FATES WARNING - Λαρισα Aug 1 All Alive

δεν είμαι κ ο μεγαλύτερος οπαδός των fates … και γενικά του prog metal … αλλά τα αλάνια πραγματικά έπαιξαν τα κομμάτια τέλεια ! για κοντά 2 ώρες μόνο έπη …

χαιρετίσματα στα παιδιά που είδα κ ελπίζω την επόμενη φορά να τα πούμε για περισσότερο … σόρυ π την έκανα αμέσως :-s

άντε και του χρόνου να παίξουν τις αλητείες από τα πρώτα γτ με 2 ώρες progressive metal ψιλο-κουράστηκα :stuck_out_tongue:

Δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω από ότι είπαν οι προηγούμενοι. Εξαιρετική συναυλία, είχα να 'φχαριστηθώ έτσι συναυλία με σήμα warcry από το 2003 με τους Dead soul tribe :p. Περιττές επίσης οι λεπτομέρειες για την ζέστη, ειδικά όσοι ήμασταν στα κάγκελα μπροστά ΒΡΑΣΑΜΕ. Μετά το live ήρθαν όλοι πλην του Matheos στο μεταλλουργείο για μπύρες, κάπνες, αυτόγραφα και μπιρι μπίρι. Ο Alder παραμιλούσε “You were amazing! AMAZING!” , ο Τζαρζομπεκ είναι σαν γίγαντας με ξενύχιασε κιόλας παραλίγο να μείνω κουτσή, ο Aresti αρκετά χαλαρός και περισσότερο προσεγγίσιμος για συζήτηση, είπαμε και δυο λόγια για την περσινή τους περιοδεία για το Parallels. Υπήρξαν και προβλήματα με τον ήχο φυσικά και ο Alder έχασε ελάχιστες νότες (όχι ότι είχε σημασία μέσα στην όλη μαγεία). Να αναφέρουμε βεβαίως βεβαίως και τους Innosense που ήταν εξαιρετικοί για άλλη μια φορά (το 2006 κιόλας είχαν κάνει διασκευή το a pleasant shade of grey pt.3 πολύ πολύ επιτυχημένα, έπαιζαν support στους sieges even τότε). Κρίμα που είχαν προβλήματα με το μικρόφωνο στα πρώτα κομμάτια. Υπέροχο, ΥΠΕΡΟΧΟ live.:slight_smile: ΚΑΙ ΝΑΙ!ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ! Ο MATHEOS ΧΑΜΟΓΕΛΟΥΣΕ!

να μην παν χαμένα

[B]FATES WARNING - THROUGH DIFFERENT EYES LIVE IN LARISSA[/B]

με χειρότερη εικόνα, αλλά με τρέλα…
[B]FATES WARNING LIFE IN STILL WATER LIVE IN LARISSA [/B]

τα πρωτα 2.20 απο την σκηνή πάνω…


*larisa λεει.!! σβήνω…
**εχει και επιλογή hd ανάλυση

Κι εμείς χωρίς φασεβούκ τι θα κάνουμε; Δε θα σβήσουμε;

χαχαχα…καλά μην νομίζεις…δεν είναι και κάτι τρομερό, απλά εχει την φάση του…
δες THROUGH DIFFERENT EYES καλύτερα

*την ώρα που λεει λαρισα ο Alder , γυρνάω στον Moon_Madness και του λέω…: "μαλάκα είπε λαρισα.! " :lol:

Tα είδα τα βίδεα και καραγούσταρα. Το Though different eyes ήταν κι εχθές η καλύτερη στιγμή τους…

[B]one [/B]
o Alder δίνει πάσα να τραγουδήσουμε το κλασικό σημείο…τραγουδάμε και γουρλώνει τα μάτια.!

[B]Life in Still Water [/B]
ο alder ουρλιαζει [B]No emotiοοοοοons[/B]…ανατριχίλα…ο matheos δείχνει να καταλαβαίνει για πρώτη φορά τι γινεται απο κάτω
[B]
Another Perfect Day [/B]
ούτε στους πυξ λαξ τόσο τραγούδι

[B]A Pleasant Shade of Gray, Part III[/B]
τα χτυπήματα του Jarzombek είναι τόσο κάθετα στην αρχη, που νόμιζα οτι θα πέσει το μαγαζί…!!
ο alder φωνάζει There’s a chill about us…
[B]
A Pleasant Shade of Gray, Part IV[/B]
μετά την μέση του κομματιού φεύγει ο alder απο την σκηνή και αναλαμβάνουν οι τρεις σωματοφύλακες…prog όνειρο…!!

[B]The Eleventh Hour[/B]
και τι να λέμε τώρα…το τραγούδι απο τον κόσμο βούιζε τον τόπο…και μετά το χάος.!
[B]
Point of View [/B]
σιγουρακι

[B]Still Remains [/B]
Still Remains , στη λαρισα.παιγμένο απο τους ίδιους τους fates warning…ακόμη δεν ειμαι σίγουρος οτι το έζησα…:eek:

[B]Through Different Eyes[/B]
οταν ειχα πρωτοακουσει αυτό το κομμάτι έλεγα οτι δεν είναι και κάτι…μετά άλλαξα φυσικά γνώμη…και Live είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ…!!! όπως και ο κόσμος που αφηνίασε …

[B]A Pleasant Shade of Gray, Part XI [/B]
τρίτο κομμάτι απο apsog…θα λιποθυμήσω…πάλι με αφήνει μαλάκα ο Jarzombek …ο alder …Do you think that iiiiiiiii, …και εκεί να τελείωνε το Live δεν θα είχα πρόβλημα.!
[B]
Monument[/B]
κομματαρα, κομματαρα, κομματαρα , κάποιος διπλά μου ήθελε και άλλο κομμάτι απο Inside Out :smiley: κομματαρα, κομματαρα, κομματαρα, μερικοί πραγματικά ΟΥΡΛΙΑΖΑΝ.!! και δεν πίστευα οτι θα εχει τόση αποδοχή…

[B]Nothing Left to Say[/B]
ενα μαγαζί να τραγουδάει Noοοοοthing Leeeeft to Saaaaaay…άδειασα ή είμαι γεμάτος…??

