Europa League 2013/2014

Έχετε ένα πόιντ, αλλά εγώ δεν αναφερόμουν αποκλειστικά στον τελικό του 2001, αλλά γενικά στη φοβερή και τρομερή Βαλένθια της διετίας '99-'01.

Βεβαίως βεβαίως, η Βαλενθιάρα της καρδιάς μας συνέχισε να έχει ομαδάρες μέχρι και το 2004 - αν και με μπόλικες αλλαγές σε σχέση με τη λοκομοτίβα του 99-01. Ίσως κάποιοι πουν ότι το UEFA του '04 ήταν ουσιαστικά αυτό που της χρώσταγε η ιστορία, αλλά δε μας φτάνει.

Απόλαυση ήταν η Βαλένθια του 1999/00 με την λατρεία τον Κλαούντιο Λόπεζ.
Την επόμενη χρονιά έπαιξε πολύ συντηρητικά και ο τελικός ήταν από τους πιο κακούς που θυμάμαι.

Τις επόμενες σεζόν ισχύει ότι ανά διαστήματα ξανάπαιξε καλό ποδόσφαιρο.

Η αλήθεια είναι ότι τη χρονιά '99-'00 η Βαλένθια ήταν όντως σαφώς πιο θεαματική, αλλά και την επόμενη χρονιά ωραία ήταν, δεν τη λες και ακριβώς συντηρητική.

Συντηρητικά έπαιξε στον τελικό, που όντως ήταν λίγα πράγματα από θέαμα (αν και καμία σχέση με κείνο το έκτρωμα ανάμεσα σε Γιουβέντους και Μίλαν στο Ολντ Τράφορντ, το 2003 αν θυμάμαι καλά). Βέβαια υπάρχει και εξήγηση γι’ αυτό. Την αμέσως προηγούμενη χρονιά η Βαλένθια είχε κατέβει με αρκετά “αφελή” τρόπο στον τελικό, με αποτέλεσμα βαριά (και τραυματική) ήττα από την πονηρή και έμπειρη Ρεάλ του Ντελ Μπόσκε. Λογικό να προσέχει περισσότερο η ομάδα.

Γιουβέντους - Σεβίλλη ο τελικός, εκτός σοβαρού απροόπτου :frowning:

θεωρω το πρωτο γκολ της Σεβίλλης ότι ηταν οφασαιντ.

Ηλίθια κωλόζωα επόπτες στην γραμμή του τέρματος μια δουλειά έχετε να κάνετε και μαλακίζεστε. Πιο τσάμπα λεφτά δεν γίνεται. Σου λένε έλα μωρε που θα χρειαστούμε, υπάρχει και ο άλλος επόπτης και ο διαιτητής. Και να τα.
Πιστεύω η Βαλένθια μπορεί να το ανατρέψει, αδικείται από το αποτέλεσμα, την εμφάνισή της στο δεύτερο και γενικά αδικεί εαυτόν.

Μόλις είδα τη φάση του πρώτου γκολ της Σεβίλλης. Ένα έχω να πω: ελπίζω να μη μου κουβαλήσουν την αστυνομία απόψε.

Ελάτε στο Μεστάγια πουτάνες να φύγετε με μια καρότσα γκολ σαν τους Ελβετούς

Την επόμενη Πέμπτη όλη η νότια Καταλωνία θα διψάει για ανδαλουσιάνικο αίμα…

Η Βαλένθια σκόραρε ηδη. Εντυπωσιακό που αυτη η ομαδα αν δεν παρει το τρόπαιο θα μείνει εκτός Ευρώπης του χρόνου.

Sent from my iPhone using Tapatalk

…λέγεται Ισπανικό πρωτάθλημα…ανώτερο όλων:):!:

Και πάλι εντυπωσιακό ειναι να μένει εκτός Ευρώπης μια τέτοια ομαδα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γερνει το γαμημενο το Μεσταγια, ΓΕΡΝΕΙ

Οχι και εντυπωσιακο drenie, αν θυμαμαι καλα φετος mid season πουλησε την μιση ομαδα, θαυμα παει να κανει, οχι κατι που ηταν μεσα στο προγραμμα…

Και 2 - 0 στο 26. Τι να πεις τωρα …

Sent from my iPhone using Tapatalk

…ναι το γνωρίζουμε από παλιά αυτό:):!:

Οταν λέω εντυπωσιακό εννοω οτι παίζει ωραίο ποδόσφαιρο και μου κάνει εντύπωση που δεν καταφέρνει να βγει Ευρώπη. . Δεν την εχω δει στο ισπανικό πρωτάθλημα για να εχω πλήρη άποψη αλλα μου δείχνει ομαδα με χαρακτήρα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ομαδα με αρχιδαρες ειναι, οπως και η ατλετικο. ε ενταξει στο πρωταθλημα παιζει και η κουραση, οτι πρεπει να ανοιγει αμυνες με 10 ατομα στην περιοχη κλπ, ασε που νομιζω οτι ειχε κανει και μια πολυ μετρια εκκινηση βαθμολογικα.

Η λεξη πανικος ουτε που φτανει να περιγραψει τους παιχτες της Σεβιλλης

Έπος !

Sent from my iPhone using Tapatalk

έλα ρε μαλάκες :(:(:(:(:(:(:frowning: