Fates Warning 26/01/2018 Θεσσαλονίκη, Principal - 27/01/2018 Αθήνα, Fuzz

einai krima pou kai stin athina kai stin thessaloniki ta live ton Fates einai tin idia mera me ton Tankard. yparxoun poloi pou gnorizo (toulaxiston stin athina pou meno) pou 8eloun na pane kai sta dio live (opos kai go aloste) alla 8a prepei na diale3oume between one of them (kai meta anarotioude oi diorganotes giati ta live pou diorganonoun pane apata). egine prospa8eia apo opadous opos ema8a (toulaxiston stin athina pou gnorizo) gia na kanoun traba ta live (otan paizoun athina Tankard na paizoun thessaloniki oi Fates kai toubalin) alla kai oi dio diorganotes einai toso egoistes pou eipan sta paidia “as to alla3oun oi alloi to date” les kai einai paidia dimotikou. ap oti exo dei sto site tous oi Fates telionoun edo to tour, kai ap oti 3ero oi Tankard kanoun s/k gigs dioti exeoun kai kanonikes ergasies so den einai da kai toso duskolo na ta gurisoun touba. an kai eixa tin eukairia na do kai tis dio bands sto Wacken fetos (eida mono gia ligo tous Tankard dioti subeftane me Kreator kai eprepe na do Kreator, kai oi Fates me kati allo pou mou diafeugei at the moment) this time 8a protimiso tous Tankard pou exo na do full set tous xronia, kai den erxode toso sixna oso oi Fates pou tous exo dei kai stis treis teleutaies episkepseis tous stin xora mas (2 fores me to proigoumeno album kai 1 me to teleutaio). einai krima pou eno oloi oi diorganotes gnorizode, stous mousikous mas kuklous, na min sinenooude meta3u tous gia kati toso aplo (opos fenete) kai na ferode toso paidiastika. les kai den yparxoun tosa kena (apo gigs) s/k mexri tote oi meta apo keinei tin imerominia gia na ta diorganosoun. les kai den exoun metate8ei pote alla gigs sto parel8on se alli imerominia. kati toso aplo pou to kanoun toso duskolo. krima.

2 Likes

Έχω πάρει εισιτήριο και για τα δύο :joy:.

2 Likes

yeah man but were do you go? ektos an deis tin mia band athens kai tin alli thessaloniki?

alla tote sou vgenei para poli akriva

Άμα δε ρυθμίσουν το πρόγραμμά τους αρμοδίως, όπως είχαν κάνει στους Candlemass και Skyclad όπου υπήρξαν αρκετοί που είδαν και τις δύο συναυλίες, θα πουλήσω το ένα εισιτήριο και θα πάω στο άλλο live. Εγώ Fates θέλω να πάω κανονικά, απλώς το άλλο εισιτήριο μου βρέθηκε στα χέρια γιατί το πήρα από έναν φίλο που θα λείπει τελικά.

koita exeis dikio to xa 3exasei auto me candlemass kai skyclad alla to erotima einai poso grigora boreis na pas ap to 1 venue sto allo idika otan den exeis kai meso metaforas kai eisai me ta podia. den goustaro na dino ta moneys mou sta taxi dioti protimo na ta dino stin band gia merch. if they do this thing pou les kapos borei na sothei i partida but the truth is na alla3oun ta dates pio eukolo einai etsi. ti na po

Δεν είναι ΤΟΣΟ ευκολο να τουμπάρει gigs. πτήσεις και κανονίσματα ? Το κόστος να πας μια μπάντα Σαλονίκη (που πιθανά να μην σου βγεί και το gig ?) δεν είναι ασκήσεις επι χάρτου, να πεις όλα οκ, τ αλλάζουμε ούτε τόσοι πολλοι που θα πάνε και στις 2.Το να αρχίσεις την μια ΑΡΓΑ, δεν ειναι δύσκολο όμως. Και αν τραβήξεις πέρα Λιοσίων, εφτασες.

1 Like

Συμφωνώ. Να τελειώσει 11 το ένα και να αρχίσει 11:30 το άλλο. Γίνεται μια χαρά. Σάββατο είναι, μετρό μέχρι τις 2 έχει.

1 Like

PrimalRager666 isos exeis dikio oti den 8a nai eukolo na toubaroun ta gigs (its not that hard either) an kai to kostos allagis date se ena plane ticket den 8a nai megalo. an alla3oun ta dates apo tora borei kai na min exei ka8olou kostos (I used to work at the airport kai gnorizo). ap oti exo ma8ei apo filous pou mou to pan pos einai tin idia mera (den to eixa siniditopoiisei prin mou to poun) gnorizoun toulaxiston gia 50-70 atoma pou 8eloun na pane kai sta dio live (toso large einai oi diorganotes pou xestikane gia 50-70 ticketa parapano?). an ypologisoume 20 euro meso oro to ka8e ticketo milame gia 1000-1400 euro parapano ofelos kai gia ta dio gigs. nowadays pou den pane oi metalades sta gigs kai se ola ta live benoun mesa patagodos nomizo pos 8a tous enoiazan auta ta extra moneys. so to point mou (oso afora kai auto pou anafereis oti thessaloniki borei kai na min vgei to gig) einai oti me auta ta extra atoma to kaneis pio viosimo to gig (maybe not a success but not toso zimiogono). oso gia to allo pou lete (na strat i mia 30 minutes afou teliosei i alli) its not a bad Idea alla min 3exnate pou einai ta gigs (gia kapoion pou den exei ama3i i mixani). to ena einai sto fuzz (tauros) kai to allo kuttaro (viktoria). den einai koda to metro den e3ipiretei kai 8a parei pano apo 30 minutes na fteseis. kai min 3exnate to poio sumadiko 8a nai savvato vradi kai stin peireos 8a ginete tis poutanas stin kinisei (meno 8isseio kai 3ero) so akomi kai o flash na sai kinda hard to reach your destination in time. oso gia thessaloniki (an kapoios 8elei na kanei kati paromoio) den 3ero paidia pou einai ta venues kai poso koda einai to each other. I get everybody’s point alla isos kai auti i lisi(na 3ekinisei to ena noris to allo arga) na min einai efikto. one last thing to add kai kleino oi perissoteroi meta apo ena gig i 8eloun na pane spiti gia 3ekourasi i na pane sto club gia beers duskola na pane se deutero gig kapaki alla se auto isos kai na mai la8os.

  1. Έχει ξαναγίνει. Όποιος θέλει να πάει και στα δύο, προλαβαίνει οριακά με μισή ώρα κενό.
  2. Όποιος μετά το ένα live θέλει να πάει σπίτι να τσιλάρει ή να πάει να πιει μπύρες, είναι φλώρος και δεν ασχολούμαστε μαζί του!
1 Like
  1. ισχυει και για αυτους που δεν πανε καν στο Live?

Αναλόγως τον λόγο.

Μην λεμε τα ιδια …

1 Like

hm. αν ερχονται με αεροπλάνο, (που τώρα ερχονται) άλλοι όμως ερχονται με λεωφορείο βασει πλάνου. Επίσης αλλάζεις ΑΝ στο επιτρπέπει το εισητήριο. Με κόστος. Επίσης, μπορεί να σου πει ο α/β/γ που δίνει το κτήριο οτι δεν αλλάζει. Η να μην μπορεί για τον χ,ψ, λόγο το συγκρότημα. Δουλειές κτλ.
50 άτομα στους tankard με το φτηνό εισητήριο είναι ψιλά. στους Fates κατί παραπάνω. Ο καθένας βεβαίως νοιάζεται για το δικο του.
Επίσης, πολλοί κάνουν μόνο κερδοφόρα ή safe gigs. Βλέπε φέρνουν τα ίδια και τα ίδια γκρουπ. Λεγε με Fates, λεγε με Sanctuary, Lost κτλ, που λίγες φορές “χάνεις”. Αλλοι, φέρνουν πιο ποικίλα θεάματα και πολλές φορές το πληρώνουν. Άλλοι έχουν τη λογική, μέχρι 2000ε κόστος. (και πολλά λέω)
Επίσης περπατάς ηλεκτρικό πας ομόνοια, κατεβένεις κεραμικό. Λίγο τύχη να χείς και βγαίνει χρονικά.
Για τις “μπυρες” τώρα, τι να σε πω. Αν καιγονταί για gig - gig (και έχει και μπύρες), αν καίγονται να πάνε να πιούνε μπύρες και να ακούσουνε πράματα που ακούνε κάθε βδομάδα, club.
Εγώ επειδή έχω βαρεθεί τους fates να έρχονται για ψίλου πήδημα, χωρίς δίσκο κτλ, θα πάω tankard.

paidia na 3erete oti ego mazi sas eimai kai sumfono, apla I state the facts here. sumfono pos opoios 8elei na go home to chill i na go sto club na akousei ta same songs einai epilogi tou. epeisis sumfono me auton pou 8a try na go kai sta 2 (ap otan to anaferate in case this thing happens I’ll try to do the same). apla gia osous 8a go home logo kourasis take under concentration oti borei na nai megaliteris ilikias kai na min adexoun 2 gigs in a row (this is not the case for me. exo paei se festivals tou e3oterikou arketes fores kai imoun sto podi apo tis 10 am mexri tis 3 am the next day kai trexa from stage to stage idika sto wacken). oso gia tis apostaseis gia atoma san kai mena pou maste on foot trust me den prolaveis oute kan oriaka idika an 8es na deis olo to gig. ta xo perpatisei me ta podia arketes fores and I know. if I’m lucky enough (kai ta start 30 minutes meta to telos tis protis gig) 8a ask an kapoios exei xoro na me parei mazi tou sto caro tou.

εξαιρετικό τρολλέυ-ινγκ.

oso gia ta kerdofora gigs pou anefere o filos logiko mou fenete dioti kai o diorganotis moneys thelei na vgalei den to kanei gia tin psixi tis manas tou, + einai kai ta contracts pou ypografoun ta bands (kai go den ta 3era auta mexri pou ta e3igise enas filos mou pou fernane bands palia, megali kouveda den legete apo do). ti na po. oso gia to allo pou aneferes (oso afora tis douleis ton bands ktl) epeidi 8a nai kai ta dio bands edo to idio s/k 8a to xoun kanonisei with their home jobs (an exoun) apla to 8ema in this case einai poia i diafora na fugei to band apo athina gia USA/Germany i apo thessaloniki. tin epomeni mera 8a fugoun apla apo airports diaforetikon poleo (oi men apo athens oi alloi apo thessaloniki). apla gia alli mia fora thelo na po pos sumfono mazi sas. if u wanna go kai sta 2 live, kai to 3ekinisoun to ena poio arga ap to allo giauton ton logo, den vrisko logo na min paei kapoios an borei na prolavei. thanks pou akousate tin apopsi mou. wherever u choose to go have a gr8 time and I’ll see u at the front row

3 Likes

Kai gamo, my man!

3 Likes
2 Likes

χαχα αυτό σκέφτηκα ;ρ