Μetallica

Αν δεν κοιτούσες ποιος σου βάζει καρδιές δεν θα είχες φάει κανένα σκάλωμα τώρα. Το "“λαϊκομπατσαρία” πιάνει και εσένα τελικά.

Η ξεροκεφαλια σου σπαει κοκκαλα :slight_smile:.

χούμορ κάνω χαλάρωσε :upside_down_face:

1 Like

Εδώ πάνε να μου κλέψουν την ταυτότητα κι εσύ γελάς!

1 Like


32 χρόνια από το καλύτερο metal δίσκο…

7 Likes

Ρε σεις, κανείς δεν ευχήθηκε χτες στον JASON NEWSTED ?? Χρόνια πολλά TZΕΗΣΟΝΑΡΑ !!! (born March 4, 1963)

6 Likes

Του τα’παμε από κοντά ρε

6 Likes

Δακρυσα.

Οn topic, Τζεησονικ λατρεια μονο <3

2 Likes

36 χρόνια από την πρώτη συναυλία των Metallica

3 Likes

Σαν χθες μου φαίνεται

Τι 36 χρόνια γαμώ :scream:

Oι αυθεντικοί Metallica!

90% του κόσμου είχε πάει στο live εκείνο για τον Dave Mustaine.

True :sunglasses:

Αυτο το ξεραμε, το 10% ψαχνουμε να δουμε γιατι πηγε…:stuck_out_tongue:

Είδα το βιντεάκι που ανέβασαν πριν λίγο στο fb του The Day Than Never Comes. Είχα να το ακούσω πάρα πολύ καιρό το κομμάτι, ίσως και 4-5 χρόνια. Νομίζω πρέπει να λογίζεται στα κλασσικά τους, δεν ξέρω γιατί δεν του είχα δώσει αυτό που του αναλογεί. Σαν παρατηρήσεις μετά από πολύ καιρό, έχει πολλά κοινά με το One, στη δομή του, στις δισολίες του στη μέση μου το θύμισε πάρα πολύ και γενικότερα στο feeling του. Επίσης έχει ένα riff απ’το Am I Evil, που το παίζουν στην βαριά χορδή οι Metallica αντί για την ψιλή των Diamond Head, ενώ πριν το solo ένα riff του μου θύμισε ένα riff που έχουν στο Spit Out The Bone. 10/10 εν κατακλείδι, πάω να ακούσω όλο το Death Magnetic ξανά, το είχα σαν μέτριο album και ίσως έκανα λάθος.

1 Like

Το Death Magnetic απλά έχει κακή παραγωγή τα κομμάτια είναι αρκετά καλά

1 Like

Και ειδικά η εισαγωγή στο live είναι ανατριχιαστική!

2 Likes

The Day That Never Comes δε με ξετρελανε ποτε, λογω του δευτερου μισου. Ανουσιο riffing και σολος χωρις ιδιαιτερο νοημα… το πρωτο μισο πολυ ωραιο. Προτιμω καπου 5-6 τραγουδια μεσα στο Death Magnetic απο το TDTNC

πωωωωωωω ουτε ο Kirk δεν βαριεται οσο βαριεσαι εσυ …
Γραψε και για τα αλλα κομματια της δισκογραφιας τους , ρε !

1 Like

Περιμενω απ τον @QuintomScenario να γραψει για το Fight Fire With Fire…

2 Likes