Fates Warning 26/01/2018 Θεσσαλονίκη, Principal - 27/01/2018 Αθήνα, Fuzz

Καλα οχι και απαραδεκτοι, ειπαμε, κομματαρες εχει το setlist απλα δεν εχει μεγαλες εκπληξεις…

Πρεπει να χουν το πιο φιξαρισμενο σετλιστ που παιζει σε μπαντα

Εισαι υπερβολικος, ξερω πολλες μπαντες που αυτο συμβαινει σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο.

Που ρθαν εδω πριν ενα χρονο? :stuck_out_tongue:

Κοιτα προσωπικα και το ιδιο με περυσι να ηταν το setlist δεν θα ειχα κανεναν προβλημα, αλλωστε περυσι τα μισα τραγουδια δεν τα ακουσα απο τα νευρα μου με τον απαραδεκτο ηχο και τις δικαιολογιες του ηχοληπτη και των υπευθυνων του Gagarin οταν πηγα και τους μιλησα. Απλα μετα τις δηλωσεις τους περιμενα ειναι η αληθεια καποιες μεγαλες εκπληξεις.

2 Likes

Αυτα που ειπες βασικα.

ε ναι όπως λέει και ο angus7pl απο κάτω το performance ήτανε φοβερό αλλα ο ήχος χάλι…αυτο ακριβως εγραψα και πιο πάνω…
anyway με βάση το setlist δε βλέπω τις τοσες πολλες αλλαγές που λεγανε αλλα οκ …δεν θα πω οχι στο να τα ακούσω όλα αυτα τα κομάτια. για κάποιο λόγο πιστευω οτι θα έχουμε και καλό performance αλλα και καλό ήχο αυτή τη φορά.

Εγώ, πάλι, που δεν τους έχω δει ποτέ, δεν έχω προσδοκίες ή παράπονα για το set-list -ό,τι και να παίξουν θα γουστάρω. Θα τρελαινόμουνα, βέβαια, για ένα ολόκληρο “A pleasant shade of grey” με σφήνες από “Disconnected” και τα δύο τελευταία, αλλά ξέρω ότι κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να γίνει.

2 Likes

Εχουμε αλλαγές παιδιά.

Κι εκεί που νομίζαμε ότι η ζωή σε ακίνητα νερά είχε παγιωθεί… ψάξτε λίγο…

δηλαδή?

Χιντ για τραγούδι

Στις συναυλίες το set θα έχει διάρκεια το λιγότερο δύο ώρες, ενώ θα παίξουν και τραγούδια που έχουν πολύ καιρό να ακουστούν στις συναυλίες τους

3 Likes

Liveαρα αυτή που έπαιξαν όλο το apsog :slight_smile:

1 Like

Τους είδα πριν δυο μερες. Τα θετικά ήταν η ορεξη που είχαν, ειδικά ο ρέι, καθώς και η διάρκεια της συναυλίας, από την άλλη έκαναν κάποια λαθάκια, λόγω και του διευρημενου σετλιστ που εχουν, αλλά το βασικότερο είναι πως ο ηχος ηταν και παλι απαραδεκτος, ίσως και χειροτερος απο το περσινο της Αθηνας. Θα απορήσω αν μπει εστω και μιση νοτα απο τη συγκεκριμενη συναυλια στην ηχογραφηση. Ελπιζω μεχρι την Ελλαδα να εχουν διορθωθει τα πραγματα.

1 Like

Πάλι για μάπα πάω δηλαδή. Άντε να δούμε. Αν είναι και τώρα μάπα πάντως, μπαίνουν σε κατηγορία Mastodon για μένα.

Ας μην προτρέχουμε…
Μπορεί να μην είναι τόσο άσχημα τα πράγματα.

Μπορεί να είναι ακόμη χειρότερα…

Μην μου λετε τετοια, δεν γινεται να ειναι παλι κακος ο ηχος… pantelis79 ησουν Fates το 2013 ή το 2014? Εκει ειχαν ηχαρα και στις 2 συναυλιες.

εμενα που θα ειναι η 5η φορα μονο περσυ θυμαμαι τοσο χαλια ηχο

Δεν ήμουν σε καμία :joy:. Τους έχω δει 2005, 2010, 2011 (με Dream Theater) και 2017. Το 2011 δεν το μετράω, ΟΚ ήταν απ’ ό,τι θυμάμαι, αλλά δεν ήταν δικό τους live

Εγώ δεν μπορώ να μετράω πια. Πείτε μου πόσες φορές έπαιξαν Αθήνα και αφαιρέστε την θρυλική πρώτη…

Η περιρρέουσα ατμόσφαιρα πάντως, για ήχους, κλπ, έχει ρίξει τις προσδοκίες μου…Δεν είναι καλό αυτό…