Eurovision

ωραια. αρα αφου σιγουρευτηκα, μπορω να κραξω ελευθερα: ειναι οτι πιο αηδιαστικο εχω δει ποτε μου. που εισαι ρε ρακιτζη? χαχα!

παμε δεν παμε απατοι το ιδιο κανει. δεν με στεναχωρει οτι θα στειλουμε αυτη την αηδια στο διαγωνισμο, χεστηκα και 50οι να ερθουμε. με στεναχωρει που τοσοι χιλιαδες ανθρωποι (ε, υποθετω θα υπηρξε και ψηφοφορια) ψηφισαν αυτο το χαλι. και ενταξει πες οτι λιγες ηταν οι επιλογες, καποιο επρεπε να παει κτλ. ουτε 5 λεπτα (του ευρω) να εκανε το μηνυμα δεν θα αξιζε να στειλει καποιος για αυτα τα τραγικα κομματια. ποσο μαλλον 1,5 και 2 ευρω που κανει. πλουτιζουν και υποβιβαζομαστε ακομη περισσοτερο. αηδια…

Πρόπερσι σε μάθημα στο φροντιστήριο μιλούσαμε για Eurovision και όπως το έφερε η κουβέντα πετάω ένα:
"Ποιοί μαλάκες πληρώνουν 1?+ για να ψηφίσουν?"
Και κάνει μια ο καθηγητής:
“Εγώ ψήφισα την [I]τάδε [/I]χώρα”
:?

[SPOILER]Καλύτερα να μασάς που λένε[/SPOILER]

πάντως απο μια προχειρη ερευνα που εκανα στο youtube το δικο μας τραγουδι εχει τα περισσοτερα views συνολικα απ’όσα είναι τωρα στον τελικα…

βασικα για την eurovision καναμε την καλυτερη και πιο απλη επιλογη…εξηγαμε το εθνικο μουσικο προϊον για το οποιο είμαστε γνωστοι στην ευρωπη…τα μπουζουκια :stuck_out_tongue:

πάντως εγώ αν ψηφιζα θα έχωνα στην Γεωργια ή στην Σερβια μια ψηφο!

Δηλαδη τρεις μερες τωρα τι νομιζεις οτι κανουν στο Star??

Μετά την παρακολούθηση της φιέστας,η αισθητική μου προσβλήθηκε τόσο πολύ που πλέον δε μου μιλάει.Βρήκα την εμφάνιση μας τόσο καλόγουστη όσο και εκείνα τα λικεράκια με τους κίονες που πουλάνε σε μαγαζιά με σουβενίρ. Του χρόνου προτείνω να βάλουν στο background ένα ταψί μουσακά και να βγουν ντυμένοι τσολιάδες.

Επίσης όποιος μου λύσει το αίνιγμα για το πως συνδέονται μεταξύ τους το ζεϊμπέκικο,το ραπ και ο Ιωνικός κίονας θα κερδίσει ένα τσαρούχι.

Iωνικός Κίονας ; :!::?

Πολύ avant garde μας βρίσκω πάντως.:stuck_out_tongue:

Iωνικός Κίονας ; :!::?

χαχαχ του ριχνουν πολλα views ή εχουν κάνει ηδη την ερευνα για μενα?:lol:

[U]http://anisixos.blogspot.com/2011/05/anisixos-eurovision-tweets.html[/U]

Μιας και είναι επίκαιρο το θέμα της eurovision σήμερα, σκέφτηκα ποια τραγούδια ήταν ωραία και μου έχουν μείνει μετά από τόσα χρόνια…
Αθλια όλα τα τραγούδια φέτος… Το μόνο που μου άρεσε ήταν της Ιταλίας!!(που γενικά είναι πολύ μπροστά στο θέμα της μουσικής σε διαγωνισμούς)

Ένα από τα τραγούδια που μου έχουν μείνει ας πούμε είναι της Τουρκίας το 2004 με τους Αthena, νομίζω κάπως έτσι πρέπει να τους λένε!!! Τέλειο τραγούδι, πολύ ρυθμικό, ανεβαστικό!!! [B]for real[/B]

