάζομαι όμως ότι χωρίς το m&g δεν θα είχε ίδια απήχηση, ούτε ίδια τιμή.

1 Like

έχουμε άλλη άποψη , αυτό είναι το τίμημα του να είσαι σταρ

Εγώ στο βιντεο που παρέθεσες, βλέπω 2-3-4 να τον “ενοχλούν” . Ο άλλος είναι γλυώδης παπαράτσι

Τεσπα , μια χαρά νορμάλ είναι να πας κόσμια να ζητήσεις φωτογραφία . Εγώ θα πήγαινα π.χ. χωρίς πρήξιμο και χουλιγκανισμούς . “Μπορώ μια φωτογραφία ;;;” "Ναι , ευχαριστώ πάρα πολύ καλή συνέχεια "

Δεν καταλαβαίνω τη διαφορά έχει ο ΧΨ Τζεημς με τον Maciwoda των Scorpions ( Μαστερ Γιοντα :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) που ενώ έκανε βόλτα στο Θησείο έκατσε από μόνος του τουλαχ. μίση ώρα και συζητούσε μαζί μας . Ομοίως κι ο Κοττακ

Και μη μου πείτε άλλα μεγέθη . Από εμπειρία με ατυχέστατη συναναστροφή με φαν κλαμπ Σκορπιονς ( φυσικά και ΔΕΝ ήμουν μέλος ) , τα πράγματα είναι “άρρωστα” αλλά δεν μας-τους έφτυσε ενώ ήξερε ότι θα του πρήξουν τ αρχίδια

Στο βιντεο κανείς δεν το ενόχλησε , κανείς δεν ήταν ακραίος . Και μάλλον ποτέ δεν κατάλαβε ότι κάποιος τον τραβάει με κάμερα , που δεν είναι και οπαδός

Αυτό έχει πει ο ίδιος (με λίγα λόγια ότι κάτσε να μιλήσουμε 2 λεπτά και άσε τα αυτόγραφα):

James Hetfield has talked about why he won’t pose for photos with Metallica fans.
Speaking about being approached when out and about, James explained that he’d much rather have a conversation with people than them ‘steal a piece’ of his privacy.
“I really used to get freaked out that I would piss somebody off,” James told Sixx Sense. “I used to get so worried that if I say ‘No. My kids are here, I’m enjoying a family moment,’ that they’ll turn around and say, ‘You’re a dick! What a rock star!’ I was so worried about that.
“But I tell ya, (now) I put it out there that ‘now’s not a good time, I don’t do photos, I don’t sign, I will shake your hand and I will talk with you for five minutes.’ I’d rather do that and leave that kind of impression than someone just stealing a little piece of your privacy.
“I don’t find that productive for me and it puts me in a crap mood. And then I start to get resentful and I don’t even wanna talk to people. So I’d rather talk to them as a person instead of being some idol of sorts.”
Echoing James’ sentiment, Sixx Sense host Nikki Sixx added: “(That’s) exactly what I was saying the other day. I love the fans, I’d like to spend a second with you but the first thing you ask for is a photo and then you leave.

Πολλοί έχουν τη λαθεμένη (κατ’ εμέ) εντύπωση ότι επειδή είναι ο άλλος σταρ/διάσημος κλπ, υπάρχει η απαίτηση να μιλάει με κόσμο, να βγάζει φώτος κλπ.

Άνθρωποι είναι και αυτοί, θέλουν προσωπικό χώρο, χρόνο κλπ. Τη μουσική τους αγοράζουμε, όχι την απαίτηση να είναι “φιλικοί” μαζί μας. Προφανώς είναι έξτρα + μουσικοί/ηθοποιοί κλπ που κάθονται με τις ώρες με κόσμο κλπ (εξαρτάται και πως θα τους πλησιάσεις επίσης), αλλά πλέον έχω μάθει να μη τρελένομαι/ξενερώνω με τύπους που είναι “σνομπ”.

2 Likes

Αυτό είναι που κάνουν και οι περισσότεροι εξάλλου. Καλά τα λέει ο Τζέημς, δε τον αδικώ.

2 Likes

Τι να πω ρε παιδιά , είναι θέμα ανθρώπου

Πιο ενοχλητικό για μένα είναι να του σπαταλήσω 2-3-5 λεπτά απ την πολύτιμη προσωπική ζωή του απ το να τον ενοχλήσω για 10 δευτερόλεπτα

Και εννοείται έχει σημασία πως θα τον πλησιάσεις

Οκ, δεν γουστάρει στ @@ μου δεν θα το συναντήσω και ποτέ . Όπως και δεν έχω ενοχλήσει σχεδόν κανένα που έχω συναντήσει και σχετίζεται με τον χώρο . Για να μην τον ενοχλήσω

Η διαφορά είναι ότι ακόμα κι εγώ που γενικά δεν θέλω να ενοχλώ , στον τζεημς θα πήγαινα

Πρέπει να καταλαβαίνει κι ο άλλος , ότι είναι υπερβολικά διάσημος . Αυτά θα γίνονται πάντα . It’s the price you have to pay

τεσπα δεν ξανασχολούμαι . Είναι απλά απόψεις . Δεν μου ανήκει κανείς μουσικός επειδή θέλω όμως μια φωτο με τον Τζεημς ή 2 λεπτά απ την μαγεία του

Απλά μωρέ έχω πετύχει άσχημα σκηνικά που προσπαθώ να βλέπω και τη μεριά των μουσικών. Θυμάμαι Helloween πριν χρόνια στο Fuzz (?) και ενώ η μπάντα είχε αράξει με κόσμο έξω μετά το λαιβ, κάποια στιγμή χτυπάει το κινητό του Marcus και ενώ πάει πιο κει να μιλήσει ο κόσμος τον ακολουθούσε, χαχαχα. Και απλά είπε “can I have some privacy?” ενώ θα μπορούσε να τους διαολοστείλει.

Άμα αντιμετωπίζουμε τους μουσικούς σαν ανθρώπους και δε κάνουμε σα ρουβίτσες, νομίζω οι περισσότεροι (απ’ όσο φαντάζομαι) δε θα 'χαν κανένα θέμα με μια φωτογραφία ή μια υπογραφή.

4 Likes

Ναι έχεις δίκιο . Σωστό , αληθές και τους καταλαβαίνω γι αυτό και δεν θα στεκόμουν στο μπούγιο

Αλλά και ο οπαδός , από αγάπη το κάνει . Αν δεν ήμασταν σαν ρουβίτσες θα ήταν καλύτερα , δε διαφωνώ καθόλου

2 Likes

Πριν δεκα χρονια, ενας φιλος μου πετυχε τον Χετ με την οικογενεια του στο μουσειο Φυσικης Ιστοριας στο Λονδινο. Ο Χετ ηταν φιλικος, αλλα δεν ηθελε φωτο. Του ειπε “no photos, just shake hands”. Αποδεκτο βεβαια. Αμα το διαβασει ο φικος μου μπορει να πει και καμια λεπτομερεια παραπανω :wink:.

ο δικός μου φίκος πάντως δεν μιλάει :stuck_out_tongue:

12 Likes

Damned κινητα :grin:!

Προσωπικα αν εβλεπα τον James σε καποιο εστιατοριο θα τον κερνουσα μια μπυρα και θα προσπαθουσα να κανουμε μια κουβεντα αν ηθελε φυσικα, δε με νοιαζει να βγαλω φωτο μαζι του, ετσι κι αλλιως δεν μ αρεσει γενικα να βγαζω φωτο…
Θα ηθελα να τον ρωτουσα για πραγματα και εκτος Metallica…

1 Like

Σε πρώην αλκοολικό και συ μπύρα θα έπαιρνες ρε;! :grin:

3 Likes

θα επαιρνε τζιμημπυρα

4 Likes

Χωρις αλκοολ ρε συ…:joy:

Τι ειναι αυτα μωρε, μονο απο MetallicaTV πλεον τα lives :stuck_out_tongue:
Αθλιος ηχος στα βιντεο, απο κινητο πρεπει να ειναι λογικα.

Οσον αφορα το θεμα που συζητουσατε, σε θεματα management κραζω πολυ συχνα τους Metallica, και ειδικα σε οτιδηποτε εχει να κανει με τιμες εισιτηριων, προιοντων, αλλα και σε θεματα meet and greet (αηδιαστικη τη βρισκω τη φαση με τα $2500 σορρυ), αλλα ο Ρικ ο Ιταλος λεει μονο βλακειες.

Ο James Hetfield ειναι ενας ανθρωπος, ο οποιος μπορεσε να μετατρεψει το παθος του σε επαγγελμα, και πλεον ειναι ενας ανθρωπος ο οποιος εχει οικογενεια και παιδια. Δεν ανηκει σε ΚΑΝΕΝΑΝ. Εγω αν εχω τις μαυρες μου, δε θελω να μου μιλανε ουτε καν καποιοι φιλοι μου, ποσο μαλλον ο καθε τυχαρπαστος στο δρομο. Δεν υπαρχει καμια αγνη αγαπη προς τον Τζεημς απο τυπους που θεωρουν αυτονοητο το να εχουν δικαιωμα να βγαλουν φωτογραφια μαζι του, το μονο που υπαρχει ειναι θεληση για να κανουν φιγουρα μετα με τη φωτογραφια. Αν αγαπας τον Τζεημς Χετφιλντ, τοτε απλα σεβεσαι την οποιαδηποτε επιθυμια του. Και σορρυ, αλλα οχι, κανενας διασημος δεν πρεπει να πληρωσει ΚΑΝΕΝΑ τιμημα μονο και μονο επειδη τον ξερει ο κοσμος και μπορει να τον αναγνωρισει στο δρομο. Αυτο ειναι σα να λεμε οτι απο τη στιγμη που η Τζενιφερ Λορενς ειναι διασημη, εχουμε το καθε δικαιωμα να βλεπουμε την κωλαρα της, ακομα κι αν ειναι με παρανομη υποκλοπη απο το κινητο της. Δε μπορω να το πιστεψω το πως ο κοσμος δε μπορει να βαλει τον εαυτο του στη θεση καποιου διασημου, και να καταλαβει οτι πισω απο ολη τη φημη και τα λεφτα και οτι αλλο θελεις, παραμενουν ανθρωποι με ανησυχιες, φιλοδοξιες, παθη, προσωπικα γουστα, και θεληση για σεβασμο. Οπως εγω αν ερχοταν καποιος που με ενοχλει να μου μιλησει στο δρομο θα ειχα καθε δικαιωμα να του πω οτι δεν ενδιαφερομαι, ακριβως με τον ιδιο τροπο εχει και ο καθε Τζεημς αυτο το δικαιωμα, κι ας ειναι οπαδος της μπαντας αυτος που απαιτει να βγαλει φωτογραφια μαζι σου.

5 Likes