Μetallica

Μετρώντας τα κεφάλια στη φωτο μου βγήκαν 53. Άρα 53x1200= 63600.
Οι Metallica είχαν όριο 12 ατόμων στο meet & greet. 12x2700= 32400
Ωπ τι παίχτηκε εδώ τώρα?? Peace sells but who’s buying έλεγε ο καλός χριστιανός πριν 30 χρόνια, κάτι ήξερε και έλεγε " you were my family Lars. You didn’t even give me a second chance"

Δεν τους μετρησες καλά δεν είναι 53, 54 είναι.
Για γέλια είσαι…

Να κάνει έρανο το μεταλλικά φαμιλυ γιατί πέσαν έξω οι metallica.

Several “experience packages” for the event were sold, with prices ranging from $1999 to $5499.

Πηγή: http://www.empireextreme.com/megadeth-boot-camp-affliction-clothing-video-wrap-up/

Άλλο μέγεθος η μια μπάντα άλλη η άλλη απλά πράγματα. Το ότι ξεπουληθηκαν οι Metallica έχει παλιώσει

Στα $5500 λογικα σου εκανε κι ενα μεγαλοπρεπεστατο handjob o Dave

1 Like

Έχεις πληροφορίες εσύ ότι πλήρωσε κανείς το ποσό αυτό;
Γιατί και βόλτα στο διάστημα κοστίζει 100000 ευρώ.

Αν εξαιρέσεις τα αντίτυπα το ίδιο μπορεί κάποιος να ισχυριστεί για τους Maiden η τους Priest

@Megadethas νομίζω να θυμάσαι ότι όλα αυτά τα χρόνια ο Mustaine ήθελε να ξεπεράσει τους Metallica και έγινε η σκιά τους. 36 χρόνια μετά ακόμα δεν έχει ξεπαρασει ότι έφυγε από τους Metallica. Γκομενα να ήταν θα το είχε ξεπεράσει

Θα το προτιμούσα από την κόρη του …

4 Likes

Κοιταξε, δε με ενδιαφερει μια ηλιθια συγκριση μεταξυ Judas Priest και Metallica. Αν αδυνατεις να καταλαβεις ποσο μεγαλυτερο μεγεθος ειναι οι Metallica βγαζοντας εξω το προσωπικο γουστο του καθενος, δε μπορω να σε βοηθησω πολυ. Η επιδραστικοτητα και η ιστορικοτητα μετριωνται καλως ή κακως με καποια κριτηρια. Ουτε εμενα μου αρεσουν οι Beatles ας πουμε (συγκεκριμενα μου προκαλουν συναισθημα αηδιας), αλλα δε μπορω να μην παραδεχθω την επιδραση και τη σημασια που ειχαν στην παγκοσμια μουσικη. Μια χαρα μεγαλη μπαντα ειναι οι Judas Priest στο χωρο του κλασικου χεβι μεταλ και μια απο τις πιο ιστορικες, αλλα μεχρι εκει. Αν δε μπορεις να καταλαβεις οτι μπαντες οπως οι Iron Maiden και οι Metallica ειναι μπαντες που μπαινουν σε λιστες με τις πιο προσοδοφορες περιοδειες στον πλανητη, αναμεσα σε ονοματα οπως η Taylor Swift και η Lady Gaga, τοτε οτι και να γραψω εγω κι ο καθενας, εσυ θα ερχεσαι να μας λες “ναι αλλα ο καθενας γουσταρει οτι θελει”.

Ναι φιλε μου, δεν ειπα εγω να μη γουσταρει καποιος το Firepower, καλα κανει και το γουσταρει. Ωρες ωρες πρεπει να γραφουμε και τα αυτονοητα εδω μεσα. Θα αμφισβητησεις τωρα δηλαδη ολα τα παραπανω μονο και μονο για να κανεις αντιλογο? Ειναι σα να ερχεται και να σου λεει κανεις οτι οι Judas Priest ειναι πιο ιστορικοι και μεγαλυτεροι απο τους Led Zeppelin.

7 Likes

Tο σκεφτηκα, αλλα πρωτον ειπα να μη γινω σεξιστης, δευτερον, εχεις δει το χερι του Mustaine οταν παιζει τις ριφφαρες πως παει?

3 Likes

Έχει φτιάξει τούμπανο πάπια :stuck_out_tongue:

2 Likes

Σωστός!!!

Μόνο και μόνο για την σαγιονάρα που φοράει ο Dave στην παραπάνω φωτό , θα έπρεπε να έχει δώσει πίσω τα λεφτά στον κοσμάκη που πλήρωσε.

4 Likes

Δεν αμφισβητώ τίποτα απλά ρώτησα τα κριτήρια μην τρελενεσαι και μην γράφεις πάλι κατεβατά συζήτηση κάνουμε δεν είμαι από αυτούς που κράζουν τους Metallica όπως έχεις δει. Δεν συμφωνώ ότι η Metallica είναι ανωτέρη μπαντα αλλά εδώ πλέον δεν μπορούμε ούτε συζήτηση να κάνουμε. Λες και σας βρίσαμε την γκομενα κάνατε

1 Like

Για να είμαι δίκαιος, είχε και με $999, χωρίς κανενός είδους accommodation, μόνο για να παρακολουθήσεις ένα μέρος από το πρόγραμμα. Δεν μπορούσες να πας για wine tasting με τον Mustaine, ας πούμε :cold_sweat:.

Ενημερωμένο σε βλέπω είχες πάει?

Καλά που ζεις εσύ προσπαθείς να βρεις λογική στο μεταλλικά φαμιλυ?

Δε μέτρησα τον Mustaine ρε

3 Likes