Eurovision

η μία πλευρά είναι αυτή.
η άλλη είναι ότι δεν έχει νόημα να ασχοληθείς με κάτι που ποιοτικά όντως είναι κάκιστο,χαρακτηρίζεται από μια κιτς γκλαμουριά και όμως θεωρείται…εθνική υπόθεση ακόμα κι απ’την κρατική τηλεόραση.

Γι’αυτούς τους λόγους ακριβώς δε θέλω να τους δω να πηγαίνουν

+1 σε αυτό.

Ειδικά αυτό με την εθνική υπόθεση είναι πολύ σωστό. Σκεφτείτε προβολή απο τα ΜΜΕ, σκεφτείτε όσους έβγαιναν με τη σημαία όταν είχε κερδίσει η Παπαρίζου. Γιεα.

Euroσυλικονάτοβύζιον.

Από την άλλη εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να είναι εθνική υπόθεση το Euro και όχι η Eurovision.

Δλδ, αν το δεις εντελώς αντικειμενικά και αποστασιωποιημένα το θέμα. Για σκεφτείτε το :wink:

Και για να μην παρερμηνευτώ, εννοώ ότι τίποτα από τα 2 δεν έιναι

Θέλω να ελπίζω στην ύπαρξη μιας ροκ-μέταλ συμμετοχής. Το θάψιμο που τρώνε από τα μεσημεριανά έχει τρελό γέλιο… Ακόμα θυμάμαι τον Σειρηνάκη στη Λαμπίρη να προσπαθεί να εξηγήσει γιατί οι Lordi δεν είναι αντίχριστοι και γιατί το μέταλ δεν υμνεί τον σατανά :lol3:

Χαχαχαχ, οταν ειχε κερδισει η Παπαριζου εμεις μολις βγαιναμε απο το Ροδον (Isis) και μερικοι που περναγαν με τα αυτοκινητα κορναροντας μας χλευαζαν…

:lol: :lol: :lol:

+01011001

+01011001
+αν θυμαμαι καλα τα λεφτα που δαπανησε το κρατος για την διοργανωση της eurovision εδω και τον χοντρο μισθο των παρουσιαστων!!!τα οποια λεφτα ειναι απο την τσεπη μας.κατα τα αλλα δεν υπαρχουν λεφτα για τον κοσμακη!!!

+01011001 οσο αφορα το euro
αλλα δεν μιλησε κανεις μεχρι τωρα για κατι τετοιο

Και για να είμαι ον-τόπικ. Τα κομμάτια δεν τα έχω ακούσει, και ούτε πρόκειται… Αλλά με τη τόση πλύση εγκεφάλου, ξέρω οτι σε ένα μήνα το πολύ θα τα ξέρω απέξω και ανακατωτά.

Oυτε και γω εχω ακουσει τα κομματια αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι τιγκα στα μη διατονικα chord progressions και οτι ο μπουζουκτζης θα παιζει με modal interchange kai superimpositions.Επισης σιγουρα ενα απο αυτα θα εμφανιζει συνθετικη τεχνικη 12καφθογγισμου και ολοκληρωτικου συραϊσμου :stuck_out_tongue:
Και εννοειται οτι τη eurovision τη παρακολοθουμε με παρεα και μασα

Ρε παιδια αυτο που με τρελενει είναι οτι θεωρουν αυτο το ακρον αωτο της κιτσαριας μουσικο διαγωνισμο!!!Αν είναι δυνατον!!Μου αρεσει που βαζουν τα υποτειθεμενα τραγουδια σε ψηφοφορια για το ποιο ειναι καλυτερο!!Το μη χειρον βελτιστον δηλαδη…Anyway ποτε δεν με αποσχολουσε το συγκεκριμενο πανυγηρι,αλλα οφείλω να ομολογήσω πως γουσταρα οταν κερδισαν οι Lordi!!Μπορει να ειναι της πλακας rock μπάντα(τριτης-τεταρτης διαλογης),αλλα η ολη φαση με τα τερατα που τρομαζαν(!!) και προκαλούσαν(!!!) με διασκέδαζε!!

