Euro 2016

να βγαλουν ομως koscielny, giroud

Όχι, επειδή έκανε τις περισσότερες και καλύτερες ευκαιρίες του αγώνα (για παράδειγμα: τακουνάκι Γκόμεζ που έβγαλε ενστικτωδώς ο Μπουφόν, σουτ Μίλλερ που έβγαλε ο Φλορέντσι με κίνηση καράτε), επειδή ήταν η μοναδική από τις δύο που προσπάθησε να παίξει (λίγη) μπάλα και επειδή αν δε χάριζε το πέναλτυ, η Ιταλία δε θα έβαζε γκολ. Δε θυμάμαι καν αν έκανε κάποιο σουτ στο τέρμα στο 90λεπτο. Εντάξει, δε θα κλάψουμε κιόλας που έφυγε. “Έπρεπε να γίνει κόντρα για να βάλουν γκολ” οι Γερμανοί, για τους Ιταλούς τι να πούμε :lol:, έπρεπε να χορέψει σα μπαλαρίνα ο Μπόατεγκ.

Πόσο μαλάκας είναι ο σπήκερ δε περιγράφεται πάντως. Που στο διάολο τους βρίσκουν εκεί στην ερτ δλδ, διαγωνισμό για αλαζονικούς κάνουν πριν τους πάρουν?

Κριμα που δεν τα καταφερε η Ιταλια και περασε η σιχαμενη Γερμανια, φουλ με την Γαλλια στον ημιτελικο. Τα πεναλτι του Πελε και του Τζατζα ηταν για γελια και για κλαματα, θυμιζουν αγωνα μεταξυ πιτσιρικαδων στην παιδικη χαρα τετοια σκηνικα.

Η Γαλλια εκανε επιδειξη δυναμης με την Ισλανδια και γενικα παιζει καλη μπαλα, θεωρω οτι ειναι το φαβορι. Αξιζουν πολλα συγχαρητηρια στους Ισλανδους για την παρουσια τους στο Euro, κανεις δεν περιμενε να φτασουν εως εδω.

Στον αλλο ημιτελικο εννοειται οτι ειμαι με την ψυχωμενη Ουαλια που παιζει ωραια μπαλα, βγαζει παθος και ειναι δεμενη ομαδα. Η Πορτογαλια ειναι απωθητικη, οποτε θελω τελικο Γαλλια-Ουαλια και πιστευω οτι με την εικονα ολων των ομαδων μεχρι τωρα ειναι το πιο δικαιο αυτο.

αυτο το να λεμε σιχαμενους τους γερμανους ενω οι ιταλοι ειναι εξισου σιχαμενοι προσωπικα με ξεπερναει. οκ και εγω δεν τους παω τους γερμανους, αλλα τουλαχιστον θελουν να παιζουν μπαλα, σε αντιθεση με τους ιταλους που ανεκαθεν παιζουν αμυνα κατενατσιο και κοντρα επιθεση αν εχουν κανα καλον ανθρωπο (μετα τον πιρλο το χαος) να κουβαλησει μπαλα. οι γερμανοι οπως και να το κανουμε εχουν καλυτερη ομαδα απο ολες στο τουρνουα αυτο, και γενικα ειναι απο τις πιο σταθερες εβερ. αυτα τα λεω ενω κι εγv δεν τους χωνευω σαν χωρα αλλα με γνωμωνα καθαρα ποδοσφαιρικο δεν μπορω να τους πω σιχαμενους στην καμια.

αυτο που λετε σιχαμενο τον οποιοδηποτε εμενα με ξεπερναει.

σιχαμενοι οι γερμανοι, σιχαμενοι οι γαλλοι, σιχαμενοι οι ιταλοι, σιχαμενοι οι πορτογαλοι, σιχαμενη η σιτι, η γιουναιτεντ, η παρι, η ρεαλ, η μπαρτσελονα, ο ροναλντο, ο μεσσι, ο πεπ, ο μουρινιο, ο σιμεονε, ο λεμπρον, ο καρι.

Μαλλον εσεις ειστε οι σιχαμενοι.

*και ο Φελλαινι.

Πραγματικά σιχαμένος, είναι μόνο ο Ολυμπιακός.

