Eurovision

:bow2:

εκανα το σχολιο παρουσια γυναικωνε…αλλα το εκαναν “γαργαρα”!

:lol:

[QUOTE=Metalo89;627631]Σιγουρο ειναι αυτο τελικα το πετυχα στην τηλεοραση καπου σημερα. Τραγικο ειναι παντως που καταφεραν φετος να ανακατεψουν μεχρι και τον Andrew Lloyd Webber#-o[/QUOTE

Tραγικό και ανεξήγητο… #-o
Απορώ γιατί πήγε; Ήταν μία κατάσταση όπου μόνο χαμένος μπορούσε να βγεί όποια και να ήταν η έκβαση του “διαγωνισμού”]

οχι ρε σαν τραβεστι μου εμοιαζε αυτη.παντως το τραγουδι του αζερμπαιτζαν καλο ε?:stuck_out_tongue:

εδω και καιρο εχει υιοθετησει μια πιο “κοινωνικη” εικονα…
παιζει απλα να θελει να βγαλει κατι “εξτρα”:-k

παντως φωναρα η πιτσιρικα που ηταν μαζι του!
εφαγε και δοξαρια οταν πλησιασε τον ενα βιολιστη!:lol:

Ζούμε ένα δράμα#-o:!:

Πλάκα είχε η γιουροβύζιον.

Είχε το πιο ωραίο τραγούδι που έχει πάει εκεί τα τελευταία χρόνια. (Νορβηγία)

Είχε το πιο ωραίο κομμάτι που έχει πάει εκεί τα τελευταία χρόνια. (Αζερμπαιτζαν) Το μωρό ήταν από άλλο πλανήτη. Δε λέμε, καλές οι τσέχες, σουηδέζες κτλ, αλλά μελαχρινά ftw.

Aν νομιζεις πως το πρηξιμο τελειωσε, κανεις λαθος δυστυχως:(

  1. Ελλαδα - Eurovision σχεση παθους, τα ιδια και του χρονου θα εχουμε. Οπου και αν εδειχνε η καμερα χθες παντου ελληνικα σημαιακια… το fan club ντε!

  2. Αν πραγματικα βρεθει ενας σοβαρος ανθρωπος στην ΕΡΤ ναι δεν θα πεσουν τοσα λεφτα, αλλα δεν θα βρεθει… καθε χρονο και πιο “πατριωτικα” το παιρνουν το θεμα. Ειχα μια ελπιδα οτι με την 1η της Παπαριζου θα ξεκαβλωνε το ενδιαφερον για τον διαγωνισμο… αμ δε…

  3. Το Σταρ ειτε ετσι ειτε αλλιως θα ασχολειται με παρασκηνια, ποιοι μας “αδικησαν” και αλλα σοβαρα θεματα…

Aφού δεν έγιναν επεισόδια με κουκουλοφόρους - χρυσαυγίτες επειδή ο Sakis πήρε την 7η θέση και αδικήθηκε η ΕΛΛΑΔΑ…

Πάντως όποτε κάθομαι σπίτι, χαζεύω τον διαγωνισμό.
Χθες όμως έλειπα, και γενικά δεν άκουσα τίποτε απολύτως, εκτός από τον Saki, γιατί έτυχε να βγει εκείνη την ώρα που ήμουν στην στάση και το έδειχνε ο διπλανός αρχιδόκαμπος - καφετέρια στην τιβί.

Το τραγούδι:

  1. Παραήταν επίπεδο (flat) για Eurovision.
  2. Επειδή πήρε την 3η θέση την περασμένη φορά, ο Sakis και ο κάθε Sakis, ακόμη και η Παπαρίζου και η κάθε Παπαρίζου, δεν σημαίνει ότι θα είχε πάλι την ίδια επιτυχία.
    Δεν είναι δίσκος Mastodon να θριαμβεύει κάθε φορά.:stuck_out_tongue:

Αποτυχημένοι ρε…[-X

Απο τη χθεσινη βραδια μενουν 2 πραγματα:

Ο μοναρος που ελεγες τις ψηφους για την Αρμενια και οι μουναροι που τραγουδουσαν για Ουκρανια, Ρουμανια.

