Fates warning-12/2/2017 gagarin

ΚΑΙ Need ΚΑΙ Fates ΚΑΙ παιζουν ΚΑΙ οι Doors;;; Να μια συναυλια που δεν πρεπει να χασει κανεις! :stuck_out_tongue:
*doors, με μικρο “d”, οσοι γραφετε για πορτες!!

Και εγω δεν νομιζω να μας κοψουν και περιμενω και ενα παραπανω, σχεδον παντα μας κανουν αυτο το χατηρι…

τους είδα χτες βράδυ ελβετία και το σετ ήταν κανονικό. Ο ήχος άψογος, κεφάτοι, όλα καλά αν εξαιρέσεις το αδιάφορο support σε σχέση με τους τρομερούς NEED.
ps.Τα βινύλια τα δίνουν μόνο με υπογραφές!..

και ένα βιντεάκι:

2 Likes

Ωραίος ο από πάνω βίδεος…

Καμιά συνέντευξις, να’ουμ’, δεν παίζει ένεκα της ημέρας;;;

Μετραω ωρες… Παμε να ανατριχιασουμε παλι…

@ mindcrimeK, τι επαιζε απο merch?

το νέο αλμπουμ σε cd, βινύλιο αλλά και το darkness σε βινύλιο.

3 μπλουζάκια (καφέ, μαύρο και γυναικείο)

Τιμες; Δεν εχω τα βινυλια.

25ευρω και ειχαν ολα υπογραφες! το οποιο προσωπικα δε μαρεσει και η απαντηση ειναι “μα ολοι ετσι τα θελουν”!!!

Εντάξει, δεν είναι κακό να έχει τις υπογραφές :slight_smile:.

Εγώ τα είχα ήδη αλλά δε μου αρέσουν οι μουτζούρες πάνω και κυρίως ειμαι αντίθετος στη λογική του αυτόγραφου (ασε που έτσι μαζικά που το κάνανε δε ξέρεις καν αν δε βάλανε κάποιον απο το crew να βάζει τζίφρες, χαχα).

Λίγες ώρες έμειναν. Fates ρε μουνιά…

Οι μηνες, εγιναν εβδομαδες και πλεον μετραμε ωρες. Ποσο ιδιαιτερο συναισθημα ειναι να ξερεις οτι σε λιγες ωρες θα βιωσεις μια τοσο ξεχωριστη εμπειρια? Ανατριχιλα και μονο στην σκεψη…

Μεγαλη αγαπη η μπαντα και η συνδεση με το κοινο φανηκε για ακομα μια φορα. <3

Πολυ δυστυχως, εκει που στεκομουν τουλαχιστον(μπροστα αριστερα οπως κοιτας τη σκηνη), ο ηχος ηταν απτους χειροτερους που θυμαμαι ποτε(δε μπορω να το προσδιορισω αλλα η κιθαρες συγκεκριεμενα μου ματωναν τα αυτια) και δε με αφησε να το ευχαριστηθω οσο θα ηθελα.

Πειτε και οι αλλοι την αποψη σας για τον ηχο για να καταλαβω αν εχω παραξενει λογο ηλικιας ή αν οντως ηταν κακιστως.

Μετα το σημερινο θα γινω φανμπους στα 29 δεν παιζει. Πρωτη φορα που τους ειδα κ εμεινα μαλακας, φοβερη εμφανιση.
Ο ηχος μου φανηκε μια χαρα κ νομιζω οτι ξερω τι θα πει κακος ηχος (βλεπε accept στο fuzz), αργησα να μπω οποτε εμεινα προς τα πισω.
Βγηκε κ ειδηση στο τελος, μαλλον θα τους δουμε στο ροκγουειβ το καλοκαιρι. Θα με κανουν να ανεβω μαλακασα μετα απο πολλα πολλα χρονια.

ΛΑΙΒΑΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ!!!

Καλός ήταν ο ήχος, λίγο στα βαβουριάρικα τους χάλαγε αλλά γενικά πίσω κεντρικά που ήμουν ήταν οκ. Για τρίτη φορά που τους βλέπω (είχα από το 2010 στο parallels) ήταν πολύ καλοί αν και ίσως λίγο κουρασμένοι από την περιοδεία και λόγικό. Γενικά από τις αγαπημένες μπάντες και γούσταρα που η ανταπόκριση στο νέο άλμπουμ ήταν ζεστή.

ΥΓ. Να μην είχα και τον τύπο πίσω μου να ερμηνεύει σε ένταση μεγαλύτερη του Ray και με τις ψιλές, τον ήχο των πιατινιών και όλα και θα χα περάσει ακόμα πιο καλά.

cd και βινύλια είχαν; είδα μόνο μπλούζες στα 25 και ξενερωσα αν και ηταν ωραίες.

Δυστυχώς πονεσαν τα αυτιά σε πολύ κόσμο απόψε. Όχι σε όλη τη συναυλία, αλλά σε μεγάλο μέρος της…

Η λύση είναι απλή. Τραγουδάς πιο δυνατά από ότι παίζουν…

Και αυτή η γαμημενη σχέση με τον κόσμο υπάρχει…

Εγω ευτυχως καθόμουν πισω κ κεντρο κ ο ηχος ηταν μια χαρα. Καθε μερα να τους βλέπαμε…

Ο ηχολήπτης ήταν κουφός. Από το δεξί αυτί προβλέπω να ξανακούω από Τετάρτη.

Κατά τα λοιπά, εξωπραγματικός Ray.

need μεγάλη μπάλα όπως πάντα.

Απαράδεκτος ήχος στους fates, η κιθάρα στο 11, δεν ακουγόντουσαν τα ντραμς, αστεία πράγματα.

Κρίμα για τον Θ Ε Ο Νορβηγό που ήρθε μόνο για το λάιβ και κέρασε μπύρες και ιστορίες πριν πάρει την πρωινή πτήση. Ελπίζω δηλαδή να πήρε την πρωινή πτήση, δεν ήταν σίγουρος πότε πετούσε :")

http://www.metal-archives.com/artists/Rune_Gandrud/8810

Κάποιες πρόχειρες φωτογραφίες από χθες

_DSF0567 with carl zeiss jenna pancolar 50mm f1.8 by miltos, on Flickr

_DSF0613 with carl zeiss jenna pancolar 50mm f1.8 by miltos, on Flickr

_DSF0654 by miltos, on Flickr

_DSF0731 with carl zeiss jenna pancolar 50mm f1.8 by miltos, on Flickr

_DSF0741 with carl zeiss jenna pancolar 50mm f1.8 by miltos, on Flickr

_DSF0749 with carl zeiss jenna pancolar 50mm f1.8 by miltos, on Flickr

_DSF0756 with carl zeiss jenna pancolar 50mm f1.8 by miltos, on Flickr

_DSF0772 with carl zeiss jenna pancolar 50mm f1.8 by miltos, on Flickr

_DSF0866 with carl zeiss jenna pancolar 50mm f1.8 by miltos, on Flickr

3 Likes