Euro2008

Το θεμα ειναι οτι εμεις σαν ομαδα μπορουμε να παιξουμε διαφορετικα απο οτι μεχρι τωρα? Δλδ οι αντιπαλοι πλεον μας ξερουν πως παιζουμε.

Ήδη παίζουμε διαφορετικά από τότε που αποφάσισε επιτέλους ο Ότο την ανανέωση.

Μου αρέσει πάντως που λέμε πως η Εθνική παίζει αντιποδόσφαιρο, τη στιγμή που ζήτημα αν υπάρχουν 2-3 εθνικές ομάδες που να παίζουν πραγματικά καλή μπάλα!

Τον εχω ικανό να σκασει με 4-4-2 τον Οθωνα στο ματς με τους Σουηδούς…:lol:

Eγώ το έχω σχεδόν σίγουρο (Νικοπολίδης, Σεϊταρίδης, Δέλλας, Κυργιάκος, Τοροσίδης, Μπασινάς, Κατσουράνης, Καραγκούνης, Αμανατίδης, Γκέκας, Χαριστέας αν όλα πάνε καλά).

Επειδή δεν θέλω να στεναχωρώ τον καλό μου Κάρβου, μεταφέρω εδώ μια σχετική κουβέντα που άνοιξε στο τόπικ του ΟΥΕΦΑ:

Μάνσον, με τους παίκτες που γράφεις, το σύστημα είναι το κλασικό “κάτι μεταξύ 4-4-2 και 4-3-3”.

Βγάλε Δέλλα ή Κατσουράνη και βάλε Άντζα στη θέση τους και έχεις την 11αδα που προβλέπω εγώ να χρησιμοποιεί κυρίως ο Ρεχάγκελ…

Κλασσικό 4-4-2 με Καραγκούνη αριστερό χαφ και Αμανατίδη στα δεξιά.

Μπα… Ειδικά αυτοί οι δύο που γράφεις δεν βγαίνουν ούτε με σφαίρες.

Να μια σωστή κίνηση από ΟΥΕΦΑ:

Σβήνονται μετά τους «8» οι κίτρινες

Οι ποδοσφαιριστές που θα αγωνιστούν τον Ιούνιο στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος δεν θα διατρέχουν πλέον τον κίνδυνο να χάσουν τον τελικό, λόγω κίτρινων καρτών. Η εκτελεστική επιτροπή της UEFA, όπως ανακοίνωσε σήμερα στη Μόσχα, αποφάσισε το «σβήσιμο» των κίτρινων καρτών που έχουν οι παίκτες στο τέλος των προημιτελικών και όχι με την ολοκλήρωση της φάσης των ομίλων.

Μετά από αυτή την πολύ σημαντική απόφαση, οι ποδοσφαιριστές θα συμμετέχουν χωρίς πρόβλημα στα ημιτελικά, ενώ δεν θα χάνουν τον τελικό, εφόσον δεχθούν μία κίτρινη κάρτα στο πλαίσιο της φάσης των «4».

«Εννοείται πως δύο κίτρινες κάρτες στον ημιτελικό, που ισοδυναμούν με κόκκινη κάρτα, θα εξακολουθήσουν να έχουν ως αποτέλεσμα την τιμωρία του παίκτη», ανέφερε ο πρόεδρος της UEFA, για να συμπληρώσει: «Όμως, χαίρομαι γι’ αυτή την απόφαση. Θα είναι προς το συμφέρον των θεατών»

Για να σοβαρευτουμε λίγο τώρα…:lol: Ακούω προβλέψεις για νικητή τουρνουά…Σκεφτομαι να τα χώσω Στοίχημα…

Kι εγω το περιμενω πως και πως για να βαλω λεφτα στην χρεωστικη μου και να αρχισω το καψιμο παλι.Ευκαιρια να βγαλω τα λεφτα των συναυλιων του καλοκαιριου.

Αγγλία λέω…έχει πολύ δυνατό σύνολο…

στοίχημα 6-7 χρόνια έχω να παίξω

Απο την Ibiza θα παιζει η Αγγλια?:lol:

χαχα , ίσως…

για να σοβαρευτούμε , δεν νομίζω να το πάρει κάποιος από τους μεγάλους.
νταξ, φαβορί είναι Γερμανία , Ιταλία , Πορτογαλία ,Γαλλία.

και μια υπερβολή , νομίζω η Εθνική άνετα τους κοντράρει…όπως και άλλες ομάδες , όπως η Ρουμανία.

εγω παντως στοιχημα θα παιξω ρωσια και πορτογαλια για να το παρει…δυνατα αουτσαιντερ!

Καλά ε, ο επίσημος ύμνος της εθνικής Ελβετίας είναι Gotthard!! Γουστάρω!!!

Πάμε μωρή Ελβετία!!

Kαι εγω Πορτογαλία σκεφτομαι κατά βαση…:-k

νομιζω συνδυασμος euro με novarock ειναι οτι πρεπει :stuck_out_tongue:
“Μπαμπαααααα…λεφτα”:frowning: