Μetallica

Το δεύτερο, αναφέρθηκα στο “brand” Metallica και Megadeth, οπότε εννοούσα την επιτυχία που έκανε ο καθένας. Τώρα το ποιος έβγαλε τον καλύτερο δίσκο είναι άλλη κουβέντα και, όπως λένε και οι περισσότεροι εδώ, έχει να κάνει με τα γούστα του καθενός.

Εγώ απολαμβάνω εξίσου την περίοδο “Ride the lightning” -> “Reload” των Metallica (με εξαίρεση το Justice που δε με τρελαίνει), όπως και την περίοδο “Rust in peace” -> “Cryptic writings” των Megadeth.

1 Like

Συμφωνώ ο καθένας εδώ λέει την προσωπική άποψη αλλά για μερικούς άμα δεν τους αρέσει είναι τρολ.

1 Like

Λαθος κανεις αυτο που δεν αρεσει ειναι ο απολυτος μηδενισμος…

Και η απόλυτη τελειότητα…

1 Like

για να αλλάξουμε τόνο

όσοι ενδιαφέρεστε και έχετε netflix, το netflix έχει το SKoM και έχει και ένα έξτρα μικρό ταινιάκι για τα 10 χρόνια από το SKoM όπου μιλάνε όλοι οι εμπλεκόμενοι κ οι met δηλώνουν πως αν τότε δεν είχαν πάρει τον ψυχολόγο, θα είχαν διαλυθεί, κ υποστηρίζουν πως η επιλογή τους ήταν που ξαναφτιαξε την μπάντα

πολύ ενδιαφέρον αφιέρωμα σε μια κίνηση που δίχασε αλλά η μπάντα υπερασπίζεται

4 Likes

Εννοεί και τα 2. Το Black Album έκανε τόσο μεγάλη εμπορική επιτυχία επειδή ήταν τρομερά καλός δίσκος. Είναι κορυφαίος δίσκος τόσο εμπορικά όσο και καλλιτεχνικά. Ας μπορούσαν και τα άλλα συγκροτήματα να βγάλουν ένα Black Album.

Τόση εμπορικη επιτυχία μάλλον γιατί το Countdown to Extinction μια χαρά δισκαρα είναι αλλά δεν πούλησε όσο το Black Album

Βαλε το link του netflix να μην ψαχνουμε…

ομολογώ το έψαξα λίγο, αλλά το άφησα με΄τα. αν ψάξεις το SKoM θα το βρεις στα επόμενα βίντεο. πάντως να σημειώσω ότι μένω Αγγλία κ ίσως Ελλάδα δεν το έχει. έχει πολύ ενδιαφέρον πάντως

Το επομενο βιντεο εχει τιτλο “το τερας ζει” αν εννοεις αυτο…

Κάνεις δεν αμφισβητεί ότι το black είναι δισκαρα αλλά μέχρι εκεί μετά άρχισε η συνθετική κατηφόρα…

Φεβρουάριος 1991. Οι 15χρονοι Θανάσης (εγώ) και Γιώργος, διπλανοι στο φροντιστήριο αγγλικών, τσακώνονται μέσα στο μάθημα για το αν οι Megadeth είναι καλύτεροι από τους Metallica και αν ο δίσκος Rust in Peace που έχει κυκλοφορήσει μόλις λίγους μήνες είναι ανώτερος από το And Justice for All.
Αποτέλεσμα; Μετά από 3-4 παρατηρήσεις του καθηγητή να κάνουμε ησυχία, τελικά μας πέταξε έξω και συνεχίσαμε τη διαφωνία μας μέχρι να γυρίσουμε σπίτι.
Ευχαριστώ το φόρουμ που το ξαναζω μετά από 27 χρόνια

5 Likes

Να και η passive aggressive αποψη που ελειπε. Προκλητικες και οι απαντησεις σε εμφανη τρολλς, μαλιστα, εκει καταντησαμε, στο βωμο του να βγαζει ο καθενας τα προσωπικα απωθημενα του.

ναι αυτο πρεπει να ειναι

Σεβαστές οι απόψεις σας αλλά τις κατουράω στη μάπα. Αυτό είπε ο βολταίρος κάποτε αλλά έφαγε κράξιμο και τελικά το άλλαξε :stuck_out_tongue:

Πάντως, όσο προκλητικά βρίσκω κάποια trolls, άλλο τόσο βρίσκω και κάποια δασκαλίστικα posts που προσπαθούν να με διδάξουν την απόλυτη αλήθεια που κατέχουν κάποιοι λίγοι εκλεκτοί και που αν θυμάμαι καλά πήραν και τα likes. Η λαϊκομπατσαρία πάει σύννεφο γενικώς και αυτό δυστυχώς είναι γενικότερο φαινόμενο :joy:. Συγκλονιστήκατε προφανώς, αλλά ήθελα κι εγώ να πω τον πόνο μου γι’ αυτά που αντιμετωπίζω.

2 Likes

Εγώ έκανα τον κόπο πάντως, Κυριακή πρωί, να μετρήσω τα likes που πήρατε σε εκείνη τη συζήτηση περί LaBrie. Είναι παντού 1-2-2-1-2 κλπ, δηλαδή ισοπαλία! Εγώ πχ έβαλα και στους 2 ανάλογα με το τι έγραφε κάθε post, γιατί δεν είχα λόγο να πάρω κάποιου το μέρος (σιγά το σημαντικό). Και βλέπω ότι και οι δύο ασχολείστε με τα… likes!

1 Like

Λετε να εχουμε ανακοινωση για Ελλαδα αυριο? :sunglasses:

Ναι, η ανακοίνωση θα λέει ότι δεν έρχονται Ελλάδα.

4 Likes

Passive aggressive και δασκαλίστικα ποστ λοιπόν. Εντάξει παιδιά, όλα ζάχαρη, δεν υπάρχει τίποτα λάθος στην δική σας προσέγγιση. Καλή συνέχεια.

1 Like