Κατά τα λοιπά, γεια σου ρε sami. Ασχέτως με τη γνώμη που έχει κάποιος για τη Γερμανία ως χώρα και ασχέτως με το μένος που μπορεί κάποιος (εν μέρει δικαιολογημένα) να έχει για την παλιά Δυτική Γερμανία και τον τρόπο με τον οποίο κέρδιζε πολλές φορές, η Γερμανία των τελευταίων χρόνων είναι μια πολύ συμπαθής και συνεπής ομάδα, η οποία σε κάθε περίπτωση προσπαθεί να παίξει δημιουργικό ποδόσφαιρο. Ο μόνος λόγος να μη θέλω να το πάρει, είναι για να το πάρει καμιά Ουαλλία, που δεν έχει πάρει τίποτα ποτέ και θα είναι έκπληξη επιπέδου Ελλάδας. Οι Γάλλοι καλοί είναι, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχουν παίξει με σοβαρό αντίπαλο, με τα Βαλκάνια και την Ισλανδία έχουν παίξει. Το ματς Γερμανία-Γαλλία θα είναι σούπερ!

Προφανως αλλον αγωνα ειδες τοτε αμα γραφεις αυτα τα πραγματα. 13 σουτ οι Γερμανοι, 12 οι Ιταλοι. Ποσα πηγαν προς το τερμα? 3 για καθε ομαδα. Κοινως για τους Γερμανους, οι ΔΥΟ ευκαιριες που απαριθμησες και εγραψες “για παραδειγμα”, μαζι με το γκολ, ειναι ΟΛΕΣ της οι ευκαιριες στον αγωνα που ειχαν σουτ προς το τερμα. Οι αλλες 10 ηταν κατι σουτ στις μπεκατσες και ειχαμε και καμια 40αρια καμιναδες σε κεφαλια Ιταλων. Αστρονομικη μπαλα πραγματικα :lol:

Ο Μποατενγκ καλος βλακας, πηγε οντως να χασει εναν σχετικα σιγουρο αγωνα μετα το 1-0 για τους Γερμανους. Αυτο δεν αλλαζει το οτι ηταν ενας αγωνας σουπερ αμυντικος, με ευθυνη ΚΑΙ των δυο ομαδων για αυτην την εικονα, και με περιπου μοιρασμενες ευκαιριες για τις δυο ομαδες. Θελεις να βαλουμε 2 παραπανω ευκαιριες για Γερμανια? Οκ αρα τους κατατροπωσε με τη λογικη σου. Αμα βγαλεις τα ριγε μαυρα-κοκκινα-κιτρινα γυαλια, το ξανασυζηταμε 8)

Συμπαθης ειναι σε σενα. Και το “δημιουργικο” ποδοσφαιρο σου αρεσει εσενα, ασχετα αν φετος δεν παιζει και τιποτα ιδιαιτερο. Εμενα δε μου ηταν ποτε σουπερ αντιπαθης η Γερμανια, αλλα δε θελω να το παρει κιολας. Πρωτον εχει αρκετα, δευτερον εχει οπαδους που δεν βλεπουν τιποτα αλλο, τριτον εχει τον Μουλερ που ειναι ο πιο αντιπαθης παικτης στο Euro μετα τον Cristiano Ronaldo και τον Pepe, και τεταρτον γιατι προφανως η Γαλλια παιζει πολυ πιο ωραια μπαλα, και η Ουαλια ειναι μια λατρεια. Αρα σιγα μη στηριξουμε τους Γερμανους.

Μοναδικό shot on target της Ιταλίας στην κανονική διάρκεια του αγώνα, το πέναλτυ. Τα είπαμε :). Οι άλλοι έκαναν και κάποιες ευκαιρίες, εκτός από το γκολ που έβαλαν.

Γερμανία-Πορτογαλία τελικός να γουστάρουμε :p.

Οι Γερμανοι για εμενα προσωπικα ειναι σιχαμενοι, αποψη μου βεβαια, δεν θα κατσω να πεισω κανεναν.

Ειναι λογικο ο καθενας αναλογα με την ομαδα που υποστηριζει και τον τροπο που βλεπει τα πραγματα να θεωρει “σιχαμενο” τον αντιπαλο, που ειναι το περιεργο? Υποκειμενικα ειναι αυτα.

Απλα η Γερμανια ειναι αντικειμενικα σιχαμενη. :stuck_out_tongue:

Ανω Ραψανη - Αστερας Αιτωλικου καλυτερη μπαλα θα βλεπαμε.

γιατι ρε;μια χαρα ηταν ο αγωνας…

Προσωπική δικαίωση αποτελεί η Πορτογαλία, την οποία έχω προτείνει πριν την έναρξη του τουρνουά σε φίλους αλλά και εδώ στο φόρουμ. 8)

Αύριο με καθαρό μυαλό θα αποφασίσω αν θα κάνω cash out ή όχι.

[-o<

2o ημιχρονο οντως αλλαξε το παιχνιδι

Ναι, ειμαι σιγουρος οτι ηξερες πως θα περασουν απο τον ομιλο με 3 ισοπαλιες και μηδενικη μπαλα, μετα θα χρειαστουν 117 λεπτα για να κανουν την ΜΙΑ και μοναδικη τους ευκαιρια απεναντι στους Κροατες που εριξαν 14 σουτ στα πουλια, και μετα πως θα συνεχισουν αυτην την φρενηρη πορεια προς τον τελικο, αποκλειοντας με μηδεν ευκαιριες τους Πολωνους στα πεναλτι, και τους Ουαλους στα ημιτελικα ενος Ευρωπαικου πρωταθληματος. Δικαιωθηκες.

ΥΓ. Η Πορτογαλια του 2016 κανει την Ελλαδα του 2004 να φανταζει σαν Βραζιλια των 70ς

αν παιρνεις πολλα κ φοβασαι κλεισε το μισο στοιχημα.
εγω εχω παιξει συνδιασμο πορτογαλια κουπα κ ροναλντο πρωτος σκορερ κ το παλευω για πολλα, 51,00 αποδοση εδινε αρχικα. αν ειχε βαλει αλλο ενα σημερα θα ημουνα καλα, τωρα ελπιζω σε μια νικη των γερμανων με 0 γιατι οι γαλλοι εχουν τρεις παιχτες με 4 κ 3 γκολ

Παρομοίως έπαιξα Ροναλντο 1ο σκορερ και ζευγαρι τελικού Γερμανία - Πορτογαλία

Και τα δυο για χαρτζιλίκι είναι, 30 ευρώ το κάθε δελτίο θα μου δώσει αν είμαι τυχερός

αρα βλεπετε να περναει η γερμανια σημερα…

Ρε συ, πες ένα μπράβο για την πρόβλεψη. Άλλο το πώς αυτή ήρθε. :stuck_out_tongue:

Το πιο σημαντικό δεν ανέφερες πάντως. Το ότι μπήκε στο εύκολο γκρουπ των ομάδων εξαιτίας της νίκης της Ισλανδίας στο τέλος του παιχνιδιού με την Αυστρία. Η Πορτογαλία βγήκε τρίτη έτσι στον όμιλο και απέφυγε τα θηρία. Αφού έχει άστρο η ομάδα.

Αν εξαιρέσεις τον αγώνα με την Κροατία όπου έπαιξε κλεφτοπόλεμο για να περάσει, στα άλλα ήταν καλύτερη από τους αντιπάλους της. Ήταν η ομάδα που άξιζε να φτάσει τελικό από αυτό το γκρουπ. Διαφωνείς σε αυτό;

Δόκτορα, 20 ευρώ είχα βάλει στο 17 και τώρα μού δίνουν 118, περίπου το 1/3 του ποσού δηλαδή. Σκέφτομαι να τα πάρω γιατί γενικά έχω πάει αρκετά καλά και δεν θέλω να κυνηγήσω άλλο την τύχη μου. Καλή τύχη εύχομαι και σε σένα.

Μία καλή κίνηση θα ήταν να πάρεις το ποσό που σου δίνει τώρα και να βάλεις λίγα χρήματα σε αυτό που έπαιξες αρχικά ή ο,τι άλλο νομίζεις

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk