Μetallica

Για να βαζουμε τα πραγματα σε ταξη και επειδη το μεταλικα φαμιλυ δεν ξερει τι λεει το rust in peace κατουραει στα μουτρα οποιαδηποτε νοτα εχουν γραψει οι μεταλικα εξαιρωντας τα mop, rtl kai ajfa.

1 Like

Συμφωνώ απόλυτα, το ίδιο λέμε.

1 Like

o Malcolm και ο Ramone είναι άλλωστε οι αγαπημένοι κιθαρίστες του Hetfield.

Το καταλαβα…για αυτο εκανα το κρυο αστειακι… :stuck_out_tongue:

Μαλλον η τεχνικη τον εφαγε τον Mustaine κι εφαγε ποδι απ τους Metallica…

Μπας και το μεταλικα φαμιλυ και κανας μοντερειτορ καταλαβει οτι το φορουμ ψοφησε και δεν φταιει ουτε το φεισμπουκ ουτε ο clairvoyant ουτε ο προφεσυ ουτε κανενας αλλος. Καλη συνεχεια στο ομορφο ταξιδι στον κοσμο σας

βασικά φταίνε κάποιοι χαζοί, που είναι εμφανή τρολ κ αντί να ξεσπάσουν σε κανένα fb, μας κουράζουν εδώ με τις μεγάλες τους αλήθειες.

αν θέλετε να ξαναξεκινήσουμε τα μπαν, πείτε, να μπω με μια σκούπα να διώξω 2-3

απλά θέλω να πιστεύω ότι τα τρολ αντιμετωπίζονται πιο ορθά με τον προφανή τρόπο - τα αγνοείς.

η βαριάντα “το Χ album του mustaine κατουράει τους μετ κτλ” έχει παιχτεί τόσες φορές που τα μάτια μου βαριούνται και να την διαβάσουν. το ποιό album είναι καλύτερο - το MoP ή το RIP (τα αγαπώ κ τα δύο) έχει απαντηθεί από τον κόσμο κ τους κριτικούς στα 5 δις poll που έχουμε διαβάσει, που το MoP συνήθως παίζει πεντάδα, και κυρίως 1η-2η θέση, ενώ το RIP όχι. το ότι το 2018 υπάρχει κάποιος που δεν έχει τπτ καλύτερο να κάνει από το να προσπαθήσει να πείσει κάποιον άγνωστο στο ιντερνετ ότι επειδή εκείνου του αρέσει το ένα ή το άλλο, τότε αντικειμενικά [sic] το γούστο του άλλου είναι κακό (κ είναι άνω των 15 ετών όπως σωστά επισημάνθηκε) εμένα με ξεπερνάει.

7 Likes

Αυτό.

Ξεκαθαρα το Rust in Peace ειναι το πιο δημοφιλες αλμπουμ αναμεσα σε οσους εχουν ακουσει και τα δυο.
Για να το πω σε ορους κατανοητους στο φορουμ το RIP κατουραει τη δισκογραφια των Μεταλλικα.
Βασικα και το Reign in Blood το κατουραει το MoP αλλα τελος παντων.

ror εισαι πολυ βαρετο τρολ. πολυ.

5 Likes

Καλά εσυ ζεις στον δικό σου κόσμο μάλλον. Πήγαινε δες καμία λίστα που είναι το Mop και που το Rip ανοίξετε τα στραβά σας και μην γράφετε παπαριες κουράζει πλέον…

Κανείς δε λέει ότι το RIP ειναι καλύτερο απο το MOP αλλά όλοι ξέρουμε ότι μετά το Black οι metallica βγάλαν ένα σωρό σκουπίδια με ελάχιστες εξαιρέσεις…

Πάντως δεν τιμάει κανέναν η ανακύκλωση των ίδιων επιχειρημάτων.

11άρια και το ένα και το άλλο, από εκεί και πέρα όπως την βρίσκει ο καθένας. Τέλος.

Το ότι ένας δίσκος είναι πιο σημαντικός δεν σημαίνει ότι είναι απαραίτητα καλύτερος από κάποιον άλλο ειδικά όταν το “καλύτερος” σημαίνει κάτι διαφορετικό για τον καθένα ανάλογα τα γούστα και τα κέφια του. Το ότι το Puppets έχει τέτοια αποδοχή σημαίνει ότι δεν μιλάμε για κανά τυχαίο δίσκο αλλά για αναγνωρισμένο αριστούργημα. Δεν σημαίνει ότι ντε και καλά είναι καλύτερο από κάποιο άλλο δίσκο.

Το αυτό ισχύει και για το RiP το οποίο είναι τοτέμ στο μέταλ (και στο ροκ σιγά-σιγά) και καλά κάνει και είναι και ίσως σε κάποια χρόνια μπει και αυτό στο Κογκρέσο. Να κι αν μπει, να κι αν δεν μπει βέβαια.

Πάντως όσο προκλητικά βρίσκω κάποια τρολ άλλο τόσο βρίσκω κάποιες απαντήσεις σε αυτά και αν θυμάμαι καλά χτες λέγαμε ότι είναι χαζομάρα το “κυρία, αυτός ξεκίνησε”, πήρε τα λάικς και σήμερα παίρνει λάικς το “διαβάζουμε μαλακίες, απαντάμε ανάλογα”. Η ασυνέπεια πάει σύννεφο γενικά και προσωπικά αυτός είναι ο λόγος που γενικά απέχω. Συγκλονιστήκατε προφανώς για την αποχή μου αλλά μιας και θίχτηκε το θέμα να πω την δική μου βερζιόν.

3 Likes

Σκουπίδια είναι για εσένα φίλε, το Load είναι δισκαρα,το ίδιο θα έλεγα και για τους Megadeth ότι έβγαλαν αρκετους κακούς δίσκους. Μην μπαίνετε σε αυτό το τρύπακι μουσική είναι δεν κάνουμε κόντρες

Το Load καλώς ή κακώς δεν αρέσει σε όλους για τους γνωστούς λόγους. Για το κακό St. Anger και το μέτριο Death Magnetic καλά τα λέει πάντως.

Metallica, Maiden, Μegadeth έχουν όλοι στις αποσκευές τους κακούς και μέτριους δίσκους. Δεν γίνεται να έχεις μόνο αλμπουμάρες.

1 Like

Σορρυ τα καλα και αγαπημενα τρολ εδω μεσα ειναι της μεταλλικα φαμιλυ, δεν φτανω στο επιπεδο τους.
Παρεμπιπτοντως εσυ εισαι μοντ; Πρωτη φορα σε βλεπω στο φορουμ. Εξηγουνται πολλα.

Η χτεσινή “αντιπαράθεση” περί LaBrie και περί αιτιατού (πέθανε ο Cliff => έγιναν μεγάλοι οι Metallica, ήρθε ο LaBrie => έγιναν μεγάλοι οι Dream Theater) εμένα προσωπικά μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρουσα. Πιστεύω ότι υπήρξαν κάποια λογικά “άλματα” σε κάποια συμπεράσματα, αλλά OK, κανονική συζήτηση.

Αυτό που γίνεται τώρα εδώ είναι άλλο επίπεδο και συμφωνώ μαζί σου. Κανονικά δεν γράφω εδώ, γιατί οι μισοί λατρεύουν τους Metallica και οι άλλοι μισοί τρολάρουν τους πρώτους, οπότε εγώ δεν έχω κάτι να προσθέσω. Αλλά δεν είναι λόγος αυτός να απέχεις, ιδιαίτερα όταν έχεις κάτι να πεις.

Τώρα και χωρίς ίχνος διπλωματίας, εμένα τα “Master of Puppets” και “Rust in Peace” μου φαίνονται ισάξια. Σίγουρα πιο αναγνωρίσιμο το πρώτο, αλλά και το δεύτερο δεν υπολείπεται σε τίποτα, απλώς είναι πιο “στριφνό” και το brand Megadeth δεν είναι το ίδιο με το brand Metallica. Η διαφορά τους είναι ότι ο ένας έβγαλε Black Album, ο άλλος όχι. My two cents :slightly_smiling_face:

4 Likes

Σκουπιδια τραγουδια οπως το Outlaw Torn, Bleeding Me, Until It Sleeps, Unforgiven II, The Memory Remains, Fixxxer, My Apocalypse, That Was Just Your Life, Suicide And Redemption, Moth Into Flame, Halo On Fire, Dream No More, Spit Out The Bone και ποσα αλλα?

Εχετε τρελαθει ρε?
Θα σκοτωναν για να τα ειχαν γραψει αυτα τα τραγουδια πολλες μεγαλες μπαντες…

Τι εννοείς έβγαλε black album?
Ότι οι megadeth δεν βγάλανε τόσο καλό δίσκο ή τόση μεγάλη εμπορική επιτυχία?

δυο τραγούδια από κάθε δίσκο μέσα σε 28 χρόνια…