Fates Warning

Τραγουδούσε τουλάχιστον μέχρι και εποχή Inside Out, προφανώς σ’ αυτό αναφέρεται ο Πάνος.

To ξέρω ρε φεγγαρόπαιδο. Μια (καθόλου) αθώα φωτιά έβαλα…:lol::lol:

Πάντως από το video που κακίστως αναρτήθηκε εδώ, η σκηνική παρουσία του Arch δείχνει πόσο γιωτόμπαλο είναι. Συμπαθέστατος κατά τα άλλα και η φωνή του σε υψηλά επίπεδα, αλλά είναι πολύ λίγος γενικά. Η δουλεία αυτή έχει πολύ υψηλότερες απαιτήσεις απ’ ότι ο ίδιος προτίθεται και μπορεί να δώσει. Αυτά νεαρέ μου. Διαφωνείς; 8)

Πρέπει όμως να του αναγνωρίσουμε ότι έχει να ανέβει σε σκηνή 26 χρόνια, ε; :wink: Στα βίντεο της εποχής μια χαρά επαρκή τον θυμάμαι, τίποτα τρελό αλλά καλό. Τώρα γιωτόμπαλο όμως. :lol:

Για να το δούμε λίγο κι απ’ τον αντίποδα όμως, ο Ray καπνίζει εδώ και χρόνια και η φωνή του φανερά αρχίζει και μετράει μέρες, όσο κι αν δεν θέλουμε να το παραδεχτούμε. Οπότε επικαλούμαι την φράση σου:

Η δουλεία αυτή έχει πολύ υψηλότερες απαιτήσεις απ’ ότι ο ίδιος προτίθεται και μπορεί να δώσει.
και την εφαρμόζω εις διπλούν.

Αυτά τα ολίγα.:stuck_out_tongue:

εγω προτεινω να ερθουν οι τωρινοι φειτς για λαιβ και να παρουν μαζι και τον arch να τραγουδισει γκεστ 4-5 τραγουδια να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι:D

α ρε Πορτορικάνε
ΠΩΣ ΣΕ ΤΑΠΕΙΝΩΣΕ ΕΤΣΙ Ο ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Φονιάδες των λαών Πορτορικάνοι…

Κατω τα χέρια από το Ray…θα έχουμε άλλαααα…

φίλτατε προχθές είδαν οι τυφλοί και άκουσαν οι κωφοί :slight_smile:

Ρε σε πιστεύω…

Αλλά κάτω τα χέρια από τον Πορτορικάνο, λέμεεεεεεε…

Το βιντεο το βαλα εδω γιατι για μενα νταξει το project αυτο δεδομενου και του line-up ειναι ουσιαστικα μια βερσιον των Fates Warning με τον Arch στο μικροφωνο, και δεν υπηρχε λογος να ανοιξω θεμα ειδικα για τους Arch/Matheos για ενα μονο βιντεο. Οσο για τον Alder, να για την εποχη μεχρι Inside Out λεω που τραγουδουσε κομματια της Arch εποχης. Σκηνικα, ισχυει πως ο Γιανναρος ειναι τιγκα ψαρωμενος, οχι βεβαια πως ποτε ηταν ο περφορμερ που επαιζε το κοινο στα δαχτυλα αλλα απο το '86 μεχρι σημερα, ξεσυνηθιζεις.

Συμφωνω και με αυτο που λεει ο moonchild, και το λεω οντας τρελος φαν του Alder, με την τριαδα Parallels, Inside Out, APSOG να αποτελουν πολυ αγαπημενα μου αλμπουμς, αλλα ο Ray, δεν δειχνει να την πολυπαλευει.

ΥΓ αυτο που λεει ο midnight g δεν ειναι καθοοοοοοοολου κακο :smiley:

:cry::cry::cry::cry::cry:

Ωχ μάνα μου… Τι ήταν αυτό;;;8O8O8O8O8O

:):!:

Μια παρένθεση από το Arch frenzy των τελευταιων ημερών.

Από κεντρική:

Μια πλούσια επανέκδοση του “Inside Out” των Fates Warning αναμένεται στα δισκοπωλεία στις 4 Ιουνίου.

Το “Inside Out” είναι το έβδομο άλμπουμ των Fates Warning και κυκλοφόρησε το 1994. Η επανέκδοση θα περιλαμβάνει δύο CD και ένα DVD τα οποία θα περιέχουν σε remastered έκδοση τα τραγούδια του άλμπουμ, κάποια άλλα σε demo εκδόσεις, live κομμάτια και videoclips. Αυτήν την εποχή η μπάντα δουλεύει πάνω στο νέο της άλμπουμ το οποίο θα κυκλοφορήσει κατά πάσα πιθανότητα μέσα στο 2012 και θα αποτελεί τη δισκογραφική επιστροφή των Fates Warning μετά από οχτώ χρόνια.

Αναλυτικά τα περιεχόμενα της επανέκδοσης του “Inside Out”:

CD 1:

Outside Looking In
Pale Fire
The Strand
Shelter Me
Island In The Stream
Down To The Wire
Face The Fear
Inward Bound
Monument
Afterglow

Fates Warning - Inside Out CD 2:

Outside Looking In (Live)
Down To The Wire (Live)
The Eleventh Hour (Live)
Point Of View (Live)
Face The Fear (Live)
Outside Looking In (Demo)
Pale Fire (Demo)
Shelter Me (Demo)
Island In The Stream (Demo)
Face The Fear (Demo)
Monument (Rough Mix)
[B]Circles (ακυκλοφόρητο)[/B]

DVD:

Outside Looking In
Pale Fire
The Strand
Shelter Me
Island In The Stream
Down To The Wire
Face The Fear
Monument
Afterglow Slide Show
Live In Still Water
Through Different Eyes
Guardian (Mike Portnoy drums)
[B]Shades Of Heavenly Death[/B]
MTV Europe Interview
Eye to Eye
Face The Face Of FearB[/B]
Don’t Follow Me
Shortest Fates Warning Show Ever
[B]Guardian (Arch/Alder duet)[/B]

ασδφασδφ

Το DVD θα ειναι βιντεο απο λαϊβ της μπαντας?

και 1η Ιουνιου εχω γενεθλια…πωωωωω δωρακι που σκεφτηκα!!!

Δεν θέλουμε 4-5 ως guest αλλά ξεχωριστή συναυλία Arch/Matheos 8)

Παρόλο που αποφεύγω τις διπλές αγορές του ίδιου cd, η επανέκδοση του Inside Out καλή φαίνεται ακόμη και γι’ αυτούς που το έχουν ήδη.
Ελπίζω να είναι σε καλή ποιότητα το βίντεο.

Kαλά θα αγοραστεί με συνοπτικές διαδικασίες…και εδώ που τα λέμε ένα remastering το συγκεκριμένο άλμπουμ το σήκωνε.

Και τρομερά τα επιπλέον καλούδια:!:

[B]Life in Still Water (Feat. Mike Portnoy) Multicam São Paulo, Brazil on April 14, 2012[/B]

Τον Portnoy ακόμη τον αγαπώ σαν παίκτη, αλλά μου φαίνεται πως δεν ταιριάζει με τον ήχο των FW…

Ισχύει για Portnoy. Έχει πολύ δικό του στυλ που δεν δένει ιδιαίτερα στην συγκεκριμένη περίπτωση. Πάντως τον Ray τον περίμενα πολύ χειρότερα.

Ακριβώς αυτό. Κι εγώ έτρεμα το τι θα ακούσω. Αλλά πόσο θα κρατήσει αυτό;;;