[B]Encore[/B]

[B]The Ivory Gate of Dreams[/B]
μα το Quietus δεν αρχίζει ετσι.μα αυτό είναι η αρχή όλου του t.i.g.o.d.:!:
ενα παλικάρι στην μέση του κομματιού, εχει πέσει στα τέσσερα και βαράει γροθιές το πάτωμα.!!
πάλι έπαθα πλάκα …και απο την μπάντα και απο τον κόσμο…μάλλον στο μυαλό μου δεν τα εχω ζυγίσει σωστά
[B]
2ο Encore[/B]

[B]Eye to Eye [/B]
ο κόσμος εχει μείνει χωρις την μπάντα να τραγουδά ακόμη το τέλος του Aquiescence και να χειροκροτα ρυθμικά για 3 λεπτα…η μπάντα ανεβαίνει στην σκηνή…ο κόσμος δεν σταμάτα, συνεχίζει όπως και όταν δεν ήταν η μπάντα στην σκηνή…ο alder λεει, thank you…μετα απο λίγο το λεει ξανά…και πάλι…και λίγο μετά…ο κόσμος δεν αφήνει να αρχίσει το eye to eye, γιατί συνεχίζει στους ίδιους ρυθμούς… ο alder πιάνει το κεφάλι του…oh my god, oh my god, oh my god!!! ο Jarzombek κοιτάζει τους άλλους για το ποτέ θα αρχίσει το κομμάτι…
αρχίζουν πάνω στον κόσμο αλλιώς δεν θα τελείωνε ποτέ το Live…
eye to eye λοιπόν…τραγούδι, χορός, πανικός…
η μπάντα αποχαιρετά, και ο κόσμος απαντάει με κάτι ουρλιαχτά.!!

Jim Matheos
Ray Alder
joey Vera
Frank Aresti
Bobby Jarzombek

:bow: :bow: :bow: :respect:

*δεν θα ξανά κοροϊδέψω τις ρουβιτσες…εχω την εντύπωση πως ήμουν χειρότερος.

στιγμές…

Ο Vera στο APSOG III κάνει το μπάσο κομπολόι (και το τερματίζει κιόλας, σαν τον Chuck Noris)

Στο Eleventh hour εκεί που ο Alder παραδέχεται ότι ανταλλάξαμε τα όνειρα μας με τον εγωισμό μας, αλληλοκοιτιόμαστε με τον δίπλα και συμφωνούμε σιωπηλά

Στο τέλος του Through Differnt eyes δυο παιδιά μπροστά μου, αγκαλιάζονται σαν να ξαναβρέθηκαν μετά τον πόλεμο

πολλές στιγμές λέμε…

Και για τον toxiko που δεν εχει facebook…

[B]FATES WARNING LIVE LARISSA 01-08-2011 - ONE crowd [/B]


[B]
FATES WARNING LARISSA 01 08 2011 SHOW STARTS [/B]

[B]FATES WARNING LARISSA 01-08-2011 PART OF STILL REMAINS [/B]

*οχι οτι μπορείς να καταλάβεις και κάτι…

Ρε π…η συγκινήθηκα… Σαν να ήμουν εκεί, αλλά δεν ήμουν…
Είναι από τα ελάχιστα συγκροτήματα που μπορώ να βλέπω κάθε μέρα, μα κάθε μέρα, με ακριβώς τα ίδια συναισθήματα.

Και όπως είπε χθες ένας φίλος στη Μαλακάσα, μόλις ξεκίνησαν οι “headliners”

[SPOILER]…ρε…δεν υπάρχει Θεός ρε…[/SPOILER]

τσέκαρε την υπογραφή μου…

Για support στους θεούς καααααλοί ήταν 8)8).

τελικά αυτά τα βιντεο ήταν ψεύτικα…κανείς δεν πήγε στο live
εμφανής η απογοήτευση του alder…

πουτάνα ζέστη

αρχίζουμε?? ναι αλλά κάτι σαν να λείπει…

Aυτά να μη λέγατε…

άντε και μερικές κανονικές φωτο…

[SPOILER]

[/SPOILER]

και μια απο την [B]φωνάρα[/B] των Innosense

[SPOILER][/SPOILER]

Στο σημειο πριν το Eye to Eye οπου ο κοσμος τραγουδουσε εκεινη την απιστευτη μελωδια,ειναι απο τις συναυλιακες στιγμες που θα μεινουν για παντα χαραγμενες βαθια μεσα στην καρδια σαν παρασημο!(Πολυ ποιητικος εγινα:lol:)

Xου ρε… Κααλοί είναι οι DT, οι FW είναι καλύτεροι…

Fates warning performing “through different eyes” in Larissa.
One of my favorite bands. This was the fifth time I had the privilege of attending their show. Despite the intolerable summer heat in a small crowed club without air-conditioning they gave an astonishing full of energy performance

το through different eyes, από άλλη γωνία…(αυτες οι φωνούλες με κάνουν χαρούμενο :D)

εδω η φαση με το τραγούδι του κόσμου πριν το eye to eye.!!! [B]ΚΑΥΛΑ[/B].! (και το eye to eye)

μεγαλεια λεμε!!!