Μetallica

Υποτίθεται ότι θα ήταν διαθέσιμα όλα από σήμερα το πρωί. Φτάσαμε στο αεροδρόμιο της Μπολόνια γύρω στις 7:30 Το πρωί, τοπική ώρα και είπαμε να τσεκάρουμε τιμές κτλ .

Το μπλουζάκι και το καπέλο ήταν ήδη εξαντλημένα και τα παπούτσια είχαν μόνο κάτι πολύ μικρά νούμερα .

Μα καλά ποσά κυκλοφόρησαν; ένα σε κάθε μέγεθος; έλεος ναπουμε με τους πουθεναδες. Έχουν πεθάνει και απλα δεν θέλουν να το καταλάβουν μερικοί.

ΥΓ: ταϊστε λίγο ακόμα , μπορείτε.

1 Like

Ειμαι περηφανος κατοχος της συλλεκτικης εκδοσης VANS Kill’Em All για τα slip ons, και ηταν ενα απο τα καλυτερα παπουτσια που εχω φορεσει. Πλεον εχουν λιωσει βεβαια και δε μπορω να τα φορεσω εκτος κι αν τα επισκευασω (που μπορει και να το κανω), αλλα το θεμα ειναι πως $65 για ενα τοσο καλο παπουτσι κωλομετρανε ακομα κι αν δεν εγραφε Metallica πανω. Δεν χρειαζονται τους Metallica τα VANS για να πουλησουν αλλωστε. Γενικα τρελο value for money το συγκεκριμενο παπουτσι, σε αντιθεση με το 200αρι για μια συναυλια που κραταει 2.5 ωρες βεβαια, το οποιο ειναι πανακριβο :sunglasses:

@drenie αν θελεις καπελο εχει ακομα απο αυτα στο MEtallica store παντως

1 Like

Ε Kill Em All θα είχες, τι άλλο θα είχες.

1 Like

κλασικος πρωτοδισκακιας αλλωστε ο @QuintomScenario !

1 Like

Αυτο εβγαλαν αυτο πηρα, και ειναι πανεμορφο, παραδοξως

Vans-Metallica-Kill-Em-All-Half-Cab-02

4 Likes

Αυτος ο παπαρας ο @drenie φταιει που δεν ενημερωσε ενω το ηξερε απο πριν, και δεν προλαβαμε να παραγγειλουμε τιποτα, επιτηδες το εκανε. Ηξερε οτι θα γινουν με τη μια sold out, και σου λεει ας βγαλει χρημα η οικογενεια μου απο τους υπολοιπους, και τους δικους μας στο forum τους εχει σιγουρους για αργοτερα. Για την μεγιστοποιηση του κερδους της οικογενειας νοιαζεται μονο ο κυβερνητικος εκπροσωπος, δικηγορος ΚΑΙ ταμιας της familuh…

2 Likes

καλα τσιμπατε ακομα απο τετοια “παιχνιδακια” και ευτυχως ο Λαρσαρος ξεπουλαει τα παντα και ζει απο τον τιμιο ιδρωτα σας.
Long Live Λεφταλλικα ναουμε που μας το παιζουν και προσιτοι και δεν κοιτανε που μενουν στις βιλαρες τους

1 Like

Καλα ρε μλκ, σε πειραξε και που ειπαμε οτι δε χρειαζεται να τους αποθεωνουμε για το ποσο ανθρωπινοι ειναι? Δε θα ξαναγινει, εχω παραγγειλει ολοκαινουριο βαθρο απο το Metallica.com με $299 και ερχεται την αλλη βδομαδα, οποτε το μονο που μενει ειναι να βρω γλυπτη να μου φτιαξει 4 αγαλματα να τους βαλω πανω! Α και μιας και σε πετυχα, σαπουνι εχει το metstore? Για να πλενω το στομα μου πριν γραφω τετοια πραγματα? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

μωρε και σκατα να βαλεις το ιδιο μου κανει . Ουτε καν με πειραξε. Οταν καποιος διαφωνει μαζι σου δεν σημαινει οτι τον πειραζει αυτο που ειπες.