To τραγούδι αυτό θα ήθελα να έπαιρνε πρώτη θέση… Δυστυχώς όμως ήταν την ίδια χρονιά που ήταν και η Ρουσλάνα γαμώτο!!! [B]wild dances[/B] Γαματο τραγουδι!! Απίστευτη σκηνική παρουσία γενικα! Ειδικά ο δεξιός χορευτής έτσι όπως κοιτάς την οθόνη ήταν πολύυυ θεος, και απ’ότι θυμάμαι πριν βγει στη σκηνή είχε πόνους στην κοιλίτσα, αλλά παρ’όλ’αυτά χόρεψε έτσι όπως χόρεψε… ΘΕΟΣ!

Άλλο ένα ωραίο ήταν της Ρουμανίας το 2003 [B]Don’t break my heart[/B]… Τώρα βεβαια που το ξανάκουσα δεν μου κάθεται καλα… δεν ξέρω γιατί τότε μου είχε αρέσει τόσο… θα έφταιγε η ηλικία μάλλον…:?

Εννοείται ότι η Σερτάμπ ήταν απίστευτη… Ήταν πολύ ανώτερο απ’ότι είχα δει εγώ μέχρι τότε… Δίκαια κέρδισε…όσο “άσχημη” κι αν είναι η τραγουδίστρια, είναι τόσο ωραίο τραγούδι, που ξεχνάμε φάτσα…[B]Everyway That I Can[/B]

H Ρουμανία το 2006 είχε το απίστευτο tornero. Ίσως μου άρεσε τόσο πολύ επειδή μου θύμιζε Ιταλία… τι να πω… Κι ας χάλασε μετά το τραγούδι με ντουέτα με Τάμτα και δεν συμμαζεύεται… [B]Tornero[/B]

Mην ξεχάσω τους l[B]ordi[/B] στην Αθήνα

Kαι τέλος, η Εσθονία το 2009 είχε αυτή την τελεια τραγουδίστρια… ΤΙ ΟΜΟΡΦΙΑ!!! και το τραγούδι πολύ όμορφο…[B]Urban Symphony[/B]

2 τραγουδια ειχαν την τιμητικη τους τα τελευταια χρονια
το φορ ρηαλ των τουρκων το 2004 που ειπε ο αποπανω και αυτο

επισης μεγαλες αγαπες στην πιο ΚΑΛΤ μορφη ολου του κοσμου


:roll::roll::roll::roll::roll:

anyway ο πιο αχρηστος θεσμος ολο των εποχων

ενας ειναι ο danzig

fixed! :D:lol::lol:

παντως συμπαθες μωρο αυτη του Αζερμπαιτζαν

ω ναι…αζερμπαιτζαν,γερμανια,ιταλια.λογος να δεις γιουροβυζιων

Η ιταλια ειχε αντρες.Ρε τον Παπαρδελααα:p:lol:

Aυτη η Γερμανιδουλα…αααααχ…

άντε ρε ψάρια που θα υποστηρίξουμε και τους γερμανούς επειδή έχουν για 2η συνεχόμενη χρονιά αυτήν. βέβαια μπορώ να πω ότι φέτος ήταν ποιό όμορφη, αλλά μέχρι εδώ :stuck_out_tongue:

To For Real είναι γαμάτο!
Εγώ θυμήθηκα τις Ρωσιδούλες [B]ΤaTu[/B]

[SPOILER]νια νια νια νια νια νιο πρασί:country:[/SPOILER]

Οχι μονο πιο ομορφη…ΤΕΡΑΣΤΙΑ βελτιωση σε σχεση με την περσινη της εμφανιση…Μιλαμε τα 3 λεπτα που κρατησε το τραγουδι(το οποιο btw κατα τ αλλα ηταν τελειως μα τελειως αδιαφορο) ειχαμε μεινει μαλακες!! Απιστευτη Κ@ΥΛ@ το Λενακι…:roll: