Μetallica

Καλά απογοήτευση θα είναι :stuck_out_tongue:

Πάντως όντως πιστεύω ότι θα γίνουν αυτά…δεν το λέω από fanboική αισιοδοξία απλά…Το Justice είναι τρομερά σημαντικός δίσκος για αυτούς και λόγο της μυθικής επιτυχίας του One και επειδή ήταν το πρώτο μετά-Cliff άλμπουμ.Θεωρώ ότι θα το παίξουν σε επιλεγμένες ημερομηνίες όπως έκαναν με το Master.

Για δίσκο διασκευών είχε κάνει και κάτι δηλώσεις ο Lars παλιότερα ενώ το Hardwired είναι μεν ένας πάρα πολύ καλός δίσκος , αλλά όχι και αριστουργηματικός σε σημείο να μην μπορούν να ξαναβγάλουν κάτι τέτοιου επιπέδου.Στην μπάντα δείχνουν όλοι σε πολύ καλή κατάσταση και γουστάρουν , έχουν αφήσει πίσω τα ψυχολογικά του Anger και την αυθυποβολή του Magnetic οπότε γιατί όχι?

4 Likes

Σάββατο απόγευμα και αράζω παίζοντας football manager και ακούγοντας αυτό

εντάξει , ζωάρα κάνω :grin:

4 Likes

Δεν έχει άραγμα και μάνατζερ…
Μόνο λεξοτανιλ καΙ ζαναξ

Τσιμπάτε και σπιράουδεμπόουν-α :wink:! Έτσι λέει το setlist.fm τουλάστιχον.

1 Like

Έτσι μας είπαν οι γέροι από κοντά . Ε-Π-Ο-Σ!

Δεν ξέρω τι θα λέτε όταν θα δείτε το βίντεο για το αν έχασε ο Λαρς μια μποτια, ένα crash ένα δεν ξέρω εγώ τι , αλλά μιλάμε για εκπληκτική στιγμή .

Τα υπόλοιπα αύριο .

1 Like

Τα οποιαδηποτε λαθη του Λαρς και μια οχι και τελεια εκτελεση δε μας ενοχλουν καθολου, γαμω πρεπει να ηταν το Spit.

Το μονο που με ενοχλει προσωπικα απο τα βιντεακια που βλεπω ειναι οτι παρα πολλα μερη τα τραγουδαει ο Ρομπ, και καλως ή κακως τα φωνητικα του ειναι απλα απαραδεκτα και αθλια.

1 Like

o Lars έχει κόψει τη δίκαση στο One στα 2 τελευταία live, ότι κι αν κάνει στο Spit είναι πταίσμα.

1 Like

Δεν ξέρω τι άκουσες στο one μια χαρά ήταν η δικαση.

Βαριέμαι αυτή την κουβέντα .
Εγώ πέρασα υπέροχα.

Καλή συνέχεια σε όλους .

Καλή επιστροφή αδελφούλη!!

1 Like

Προφανώς όταν είσαι στην συναυλία δεν σε νοιάζει τίποτα, λογικά δεν μπορείς να τσεκάρεις και αν ο άλλος παίζει ολόσωστα, μικρό το κακό, σημασία έχει ότι επιτέλους το έπαιξαν. Υποθέτω θα έγινε της κακομοίρας! Περιμένω βιντεάκια να γουστάρουμε.

edit βρήκα ένα https://www.youtube.com/watch?v=-XQX0p3C_4Q

αλλά δεν μπορώ να το ακούσω στο γραφείο

1 Like

Δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντάς εφόσον βαριέσαι :slight_smile:

Το spit από όσο μπόρεσα να ακούσω από τα live που βρήκα εκείνη την ώρα από κινητά ακουγονταν πολύ δεμένο, ειδικά ο Rob στο μπάσο. Στα τύμπανα δε μπορούσες να καταλάβεις. Στο One πάντως δεν παίζει πλέον το μέρος με τη δικαση. Είχε σχολιαστεί και στο φόρουμ του met club κ έκατσα χθες και το παρατήρησα.

Όπως και να έχει η απόδοση ήταν στα γνωστά επίπεδα με ISO ποιότητας, το σετ ήταν πολύ καλό και μάλλον διάλεξες τη σωστή συναυλία από τις 2 γιατί στην πρώτη υπήρχαν τεράστιες ουρές και καθυστερήσεις απ όσο διάβασα,ε αποτέλεσμα αρκετοί να χάσουν μέρος του σετ. ήταν και το ρεκόρ προέλευσης στην Ο2.