Οταν μετα απο μια συναυλια που περασα σουπερ και ηρθα και μοιραστηκα την εμπερια μου με ανθρωπους που ακουνε πανω κατω την ιδια μουσικη και δεν ειχαν και την ευκαιρια να δουν το ιδιο σοου με μενα , ερχεται καποιος να μου κανει κυρηγμα για το ποσο θα επρεπε με εντυπωσιαζει η αμεσοτητα ενος υπερβολικα επιτυχημενου επαγγελματια και θα πρεπει να ζυγισω το “φιλικο” του προφιλ αναλογα με τα εκατομμυρια που εχει στην τραπεζα [λες και οσοι δεν εχουν (πολλα) λεφτα ειναι προσιτοι και “ανθρωποι της διπλανης πορτας”] , μπορω και εγω να λεω δυνατα την αποψαρα μου χωρις να αμβλυνω γωνιες.

συνεχισε να λες τετοια σε “εξυπνους” ανθρωπους…

Ποιος σου εκανε κηρυγμα?

(@disconnect δεν σκοραρεις)

1 Like

αχαχαχαχαχαχα… γελάω σαν μαλάκας… αχαχαχαχαχαχα… τι ήχος είναι αυτός… αχαχαχαχαχαχα

3 Likes

Ολες μα ολες τις φορες που εχει παιχτει το Battery live στην ιστορια, καθως ακουει κανεις την μεταβαση απο το προηχογραφημενο στο ζωντανο, υπαρχει ενα μικροσκοπικο συναισθημα ξενερας, γιατι ο ηχος “αλλαζει”… για πρωτη φορα στην ιστορια με αυτο το βιντεο, μπαινει η κιθαρα του James και βλεπεις το mean face, και ανατριχιαζεις ολοκληρος :joy:

1 Like

εμένα πάντως αυτή η “αλλαγή” μου άρεσε . Όπως και η εκτέλεση του κομματιού . Το έπαιξαν εξαιρετικά

Έχει ωραίο ήχο κιθάρας σε αυτό το τουρ ο Τζεημς . Έχω την εντύπωση εδώ και κάποια χρόνια έχει για ενισχυτή τον κορυφαίο diezel vh4 ( εγγύηση στο μεταλ ) . Εκτός κι αν το έχει γυρίσει στα ψηφιακά kemper / axe fx κλπ

Still αγαπημένος μου ήχος κιθάρας των Μεταλλικα στο Load & Reload :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes

AJFA μακράν…

2 Likes

άλλα ηχητικά μονοπάτια το ένα άλμπουμ , άλλα το άλλο βέβαια…

3 Likes

Χωρίς πλάκα τώρα, είναι άθλος να παίζεις το Battery με drummer τον Ulrich.

Επιτέλους μια τρου φωτο για τον Lars

6 Likes

Δηλαδή για εξηγήσε το αυτό

Τα ρυθμικά του Battery στην κιθάρα είναι γρήγορα και σχετικά πολύπλοκα για να τα παίζεις (και αν τραγουδάς ταυτόχρονα ακόμα χειρότερα) και ο Ulrich αλλάζει μετρονόμο στην ταχύτητά του 15 φορές κατά τη διάρκεια του τραγουδιού. Κατά τα άλλα ο ήχος είναι υπερτούμπανο. Αλλά ο Ulrich στο συγκεκριμένο δεν παίζει καλά - δηλαδή σταθερά - έτσι ώστε οι υπόλοιποι 3 να είναι άνετοι.

Ανάλογα τις φάσεις μου τώρα που ακούω σχεδόν κάθε μέρα το Black Album θα πω αυτό, σε άλλες περιπτώσεις θα έλεγα και εγώ Anjfa