Μetallica

https://s18.postimg.org/3ze6yqj21/giphy.gif

I am the table…

δηλαδη πως γινεται η αναλογια με τα εκατοστα?
να ξερουμε ποσο μικροτεροι ειστε ολοι απο μενα που εχω υψος 1,94

:joy: :joy:

2 Likes

Δεν υπαρχει αναλογια, απλα την εχεις μεγαλυτερη και εισαι ο ηγετης μας.

3 Likes

Να υποθέσω ότι με ύψος 1.94, το nick σου είναι ειρωνικό;

2 Likes

Δεκαράκι στο Load…

3 Likes

ποτε δεν το σκεφτηκα ετσι χαχαχαχα

Ακουγα κατι σκορπια live τραγουδια απο το box set του ReMaster of Puppets σε ενα Sanitarium o Lars πρεπει να ειχε πιει 20g λουκουμοσκονη και σε ενα Fade ο Kirk πρεπει να ειχε πιει Nτζονη “μαυρο” χωρις μπιλια…

1 Like

To ένα τραγούδι είναι προφανώς το Mechanix. Το άλλο υποθέτω το Phantom Lord(; ) ή το Militia.

Ο λόγος που πιθανολογώ πως κόλλησε είναι πως αν έπαιρνε ο MD ολόκληρο το credit για το Mechanix (που δεν είναι παράλογο, αυτός το έγραψε), θα μπορούσε να διεκδικήσει (αναδρομικά) credit για περισσότερο από το 1/3 του Horsemen που έχει αυτή τη στιγμή. Ή τουλάχιστον θα έπρεπε να αποδείξουν οι James, Lars ότι η συνεισφορά τους ήταν επίσης το 1/3 του κομματιού. Που μάλλον δεν ήταν. Θα μου πεις άλλο κομμάτι με τη γέφυρα, 5 σκαλιά επάνω, αλλά δε στέκεται σαν επιχείρημα σε δικαστήριο για πνευματικά δικαιώματα.

Αντίστοιχα βέβαια ο MD παίρνει το 1/4 των credits για τα RTL και Ktulu που η συνεισφορά του ήταν -μάλλον- μικρότερη.

Το bottom line είναι πως για τις διαφωνίες των δικηγόρων 2-3 πολυεκατομμυριούχων δε θα δει το φως μπόλικο υλικό.

Και πως στέκει ότι το έγραψε όλο ο Mustaine; (και ας το έκανε) Αυτες οι περιπτώσεις με τα πνευματικά δικαιώματα είναι περίεργες. Φαντάζομαι ο Mega Dave την εποχή που έπινε τα πάντα θα το είχε κάνει (μπορεί και να το έκανε και να πήρε πουλί)

Εκει ακριβως (φανταζομαι πως) κολλαει η επανακυκλοφορια. Αν παρει ολο το κρεντιτ για το Μεκανιξ, θα μπορει ευκολα να αποδειξει* πως το 80% του Horsemen ειναι δικο του.
Αυτο πιστευω πως θελουν να αποφυγουν οι αλλοι κ βαζουν την επανακυκλοφορια στον παγο.

  • αλλο αν στεκει.

80% φανταζομαι εννοεις για την μουσικη, οχι και για τους στιχους…

Τι γινεται ομως (δικαστικα) αν ενα riffακι που εχει γραψει ο DM και εχει 15 νοτες ας πουμε, το ακουει ο JH αλλαζει τις 5 απο αυτες και το κανει και 10% πιο γρηγορο?

Δεν γίνεται τίποτα αν δεν φέρεις εσύ κάτι που έχει κυκλοφορήσει πιο πριν ή με αποδείξεις τελοσπάντων πως το έγραψες εσύ.

http://rockpages.gr/el/nea/item/7801-stin-koryfi-tou-billboard-to-hardwired-gia-to-2017
Νταξει το αυτονόητο! Αλλά απορία πως γίνεται να είναι οι Zeppelin και οι Queen μέσα στην δέκαδα επίσης πολύ ψηλά είναι οι Foo fighters

οι Queen περιοδεύουν με τον Lambert και -τουλάχιστον στην Αγγλία- τα άλμπουμ τους φεύγουν σαν ζεστά ψωμάκια.
Φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο ισχύει και με Zeps αφού ο Robert έβγαλε δίσκο/περιοδεύει, κάτι που πάντα δίνει ώθηση.

1 Like

Λέτε να ψήνουν αυτό που λέμε τόσο καιρό?

Τι λέμε τόσο καιρό?

3 Likes

Ας βαλουμε στοιχηματα να δουμε τι εννοει ο ποιητης γιατι ουτε εγω ξερω!

Εγω λεω οτι εννοει Garage Inc. 2

3 Likes

Αυτο εννοει. Αλμπουμ διασκευων.

1 Like

@drenie τι εννοείς ρε φίλε? Τι πληροφορίες έχεις?

1 Like