Μetallica

Θρίαμβος είναι η δισκάρα που βγάλαν οι Priest και όχι οι μετριότητες των metallica - maiden…
Oi metallica λογο των χρημάτων μπορούν να κάνουν ένα show εντυπωσιακό.

Όσο και να σε στεναχωρεί οι Priest έβγαλαν έναν γαματο metal δίσκο, οι Metallica έδωσαν πνοή σε όλο το ιδίωμα.

1 Like

Τι εννοείς ότι το HTSD έδωσε πνοή σε όλο το ιδίωμα ?
Γιατί άμα εννοείς αυτό γελάνε και οι πέτρες…

1 Like

Προσωπικά γελάω με αυτό που δεν καταλαβαίνεις ότι λέω

2 Likes

Πόσο εύκολα λες μετριότητα το Book of Souls και το Hardwired και δισκάρα αυτό των Priest.
Δηλαδή η διαφορά μεταξύ αυτών των δίσκων, είναι ΤΟΣΟ μεγάλη, ώστε να τους περιγράφεις έτσι, τόσο εύκολα;

1 Like

Καταλαβαίνω πολύ καλά reload- St. Anger- lulu- κ.τ.λ…

Όσο και να μην θέλουμε να το παραδεχτούμε οι priest τους βάλαν τα γυαλιά!!!

Οκ τι σχέση έχουν αυτά με αυτό που λέω εγώ;

Τι να πω. Όχι, δεν είναι τόσο μεγάλη ποιοτική διαφορά που να βγάλεις κάποιον τρελό που θα σου πει ότι το Book of Souls ή το Hardwired είναι καλύτερο από το Firepower. Είναι λεπτές οι διαφορές για να λες τόσο εύκολα θρίαμβο το ένα και μετριότητες το άλλο.

3 Likes

Η διαφορά είναι στο ότι οι priest βγάλαν αυτό που μας έχει λείψει heavy metal σε αντίθεση με τους άλλους που γράφουν πλέον μακροσυρτα βαρετά τραγούδια χωρίς ουσία.

Περιμένω να μου το εξηγήσεις…

Αυτό που σε πολύ απλά ελληνικά μπορώ να πω είναι ότι οι Metallica έχουν αυτό το status (εδώ και πολλά χρόνια) που μια τους κίνηση μπορεί να ανεβάσει όλη τη σκηνή. Οι Priest από την άλλη είναι μεν μια τεράστια μπάντα αλλά με πολύ πιο μικρό status .
Σίγουρα το firepower είναι δισκαρα αλλά δεν έχει το ίδιο αντίκτυπο που έχει το Hardwired.

3 Likes

Και τα 3 είναι δισκάρες αν αναλογιστούμε την εποχή και την ηλικία των συγκροτημάτων αυτών.Επειδή είναι διαφορετικά στυλ , το ποιο προτιμάει ο καθένας έχει να κάνει με τα ακούσματα του, γενικότερα.Αν είσαι πχ του 80ς heavy metal αυστηρά , φυσικά θα πεις το Priest.

1 Like

Δεν υπαρχει καμια λεπτη διαφορα, ο δισκος των Priest ειναι ενας πολυ καλος δισκος για τους hardcore φανς των Priest, οι οποιοι μαλιστα ειναι πολυ λιγοτεροι απο τους φανς των αλλων 2 μπαντων που αναφερει το τρολλ.

Η επιδραση του Firepower στη μουσικη ειναι γυρω στο 1% απο οτι η επιδραση των δισκων των Maiden και Metallica, ειτε αρεσει αυτο σε καποιους ή οχι.

Εκτος των αλλων, το HTSD ειναι πολυ ανωτερος δισκος απο καθε αποψη, καθως κυκλοφορησε και απο πολυ ανωτερη μπαντα.

2 Likes

Επίδραση και επιστημονικές μαλακιες τα αφήνω σε σας εγώ ξέρω ότι από τότε που βγήκε των priest δεν έχει βγει από την σιντιερα του αμαξιού σε αντίθεση με τους άλλους που τα άκουσα μια φορά και μετά στο ντουλάπι. Σας αφήνω να αναλύσετε το στάτους και πόσο έχει γεμίσει την τσέπη του ο λαρς.

Ναι ρε μαν, κι εγω απο το Νοεμβριο του 2016 δεν εβγαλα το HTSD απο την playlist μου για εναν ολοκληρο χρονο, και ακομα και στους 7 μηνες απο περυσι το Νοεμβριο, το ακουω συχνα πυκνα. Αντιθετα το Firepower το ακουσα μια φορα, βαρεθηκα μεχρι αηδιας στα μισα τραγουδια, και δεν το ξανακουσα ποτε, γιατι δεν εχει τιποτα να μου προσφερει. Εχουμε και οι δυο φοβερα επιχειρηματα δηλαδη.

Ενώ οι υπόλοιποι για την ψυχή της μάνας τους παίζουν…
Ειδικά αυτός που έχεις φώτο δεν έχει ασχοληθεί ποτέ με τα λεφτά.

1 Like

Αυτά μην τα πεις παραέξω αν θεωρείς ότι οι Maiden και οι Metallica στους τελευταίους δίσκους έβγαλαν τραγούδια χωρίς ουσία μάλλον κάπου το χάνεις…

1 Like

Εξήγησε μου λίγο με ποια κριτήρια θεωρείς τους Metallica ανώτερη μπάντα από τόυς Priest. Μουσικά, παιχτικα?? Σαν σύνολο πως?

Το Firepower των Judas Priest είναι δισκάρα.
Επίσης δισκάρα και το HTSD των Metallica.
Δισκάρα και το Dystopia των Megadeth.
Μετριότητα το Book of Souls των Iron Maiden.

(Προσωπική άποψη τα παραπάνω)

1 Like