Μetallica

Χαχαχααχαχαχ

Ξεκαθαρα Μustaine :joy:

Πολυ καλο το σολο του Κερκ αλλα νομιζω οτι το καλυτερο του ειναι αναμεσα στο Creeping Death και Dyers Eve…

1 Like

Του Μαστέην είναι τα σόλα.

3 Likes

Μεχρι και τις κιθαρες του Hammett o Mustaine τις εφτιαξε. Την πρωτη μαλιστα με ενα καβουκι απο χελωνα.

Βουνισια χελωνα ή Καρετα Καρετα?

Χαμετα Χαμετα απο την Χαβαη

2 Likes

Με το καύκαλο του Τσιάρτα.

1 Like

Unforgiven h One θα ελεγα εγω

Αριστούργημα! Υπέροχη εισαγωγή, απίστευτες αλλαγές, τρομερό solo, ταχύτητα, groove. Στα τρία καλύτερα του δίσκου (με for whom και creeping και εκτός διαγωνισμού το call).

Από τις καλύτερες εκτελέσεις έστω και σε medley εδώ:

και ίσως η πιο απίστευτη στιγμή που έχω ζήσει σε συναυλία τους (μετά τη Ριζούπολη) με τους ουρανούς να ανοίγουν από πάνω μας την καταλληλότερη στιγμή:

6 Likes

μα σας αρεσουν Live οι Metallica ; Που ο Lars βαραει στο γαμο του καραγκιοζη , ο Hammett Κανει το ενα λαθος μετα το αλλο , ο Jaymz δεν βριζει και δεν κανει XOY! Ολη την ωρα συν οτι δεν εχει το γρεζι που ειχε καποτε και εχουν και το αλλο το πιθηκι με τα κοτσιδακια…
Ελεος με τις βλακειες που σας αρεσουν.

1 Like
1 Like

Εχω σταματησει να τους βλεπω live απο τοτε που ο James σταματησε τα Yeah .

Εγραψα απλά την άποψή μου εκπροσωπώντας μόνο τον εαυτό μου.Οσο γι αυτους που διαφωνουν, δεν προκειται να μπω σε καμια αντιπαραθεση μαζι τους γιατι ο καθενας αντιλαμβανεται διαφορετικα την πραγματικοτητα και εχει τα δικα του γουστα.Και εδω δεν χωρανε ‘γιατι’ και ‘πως’.Στη συνείδησή μου οι Metallica ειναι η μεγαλυτερη μπαντα στον πλανητη.Η κυρα Σουλα που ειναι 70 χρονών τούς θεωρει θορυβο.

5 Likes

Νταξει πολυ καλοι χτες, 3η φορα, 1η φορα σε κλειστο, Four Hoursemen, Dream No More ευχαριστες εκπληξεις, τα καινουργια πολυ δυνατα live, στο Spit live για καποιο λογο δν τρελαθηκα, ενω στο αλμπουμ μου αρεσει αρκετα. Οι τιμες του merch τραγικες 35 ευρω το tshirt και 33 περιπου η αφισα, που δν ειναι και λιθογραφια νομιζω, ο κοσμος ηταν λιγο ψοφιος, και το show με τους κυβους πολυ ωραιο. Επισης δεν ξερω τι κανουν στν Γενευη, αλλα καπνιζουν πολυ μαυρο παντως…



4 Likes

Για μισθούς Γενεύης, αστείες οι τιμές :stuck_out_tongue:.

2 Likes

Χαχα, 5 ευρω τα μπλουζακια Ελλαδα δλδ

Η φωνή του Rob στο Procreation… είναι γαμάτη! Ομολογώ πως δεν περίμενα τέτοια-αρχιδάτη-κίνηση από τους Metallica αλλά νομίζω ότι από το HTSD και μετά έχουν βαλθεί να μας αλλάξουν τα φώτα

Δηλαδή αν τους έφερνε ο Λώρης θα ακούγαμε τον Τρουχίγιο να τραγουδάει το Νοn Serviam? :sunglasses:

2 Likes