ΠΣΑΧΤΕΙΤΑΙ ΛΑΙΜΑΙ.-

Σκυλοβαριόμουν να δω τα τραγούδια…Το γύρισα όμως όταν άρχισαν οι βαθμολογίες για να στείλω όλη την αρνητική μου ενέργεια μη γίνει καμία στραβή και κερδίσουμε και πληρώναμε ΠΑΛΙ τα κέρατά μας του χρόνου…

Εμενα μου αρεσε πολυ το τραγουδακι της Νορβηγιας :bounce::smiley: Ηταν γλυκο,πρωτοτυπο και εμπνευσμενο :slight_smile: απο τα ελαχιστα που αξιζαν.Αν και το ακουσα μονο μια φορα,σημερα μου χει κολλησει απο το πρωι. :stuck_out_tongue: Και της Εσθονιας με αρεσε λιγο :slight_smile:

Όσο η ευρωπαϊκή ΧΟΥΝΤΑ αρνείται πεισματικά να δίνει τιμής ένεκεν το τρόπαιο στη ΛΕΒΕΝΤΟΓΕΝΝΑ χώρα, στο Άνθος της Κεντρικής Ευρώπης, στην Ομορφότερη Χώρα Του Πλανήτη (Τσεχία ντε!) ο διαγωνισμός είναι για το μπέο. (τον Αχιλλέα)

[-X[-X[-X[-X

Είδα μόνο την ψηφοφορία επειδή έλειπα και σήμερα τσέκαρα μερικά κομμάτια στο youtube. Ξεχώρισα Νορβηγίας και Βρετανίας. Τα υπόλοιπα από μέτρια έως αδιάφορα…

Μαλάκες το τραγούδι της Νορβηγίας είναι φοβερό. Να μην έκανε αυτά τα ηλίθια χαμόγελα ο ανισόρροπος σωσίας του Ευτύχη.

Επίσης μου σηκώνεται η τρίχα -και το πουλί- όταν κάνουν οι ξανθές μουνάρες από πίσω ταραρα

there…i fixed it for ya…

Ποια ελεγε της ψηφους της Αρμενιας ρε παιδια;Κανενα βιντεακι παιζει;:-s

Πιστευω οτι θα ειχε πολυ καλυτερη θεση ο Σακης αν τραγουδουσε με μονη συνοδεια το πιανο χωρις χορευτικα, τον ακουσα να το τραγουδαει κι επαθα πλακα, επισης εχει πει στο κατω κατω πολυ καλυτερα τραγουδια.Για παραδειγμα το “Να μ’αγαπας” του Λακη Παπαδοπουλου ειναι απλα κομματαρα8)

Την ειδα κιε γω τη γιουροβιζιον. Φάση έχει, δε καταλαβαίνω όσους τη θάβουν με τόσο φανατισμό, και μετά περιγράφουν με λεπτομέρειες τι έγινε :stuck_out_tongue: αν δε γουστάρεις δε τη βλέπεις και δεν ασχολείσαι καθόλου. Εξάλλου δε τη παρακολουθεις για να διευρυνεις τους μουσικούς σου ορίζοντες αλλά κυρίως για χαβαλέ.

-Ο Νορβηγός Νίνης άξιζε την πρώτη θέση. Το σημείο με το βιολί ήταν αρκετά πιασάρικο. =)
Επίσης,
-To τραγούδι και γενικά η παρουσία του Ρουβά δεν είχαν τίποτα το ιδιαιτερο. Πάλιωσε το στυλ “και τωρα θα σκίσω το μπλουζάκι μου, ουρλιάξτε κορίτσα”.
-Η συμμετοχή της Ρωσίας ήταν τρομακτική :expressionless: (αν δε θυμάστε ήταν μια κλαψιάρα που χτυπιοταν και φωνάζε τη μαμά της. Ειμαι σιγουρη πως αυτό ψηφισε η Ρούλα Βροχοπουλου )

Αμα το 'χες φιξαρει, θα διορθωνες και τα “2 πραγματα”. :stuck_out_tongue:

Δε σ’ αρεσε το ουκρανικο σκυλι και τα ρουμανικα γκομενακια;; :-k

Ενταξει φετος ειναι δεδομενο οτι ειμαστε υποψηφιοι να παμε απατοι,ολα τα τραγουδια ανεξαιρετως ειναι τραγικα,δλδ ακομα κ για το επιπεδο μιας πανηγυρτζιδικης διοργανωσης οπως η eurovision ειναι λιγα.

Moνο τα ονοματα που συμμετεχουν να διαβασει κανεις καταλαβαινει αμεσως,αλκαιος(που τον θυμηθηκαν τον ξεχασμενο),πυροβολακης,μελλισες etc.#-o#-o