Eurovision

Εμένα μου λέτε, τα 3 λεπτά που κράτησε το τραγούδι πνιγόμασταν στα σάλια των αγοριών της παρέας που έρρεαν άφθονα!! Και να ήταν μόνο αυτό, μετά κάθε φορά που έδειχνε τη Γερμανία για τον κωδικό με τον οποίο την ψηφίζεις κλπ ΠΕΤΑΓΟΝΤΑΝ όλοι “Η ΛΕΝΑ ΡΕ!” “ΠΟΥΝΤΗΗΗ?!” τρώγανε κιόλας κι είχαμε δυσάρεστα παρελκόμενα…

Πάντως, δεν μπορώ να πω, χειρίστηκε πολύ καλά το σεξ με το βλέμμα και ήταν ίσως η πιο όμορφη φέτος, μαζί με μια άλλη που δεν θυμάμαι. Αυτή του Αζερμπαϊτζάν όμως σιγά τα λάχανα, Μαράια Κάρεϊ στο ακόμα πιο άσχημο, είχε κι αυτόν τον φλούφλη από δίπλα, ένα χάλι!

Τις γυναίκες φέτος μας αφήσανε παραπονεμένες, ούτε ένα καλό κομμάτι δεν υπήρχε!! Αυτός της Σουηδίας μόνο κάτι έλεγε, αλλά δεν τον είδα καλά.

Επίσης διαμαρτύρομαι γιατί, εκτός από το δικό μας, δεν είχε πολλά γελοία τραγούδια όπως άλλες χρονιές που είχε κάτι υπερπαραγωγές με αγγέλους, διαβόλους, τριβόλους, τσίκι-τσίκι, drug queens. Τίποτα! Άμα ήτανε θα έβλεπα MTV! Εγώ ήθελα να δω δίωρο Trash me!

πάντως το τραγούδι της γερμανίας ηχητικά ήταν μίλια μπροστά από τα υπόλοιπα. και το λενάκι είναι ο ορισμός του τύπου γυναίκας που μ’αρέσει. (Y)
αυτό που κέρδισε με κάτι ξενέρωτες αζέρες μπουζουξούδες το ξέχασα τη στιγμή που το άκουγα.

Στηρίζουμε Ουγγαρία φέτος :stuck_out_tongue:

Το μοναδικό song που είναι ροκ.

1 Like

πρωτο στα προτεινομενα, χωρις να ακουσω τιποτα αλλο το εχω σιγουρο πρωτο

1 Like

Ερχεται η Φουρειρα απιστοι :sunglasses:

1 Like

Να πω την αλήθεια, δεν περίμενα να υπάρχει θέμα για την Eurovision στο forum! Καλά, ο διαγωνισμός έχει χάσει προ πολλών ετών το όποιο νόημα του, αλλά νομίζω κάπου και το στοιχείο της υπερβολής έχει ξεχειλώσει… έχουν μείνει όμως κάποια πράγματα στην ιστορία, το “ντουζ πουάν”, οι χώρες του πρώην ανατολικού μποκ που χωρίστηκαν από ενιαία κράτη (πολλές φορές με καθόλου “φιλικό” τρόπο) αλλά στο διαγωνισμό τραγουδιού αλληλοψηφίζονται κλπ

Πλάκα πλάκα το ελληνικό τραγούδι δεν είναι άσχημο, πως το πάθαμε;
Καλά η Φουρειρα πάει για μεγάλα πράγματα φέτος :stuck_out_tongue:

απειλητικη η τσεχια
καλη η εσθονια αλλα δεν ξερω ποσο θα απειλησει

Να τα λέτε αυτά παιδιά να ξέρουμε να μην τους ψηφίσουμε και μας φάνε την πρωτιά! Αααχ, ήταν κάποτε η Δάφνη η Μπόκοτα και τα πέταγε τα υπονοούμενα ανάμεσα στα τραγούδια για να ξέρουμε κι εμείς ποιοι μας απειλούν και να μην τους στηρίζουμε. Τώρα από αυτές τις καινούριες τις παρουσιάστριες, τι να περιμένει κανείς; Μήπως ξέρουν τι τους γίνεται;

μετρια η ελλαδα αλλα ισως με περισσοτερες ακροασεις κατι να εκανε

περνάνε

Ισραήλ
Τσεχία
Ιρλανδία
Εσθονία
Αυστρία
Ελβετία
Βουλγαρία
Ελλάδα
Κύπρος
Λιθουανία

εναλλακτικές: Βέλγιο, Λευκορωσία

ωραιο τραγουδι βγηκε περυσι ρε

εδιτ 8/10

Η Ελλαδα χαντακωθηκε χτες στην εμφανιση που βαθμολογουν οι επιτροπες, τα κανανε σκατα με το pyro και εσκασε σε ασχετη στιγμη, κριμα και το τραγουδι δεν ηταν κακο.

Φυσικα και υπαρχει θεμα για Eurovision, για εμενα τουλαχιστον ειναι τρελο guilty pleasure :sunglasses:

Κ για μενα :joy:

Παρακολουθω απο τελη 80ς. Για καποιο περιεργο λογο παντα μ αρεσει πολυ το τελος με τους βαθμους κτλ. Οσο περνανε βεβαια τα χρονια λιγοστευουν κ τα τραγουδια που μου ψιλοαρεσουν. Ξενερωσα με το χτεσινο αν κ δεν το δα κ ουτε εχω ακουσει καν το τραγουδι

Ναι μωρή μιλφάρα. Εσύ είσαι η νικήτρια της καρδιάς μας κι ας το απέρριψες.

Περασε και το μεταλκορακι της Ουγγαριας.

Σε πιο ροκ φασεις της Αλβανιας ειναι ωραιο (και ο τυπος φωναρα) και το Southern/country rock της Ολλανδιας. Εγω αγαπαω και Εσθονια γιατι εχω ενα χτυπημα με το οπερετικα φωνητικα, ενω Γαλλια και Ιταλια ειναι επισης πολυ καλα τραγουδια με καλους στιχους.

Παμε τωρα μωρη Φουρειρα φερε την κουπα :sunglasses:

2 Likes

ευκολη προβλεψη η νικη του ισραηλ

εδω κανει μασαπ με το τραγουδι της εσθονιας

1 Like

Τα 12 πόιντς μας τα έδωσε ο Gus G μετά από ένα μικρό σόλο. Πλάκα θα χει να τον δούμε του χρόνου :laughing:

Θα πραγματοποιηθεί η Eurovision? Η συγκίνησίς μου είναι τεράστια. Γιούπιι. Θα στείλουμε και τραγούδι?

1 Like

Κυπρος = Ελλαδα 30 χρονια πριν.

Φυσικα και θα γινει η Eurovision, πλακα εχει το numetalακι της Φινλανδιας ενω το Ουκρανικο μου εχει κολλησει απιστευτα εδω και κανα μηνα :stuck_out_tongue: