Fates Warning

…επειδή έτσι κι αλλιώς το πηδήξαμε το θρεντ…

…ως γηραιότερος και σοφότερος, έχω μάθει να μην τα βάζω με γυναίκες…

Ας μείνει ΑΥΤΗ(ακατονόμαστη γαρ απ’ ότι βλέπω), το άλλο το παιδί ο μπελαλής να φύγει. Αρκετούς νταλκάδες έχουμε ακούγοντας αυτή την κωλομπάντα…

Βέβαια, να λέμε πάλι καλά που δεν ξεχνιέται το θρεντ. And yet it moves, https://www.youtube.com/watch?v=1WiIUQ4X-i4

…αστο πανω μου…

Θα κάνω fates control…

Bερα!
Βερααα!
Βεραααααα!!..

Και εγω ειμαι φανατικος με Maiden αλλα λατρευω τους δισκους απο το No Exit και μετα, μαλιστα θεωρω οτι τα Perfect Symmetry, Parallels και A Pleasant Shade Of Gray ειναι απειρως ανωτερα απο τα πρωτα 3 και μετα απο αυτα ακολουθει το Awaken The Guardian. Εγω ρωτησα τον Eddie Rules γιατι οντως απορησα, αλλα γουστα ειναι αυτα.

E, όχι ρε πουστη μου…

Να με στειλετε θελετε εσεις;;;;;

Παιζετε και το track 15 στα live;;;l

η λογική λέει parallels, perfect symetry και a pleasant shade… τα χρόνια της παιδικότητας λένε …

ω ναι, τσιρίδες και ριφφ με τεράστια μπόλια.

Wish,τρελή κομματάρα

Αναμεσα στα ‘‘Parallels’’ και ‘‘A Pleasant Shade of Gray’’ επιλεγω το δευτερο! Απο τους καλυτερους στο ειδος του γενικα

Wish? Ω Θεοι… [-o<

Ναι…να μάθω ότι έπαιξαν και το Chasing Time στο open air της Μογγολίας, να ανατιναχτώ μέσα στο πούλμαν τους την επόμενη φορά…και όλα θα είναι μια τρυφερή ανάμνηση…

o βαν αλλεν

Είναι ο ίδιος που ονόμασε και τις ζώνες;

Παιζουν 2 ενδεχομενα με εμενα και την ακροαση μουσικης. Το πρωτο ενδεχομενο ειναι να λιωνω την δισκογραφια μιας μπαντας πριν τους δω live για να τα ξεσκονισω και να μπω στο mood της μπαντας κατι που το λατρευω ή απλα γιατι μου ηρθε να ξαναλιωσω τα απαντα και ακουω κατα 80% κυριως αυτη την μπαντα το συγκεριμενο χρονικο διαστημα. Το δευτερο ενδεχομενο ειναι να ακουω οτι μου σκαει καθε μερα, το πρωτο ειναι πιο συχνο παντως. Τον τελευταιο καιρο ακουω διαφορα και οχι κατι συγκεκριμενο. Σημερα το πρωι που ξυπνησα ειχα ορεξη να ακουσω Fates Warning. Ειχα λιωσει την δισκογραφια τους πριν το live τον περασμενο Οκτωβριο και απο Νοεμβρη και μετα ακουγα κυριως το Darkness In A Different Light που ειναι ακομα “φρεσκο”, τα υπολοιπα ειχα καιρο να τα ακουμπησω. Μου ειχαν λειψει λοιπον. Απο το πρωι ειχα πολλες εξωτερικες δουλειες σε εφοριες κτλ οποτε ειχα μπολικο χρονο για μουσικη και ηταν με διαφορα η καλυτερη μερα στην δουλεια εδω και πολυ καιρο…

Ποσο συναισθημα αυτη η μπαντα ρε γαμωτο, ποσο? Απο ενα σημειο και μετα ειχα ανατριχιασει ολοκληρος ενω περιμενα στην ουρα… Δεν ημουν ομως “εκει”, εγω ταξιδευα “αλλου” και ευχαριστω τους Fates Warning που υπαρχουν και μπορουν με την μουσικη τους να προκαλεσουν τετοια συναισθηματα. Η μουσικη, οι στιχοι, οι μελωδιες κι αυτη η απιστευτη φωναρα του Ray ειναι ολα τοσο καλα αναμεμειγμενα και δημιουργουν κατι το “ανωτερο”, που μιλαει πρωτα στην καρδια.

Θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που ασχοληθηκε με αυτη την μπαντα, οσοι δεν το εχετε κανει χανετε μια μοναδικη εμπειρια.

“φρέσκα” κουλούρια
99. θεσσαλονικη. αρχική εκδοχή του still remains με άλλη διάρκεια και διαφορετικούς στίχους.
ο ήχος απο bootleg της εποχής, οπότε ανάλογη και η ποιότητα ήχου, αλλά είναι ενα ντοκουμέντο όπως και να εχει.
οι φώτο στο βιντεο είναι απο το ίδιο Live.

o vera σε συνέντευξη του για το νέο(καλό)armored saint είπε ότι έχουν γράψει μερικά νεα κομμάτια, συνεχίζουν να γράφουν, θα μπουν λίγο πριν το τέλος της χρονιάς στο στούντιο για να υπάρχει τέλος της άνοιξης 16 νεος δίσκος!!
από την μια δεν εμπιστεύομαι τους χρόνους και τα σχεδιαγράμματα των φεητς πλέον, απο την άλλη… οοολλλεεε!!

Αυτα που λες στα bold. [B][SIZE=2]ΟΛΕ…[/SIZE][/B] :smiley:

[B]Deluxe Reissue Of ‘A Pleasant Shade Of Gray’ To Be Made Available In October[/B]

This all-encompassing and expansive collection features the original album on the first CD. [B]The second CD features a live version of the album recorded during the band’s 1998 European tour as well as a soundcheck recording of “We Only Say Goodbye” and a studio cover version of the SCORPIONS’ “In Trance”. The third CD in the package consists of demos from the pre-production and writing sessions for “A Pleasant Shade Of Gray[/B]”. Finally, the DVD portion of the set consists of two complete live performances of “A Pleasant Shade Of Gray”. The first is a restored and re-edited version of the band’s 1998 VHS release and [B]the second was filmed at the Whisky A Go Go in Hollywood, California in 1999.[/B]

μια δισκοθήκη με 25 μπάντες και τις επανακυκλοφορίες τους.

[B][I]So where do we begin
And what else can we say?
When the lines are all drawn
What should we do today?[/I][/B]

Πάμε για νέο άλμπουμ στο πρώτο μισό του 2016…

Απο που το ειδες αυτο? Αν αληθευει… :yahoo: