Eurobasket 2011

Ρε συ Dead, άπειροι είπαμε, όχι άβγαλτοι.

Ε απλά το πνεύμα πολλών ποστ και η απουσία κριτικής μου δίνει την εντύπωση πως μιλάμε για άβγαλτα παιδάκια και όχι απλά για άπειρους παίκτες. Εντάξει δεν έχουμε υψηλές απαιτήσεις (από την αρχή κανείς δεν είχε άλλωστε όλοι για 8αδα το πολύ μιλούσαν) αλλά η εικόνα στο παρκέ ασχέτως αποτελεσμάτων είναι πολύ σημαντική.

Φώτσης, Μπουρούσης, Καιμακόγλου και Μαυροειδής (όσο παίξει) θα έχουν πολύ δουλειά στην άμυνα αύριο. Τα αστέρια του Μαυροβούνιου είναι οι χαρισματικοί ψηλοί. Προβλέπω ότι θα δοθεί μάχη στα ριμπάουντ. Οι δύο ομάδες είναι πρώτες στον τομέα αυτό στο τουρνουά. Πάντως αν επιθετικά δεν πάμε καλά αύριο, αυτό δε θα είναι απλή σφαλιάρα, αλλά απόδειξη ανικανότητας. Οι αυριανοί αντίπαλοί μας δεν πολυμαρκάρουν (σε σχέση με το ξύλο που ψιλοέριξαν οι Σκοπιανοί σήμερα, δε δικαιολογώ τα αδικαιολόγητα φυσικά).

Θεωρώ ότι αυτοί οι παίκτες που στελεχώνουν την ομάδα μας έχουν πρόβλημα με σκληρές άμυνες.Εν αντιθέσει με την προηγούμενη ομάδα,καλά όχι στα τελευταία της,όπου είχε συνεχώς την υπομονή να σπάει τις άμυνες και να τα καταφέρνει.
Βέβαια υπήρχαν και οι δύο καλύτεροι Playmaker…

δεν παιξαμε τοσο καλα
περναει το Μαυροβουνιο στην επομενη φαση?
να μην την εχουμε την ηττα μετα

Ήμουν :stuck_out_tongue:

Ας το λήξουμε εδώ όπως και να’χει γιατί βγήκαμε πολύ off-topic.

(Γράκχε, εύλογη η απορία σου, μπορώ να σου απαντήσω, αλλά παραδέχομαι πως λόγω εθνικότητας προφανώς και δε θα είμαι ιδιαίτερα αντικειμενικός)

Πάντως το θρεντ το βρήκα!

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=5475

Οπότε αφού ο “Rocking.gr Editor/Moderator” Cozy αποποιείται της μίας εκ των ιδιοτήτων του :roll:, ας κάνει την καλή κάποιος actual mod.

Δηλαδή ο κόζυ είναι επίτιμος mod?

[SPOILER][/SPOILER]

Κάνε έντιτ και σβήσε το σπόιλερ ρε ΓΡΟΥΣΟΥΖΗ

και να μη ξεχάσουμε να ευχηθούμε καλή επιτυχία στα παιδιά της εθνικής σήμερα!!

Πω πω, την κόβω τη δουλειά, 30 πόντους ο Πέκοβιτς και τέλος :lol:

(Σοβαρά ρε, δεν είμαι πλέον mod - εδώ και καιρό βασικά. Έχει αναλάβει η νέα γενιά :D!)

Απρόσμενη ήττα η χθεσινή… Μεγάλος εκνευρισμός στην ομάδα και έλλειψη ψυχραιμίας από όλους (παλιούς και νέους)και μεγάλη αστοχία…Φάνηκε το επιθετικό πρόβλημα που έχουμε. Δυστυχώς δεν υπάρχει ένας ηγέτης που θα ξεκολλούσε την ομάδα ή θα έπαιρνε μόνος του τη νίκη, όπως ήταν ο Μακάλεμπ για τους άλλους… Αφού πλησιάσαμε στον πόντο (στο 49-50) και οι Σκοπιανοί ξεφύγανε πάλι, τελείωσε το παιχνίδι… Τραγικό το σημείο που ήμασταν 4 εναντίον 5, και περιμέναμε να συμπληρώσουν 5άδα οι άλλοι για να επιτεθούμε… 0 ψυχολογία…
Ελπίζω να μην τους έχει πάρει από κάτω και να παλέψουν για την νίκη σήμερα…

Asxeti erotisi… ‘An o Batman tis Ethnikis einai o Fotsis, tote poios einai o Robin ?’

:lol::lol::lol::lol:

Episis, pezei kapoio link gia ta ypoloipa paixnidia ? Exei lithouania-ispania shmera.

O Καλαθης :p:p:p

Απογοήτευση μέχρι στιγμής. Ο Μπράμος παίζει να είναι ο πιο άστοχος παίκτης του τουρνουά.

Δεν παρακολουθώ συνεχώς μπάσκετ, αλλά ρε παιδιά αυτό το συνεχές rotation βοηθάει σε κάτι? Δεν πιάνει ρυθμό κανείς με τίποτα. Συν ότι έχει ξεχάσει μέσα μόνο τον Μπράμο. Σε κάποια φάση χαρακτηριστικά βάζει τον Φώτση, αυτός ταπώνει στην άμυνα στην επόμενη επίθεση παίρνει επιθετικό ριμπάουντ και στην επόμενη διακοπή τον ξαναβγάζει…Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω,

Καλυτερα απο χθες παιζουμε, σιγουρα (δεν νομιζω να γινοταν χειροτερα). Αλλα και παλι, δεν μου εμπνεουν εμπιστοσυνη.

Ενω ξεκινησαμε αρκετα καλα στο δευτερο δεκαλεπτο ημασταν πολυ αστοχοι και με πολλες λαθος επιλογες στη επιθεση!!!

Αυτό είναι! Ξύπνησαν επιτέλους και παίζουν όπως πρέπει. Γρήγορα και αποτελεσματικά. ΑΝΤΕ ΜΩΡΕ! Αφού μπορείτε γμτ.

Ναι οντως καταπληκτικο 3 δεκαλεπτο 8O8O8O