1 Like

μπηκε και αυτο στις συναυλιες!!

1 Like

Δεν είναι ότι βαριέμαι εσένα αλεξ ούτε ότι θέλω να την βγάλω έξω να την κουνήσω.

Ήμουν τυχερός χτες και έκαναν πρεμιέρα στο spit και μιλάμε για την δικαση ( από τις τελευταίες 4 συναυλίες που έχουν παίξει έχω δει τις 3) , που τίποτα δεν φάνηκε να του λείπει του Λαρς ούτε στο σπιτ, ούτε στο one και μετά για τα φωνητικά του Ρομπ ( ποιος άλλος να τραγουδήσει ; δεν βγαίνει μόνο με τα φωνητικά του Het στο live ) και δεν ξέρω τι άλλο κουβεντιαζουμε.

Την χαρά μου ήθελα να μοιραστώ και ειδικά με ανθρώπους που θα είχαν την ίδια λαχτάρα .

Όταν ξεκίνησε το κομμάτι σκέφτηκα για νανοσεκοντ πως θα “πνίξει” το ντραμμινγκ του ο Δανός αλλα μετά ούτε που μου ξαναπερασε από το μυαλό . Το ίδιο ισχύει και για τα φωνητικά του Rob , γουρλωσα για λίγο τα μάτια όταν τον άκουσα να αναλαμβάνει μεγάλο μέρος των φωνητικών ( αναγκαστικά) , όμως δεν κράτησε πάνω από 3 δευτερόλεπτα αυτή η έκπληξη .
Το κομμάτι σε πιάνει από τα μούτρα , οι ίδιοι μας έπιασαν στον ύπνο και γενικά δεν μπορούσες να είσαι " ψύχραιμος" .

Χτες που είδα το show από μακριά ( κερκίδες , μην κουράσω και το κορίτσι ) , κατάλαβα ότι η παραγωγή σε όλα τα επίπεδα είναι τεράστια. Άλλο να το δεις στη οθόνη του υπολογιστή σου και άλλο από κοντά. Ήμασταν άνθρωποι του χώρου ( ηχολήπτες , σκηνοθέτες , κάμεραμεν) και όχι όλοι μεγάλοι φανς και φύγαμε με χαμόγελα μέχρι τα αυτιά .

Σε μεγάλα κέφια και οι ίδιοι , πραγματικά το απολαμβάνουν και ο κόσμος δεν κάθεται ούτε στο nothing else matters .

Εκεί που ο ρομπ και ο kirk κάνουν ένα μικρό τζαμαρισμα, χτες έπαιξαν Maiden ( phantom of the Opera ) και motorhead με τον κόσμο να τραγουδάει αυθόρμητα τους στίχους του Ace of spades. Tribute στις αγγλικές μπάντες όπως είπε ο Het.
Δεύτερη νιότη τα παππουδια.

ΥΓ . Την Κυριακή δεν υπήρχε ουσιαστικά καθυστέρηση. Είχε στείλει η τικετ μαστερ και καλά το πρόγραμμα αλλά όλα ξεκίνησαν περίπου 20 λεπτά αργότερα , όπως και την τρίτη.

Τελος την Κυριακή ήταν πάρα πολύ καλοί όπως μου είπαν αλλα παιδιά που ήταν εκεί , απλά λίγο πιο μουδιασμένοι εξαιτίας μάλλον της διακοπής που κάνουν κάθε 15 μέρες συν ότι την Δευτέρα υπήρχε άλλο event στο O2 οπότε έπρεπε να ξεστησουν από νωρίς .

12 Likes

Μπράβο ρε Μητσάρα.

1 Like

Κοίτα να δεις που άνθρωπος χάρηκε με την χαρά μου .

Τι δεν χρειάζεται να απολογηθώ γιατί είναι η αγαπημένη μου μπάντα οι Metallica και στα 40 μου , με κάνουν να νιώθω σαν 15χρονος ;
Έχουμε λιώσει στο είσαι φανμποης, biased, πεταμενος, εγώ τη έχω μεγαλύτερη από σένα , εδώ μέσα .
Να περιορίζουμε και την Γ-καυλα μας , για να μην παρεξηγηθεί κανένας κριτής του YouTube .

