Μetallica

Παιδιά αντικειμενικά τώρα, αυτά τα 2-3 ποστ είναι πετυχημένο χιούμορ

Εγώ γέλασα

2 Likes

Ετοιμάζουν remastered του Anjfa λογικά κάπου διάβασα ότι μάλλον Νοεμβριο θα βγει

Remix πρεπει να κανουν οχι remaster

1 Like

τιποτα δεν πρεπει να πειραξουν .

1 Like

Ευκαιρια να διορθωσει ο Lars την μαλακια και τον εγωισμο του…

1 Like

μια χαρα ειναι και τα δυο . αν ηταν ετσι να πηγαινε και ο Χετ να ξανατραγουδησει το Kill’ em Πχ.

ριΜΑΣΤΕΡ (!) θα κανουν. ας βγαλουν και καμια εκδοση με remix να εχουν και διαφορετικα σολο και διαφορετικα ριφφς και παει λεγοντας. Ο δισκος ειναι αυτος που ειναι . Αν καποιος τον γουσταρει περισσοτερο μετα απο 30 χρονια γιατι θα ακουσει πιο δυνατα το ηχογραφημενο το μπασο του jason , ειναι προβλημα του ιδιου , οχι της μπαντας.
Δεν μπορω να καταλαβω τι πρεπει να αποδειξουν. Αυτη ειναι η μπαντα , αυτος ειναι ο δισκος , αυτος ειναι ο ηχος του . Επιλογη τους ηταν , δεν εγινε κατι καταλαθος . Πανω σε αυτον τον ηχο πατησαν παρα πολλες μπαντες.
Δεν υπαρχει λογος να αλλαξει η ιστορια.
Γνωμη μου , παντα ε ;

Τι λες ρε ΚΕ?
Προβλημα του Jason ηταν ή του μλκ του Lars που κατεβασε τα db?

σου εξηγω κανενα προβλημα δεν υπαρχει με τον δισκο!

Ρε μλκ ωραια δεν υπαρχει προβλημα με το δισκο.
Ο Lars τα κατεβασε τα db?

αυτον τον ηχο ηθελε να βγαλει ρε. Και λειτουργει αψογα. Μονο στο Kill’em δεν ειχε και τον ρολο του παραγωγου. Δεν εχουμε απο κανεναν αποδειξη οτι τα κατεβασε για να κανει χουνερι στον Jason ή επειδη ηταν εγωισταρος (στην μπαντα του , εγωιστης ; παραξενο )

1 Like

Ο ίδιος να παραγωγός έχε πει ότι του ζήτησε ο Lars να καταβάσει το μπασο πράγμα που το έχει παραδεχτεί νομίζω και ο ίδιος. Πάντως όντως ο δίσκος δεν θέλει καμία αλλαγή άψογος είναι

1 Like

Het - Ulrich ειναι παντα ΚΑΙ παραγωγοι .

Προφανως του ειπε κατεβασε το μπασο εδω , ανεβασε τις κιθαρες εκει , εδω θελω αυτο το πιατινι κτλ και ο παραγωγος αλλου τον ακουει , αλλου του δειχνει και αλλες επιλογες. Απειρες ωρες δουλειας.
Αυτο που προσπαθω να εξηγησω ειναι οτι πετυχε τον ηχο που ηθελε για τον συγκεκριμενο δισκο χαμηλωνοντας ΚΑΙ το μπασο! Δεν ζητησε μονο αυτο για να πετυχει αυτο που ηθελε.
Πολλες φορες το εχουν πει . μενουν πιστοι στην αρχικη εκδοση της δουλειας γιατι αυτη ειναι η ιστορια. Τελος.

1 Like

Προφανώς το Justice έχει αυτό τον ήχο και αυτό το χαρακτήρα ακριβώς λόγο της έλλειψης του μπάσου.
Για πολλά πράγματα μπορεί να κατηγορήσει κάνεις τον κοντό, όχι για έλλειψη οράματος.

Το Justice για μένα έχει τον ιδανικό ήχο γιατί έπρεπε αυτός ο θεωρατος ήχος από τις κιθάρες να είναι μπροστά. Όλο το συναίσθημα της απόγνωσης του άλμπουμ βγαίνει από αυτό τον ξερό ήχο.

Δεν ξέρουμε πως θα ήταν το αποτέλεσμα υπό άλλες συνθήκες, αλλά εμένα προσωπικά μου κάνει.

Πάντως, από τη στιγμή που μιλάμε για remaster, μην περιμένετε μπάσα κλπ.

3 Likes

Γαμάει ο ήχος του Justice… αυτά.

6 Likes

Ρε ΚΕ γαμαει ο δισκος αλλα αν ειχε και λιγο παραπανω το μπασο θα ηταν θα γαμουσε +1

Ναι σε αυτό συμφωνώ συμφωνώ και εγώ ο δίσκος πρέπει να μείνει έτσι όπως είναι έτσι τον μάθαμε έτσι τον αγαπήσαμε

Με τέτοιο όγκο στις κιθάρες και ένας θεός ξέρει πόσα τρακς overdub δε νομίζω να ακουστεί μπασακι

Αλλά θα με ενδιέφερε πολύ να ακούσω το αποτέλεσμα. Πλέον γίνονται θαύματα σε παραγωγές μίξεις μαστερινγκ κλπ

1 Like

Το οτι συζητατε να αλλαχθει ο ηχος του ajfa πραγματικα με ξεπερναει. Δεν εχετε κατι να κουβεντιασετε και το πατε σφεντονα.
Μεταλικα φαμιλυ φορεβα
Το justice ειναι αυτο που ειναι γιατι εχει αυτον τον ηχο

2 Likes

Το ότι πετάγεσαι σαν τσαπου το ξέρουμε. Πες μας για το ajfa groupie των Maiden

Ζορικο αντρακι ολοι ξερουμε ποιοι ειναι γκρουπις και ερεθιζονται με φωτο.