και εγω μαζι σου σ αυτα που ειπες ρε φιλε και δεν πιστευω πλεον ουτε καν στην αναβαθμιση του. Στη μουσικη καλως η κακως δεν ειναι καλυτερος καποιος που σε ενα τεταρτο μαζευει περοσσοτερους ψηφους απο τον αλλον αλλα η μακροχρονια πορεια του. Με τους lordi κατ αρχας γουσταρω της επιρροες τους (Twisted sister & Accept) δευτεον γουσταρα που στην ελλαδα κερδισε μια rock μπαντα

Παντος πέριση την είχα γλιτωσει απο το να δω τη μαλακία…Ευτυχος ειχε συναυλια Firewind. Φετος δεν ζερω…Μαλλον θα καθησω να το δω και να γελασω με τα σουργελα!..αν και για να που με την αληθεια πολες απο αυτες τις “τραγουδιστριες” ειναι μολυ ταλαντουχες στο Mute…Με πίανετε?:wink:

Βέβαια το καλύτερο θα ήταν να διαλέγανε τα ταλέντα του Jet’aime και ο καθένας τους να έλεγε το δικό του

τραγούδι από λίγο, σαν medley. Θα βγαίναμε πρώτοι :smiley:

Χα χα χα!!Σωστος!!:lol: :lol: :lol: :thumbup: :thumbup:

σιγά ένα ποπ τσίρκο είναι… αλλά… και τα 3 κομμάτια έιναι τραγικά.
άντε λίγο αυτό τση γεματούλας χρύσπας να λέει τπτ… Η κακομοίρα έπρεπε να λέει το ΤΑΞΙ απο τον πρώτο της δίσκο, δηλ το μόνο κομμάτι που ακογώτανε και συμβαδίζει και με το στυλ και νοωτροπία της γιουρόβυζια !

Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα…
Γενικά το Rock Hard αβάνταρε χοντρά τους Lordi εκείνη την περίοδο. Για μένα αυτό είναι λάθος, όπως και κάθε συμμετοχή ροκ μπάντας. Γιατί έτσι “νομιμοποιείς” τον διαγωνισμό και διεκδικείς την “επιτυχία” σε αυτόν. Και αυτό δεν έχει σχέση με τις θεμελιώδεις αρχές του ροκ όπως εγώ τις αντιλαμβάνομαι. Αδιαφορία είναι η καλύτερη λύση. 8)
Εγώ συνήθως το βράδυ της Eurovision πάω σινεμά που είναι άδεια και βρίσκω τις καλύτερες θέσεις σε όποια ταινία θέλω.

Εδώ είναι το πρόβλημα: Η όλη φάση χρηματοδοτείται από τους φόρους μας… :frowning:

Απαξιω να ψηφισω!

Μονο αν βγαλουμε κανα συγκροτημα σε στυλ λορντι εστω,θα του ριξω την ψηφο μου!

Αυτο θα γινει…ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΜΩΣ :lol: (ο τονος στο “Ε”)!Πιστευω πως αν στειλουμε ποτε metal συγκροτημα (που δεν παιζει να θελησει να παει κανενα) θα βγουμε χαλαρα πρωτοι…

Να πανε οι Ανωριμοι να τα σαρωσουν ολα ρεεεεεεε!

η γιουροβιζιον ειναι μια τρελη βλακεια…ειναι ενα απλο πανυγηρι…ενα τσιρκο.τα τραγουδια ειναι χαμηλοτατου μουσικου και στιχουργικου επιπεδου.ολα βασιζονται στην εικονα και την προοθηση της
και δυστυχως τα τελευταια χρονια στην ελλαδα γινεται ενας χαμος γυρω απ το θεσμο αυτο…το μισο χρονο συζητανε παντου για τις προοπτικες που θα χει το ελληνικο τραγουδι(μαλλον ξενογλωσσο τραγουδι που εγραψε ελληνας) και τον αλλον μισο για το αποτελεσμα.λες και δεν εχουμε σοβαροτερα θεματα να ασχοληθουμε…πιστευω οτι πρεπει να την αντιμετωπιζουμε σαν αυτο που ειναι,ενα παρτυ και να επικεντρωθουμε στη σωστη μουσικη!!!