Να είσαι καλά Παντελο μου . Καρδούλες σε όλους.

2 Likes

Αν κάποιος άξιζε αυτή τη συγκεκριμένη πρεμιέρα πάντως, αυτός ήσουν εσύ :grinning:. Άντε κουφάλα, ούτε παραγγελία να το είχες κάνει!

1 Like

Είσαι φανμποης, biased και πεταμένος, επίσης να μην ξεχάσω ότι την έχω μεγαλύτερη από σένα. Αυτά :stuck_out_tongue:

4 Likes

Τέλος πάντως , όπως μας έχει πει και ο Μάρκος (Σακελλαρίου) , είναι πολύ καλή εποχή να είσαι φαν των Metallica και δεν υπάρχει κανένας λόγος να το περιορίζει κάποιος αυτό.

Το καλύτερο πράγμα που μου έτυχε χτες , ήταν ότι το κινητό έκλεισε νωρίς από μπαταρία και απηλαυσα το live .

Χτες μου φάνηκε σαν να κράτησε παραπάνω η εμφάνιση τους ( όντως πρέπει να ήταν κάνα 5λεπτο επιπλέον από ότι συνήθως , εννοώ ότι ήταν απολαυστικοί και ήταν σαν να έκατσαν τουλάχιστον 20 λεπτά παραπάνω και ταυτόχρονα σαν να τελείωσε πολύ γρήγορα ) , η ίδια η μπάντα έμεινε πάνω στη σκηνή να πετάει πένες ακόμα και όταν άρχισε ο κόσμος να φεύγει για να προλάβει το μετρό, έβλεπες από 12χρονους μέχρι 60αρηδες να το απολαμβάνουν το ίδιο , αφιέρωσαν το sad but true σε μια έγκυο κοπέλα ( we have unborn metalheads here !) , μπήκαν λάθος στη εισαγωγή του confusion και μετά το τέλος του κομματιού ο Het έκανε πλάκα ( that was confusion… at the beginning of the song !) , γενικά έχει κάποιες ατάκες που τις επαναλαμβάνει κάθε βράδυ , αλλά χτες ήταν πιο χαλαρός και μίλαγε περισσότερο , Rob απίστευτα θετικός τύπος , kirk για άλλο ένα βράδυ άψογος ( τσάμπα το κράξιμο , γράψε και κάνα ριφφ να μην βγάζει κανείς αχνα) , Lars ζει και αναπνέει για την μπάντα , Het είναι μορφαρα, θυμάται και αναφέρει με κάθε ευκαιρία τον Cliff ( μέχρι και κάποια χοντράδα πήγε να πει , όταν έψαχνε στο κοινό πιτσιρίκια να αφιερώσει το Sad but True και πλησιάζει το μικρόφωνο και λέει “I learned my lesson” , μάλλον ήταν ατάκα για μπούρδες που έχει πει στο παρελθόν) , εκπληκτικός frontman, one of a kind .

Συν ότι στο pop up store είχαν πολύ καλές τιμές . Τα μπλουζάκια που στη Κολωνία τα είχαν 20 ευρώ , στο Λονδίνο τα είχαν 15 λίρες και περισσότερα σχέδια .
Είχα ξετρελαθεί με τις 2 νύχτες στη Γερμανία , αλλά χτες ήταν σαν να ήρθε και να έδεσε το γλυκό .
Όποιος μπορεί ας τους δει και στην αρένα ( χτες είδα τρελό moshpit, ειδικά στο Last caress, που δεν περίμενα να το ακούσω ) αλλά και από κερκίδα ώστε να απολαύσει το show.
To HTSD όσο το βλέπεις να λειτουργεί όλο και καλύτερα στις live εκτελέσεις των κομματιών παίρνει ένα μπόνους παραπάνω σαν δίσκος .
Χρωστούσαν στον εαυτό τους μια τέτοια κυκλοφορία ( 7 από το καινούργιο δίσκο άκουσα χτες και όταν έφυγα δεν σκεφτόμουν ότι κρίμα που δεν άκουσα το τάδε ή το δείνα από τα παλιά + confusion μεγάλη κομματαρα ) .

4 Likes