Favourite pink floyd era

Θα συμφωνησω
Ηταν οντως η κορυφαια τους συναυλιακη περιοδος γιατι πολυ απλα επαιζαν 2,5 ωρες κ οχι μονο αυτο αλλα επαιζαν ολοκληρα 2 απο τα 3-4 καλυτερα αλμπουμ τους

του '75 ειναι επισης πολυ καλη , μιας κ επαιζαν ολο το dark side

καθως κ αυτα τα κομματια

crazy diamond parts 1-10
have a cigar
raving and drooling(πρωιμη μορφη sheep)
you gotta be crazy (πρωιμη μορφη dogs)
echoes

οπως κ h wall tour που παιζουν ολο το επος the wall

αλλα αν ειχα μια χρονομηχανη θα γινομουν roadie τους για την '77 in the flesh tour

freedom αμα πεσει στα χερια σου κανενα απο τα bootlegs του '77 (οπωςδηποτε ψαξε βρες το animals instincts revision B - oakland , ca 09.05.77 να ακουσεις ηχο-κρυσταλλο)

τσεκαρε τον θεο τον waters πως ουρλιαζει παντα ενα διαφορετικο νουμερο (nineteen,thirty-three κοκ) πριν τη τελευταια στροφη-σολο του pigs

pig man pig man ha ha charade you are


\m/

Dark Side of the Moon εποχή, την θεωρώ ως την αρτιότερη μουσικά εποχή τους. Μοναδικά μουσικά ταξίδια.

Το συγκεκριμένο “Animal Insticts” που αναφέρεις, είναι μάλλον το κορυφαίο ηχητικό ντοκουμέντο της In The Flesh περιοδείας μαζί με το Μόντρεαλ, το οποίο περιέχει φυσικά και το σκηνικό με τον Waters και τον οπαδό (ή αλλιώς η απαρχή του Wall…). Επίσης ο Waters όντως ξεφεύγει όσον αφορά τις ερμηνείες. Όπως εννοείται και ο Gilmour στο σολο του “Pigs”, το τραβάει αρκετά ακόμα προς το τέλος και απογειώνει το κομμάτι με άνεση.

Και του '75 φανταστικές εμφανίσεις με το Raving And Drooling σε πρώιμο στάδιο, όπως του '74 πάλι με ολόκληρο το Darkside.

παιζει τρελο site με bootlegs pf ως torrents

οποιος ενδιαφερεται ας με πμ να του στειλω το λινκ

dying freedom εσενα στο εστειλα ηδη φιλε :stuck_out_tongue:

after-syd era…γιατί ο syd είναι ο syd…!αλλά οι floyd είναι οι floyd!..albums με τη νοοτροπία των atom heart mother kai ummagumma και αυτή τη συναισθηματική λιτότητα του meddle δεν θα ξαναβγούν…τα άλλα, έχουν επαναληφθεί, έστω σε άλλα είδη μουσικής…

αν και δεν εχω ακουσει το ιδιο ολα τα αλμπουμ των πινκ φλοηντ, θα πω οτι αγαπημενη εποχη ειναι 71-77

εχει ενδιαφερον το σχηματακι που εχει δημιουργηθει απο τις στηλες…
Ειναι σα να δειχνει πώς εφτασαν σιγα σιγα στην ακμη τους και μετα κανουν κοιλια καθως περνουν τα χρονια

ολα τα πραγματα στη ζωη ετσι ειναι

πάντως δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εγώ δεν έχω ακούσει μουσική που να μην έχει βάση στους floyd, με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο…

Dark side of the moon era και απο μενα. Οντως η αρτιοτερη μουσικα εποχη τους. Τρομερες εμπνευσεις.

η πειραματικη , after syd era.

πες τα…!

παρ’ ολο που δεν ειμαι και τρελη φαν το obscured by clouds και atom heart mother δεν παιζονται!!!δισκαρες!

επειδη τετοια πραγματα πρεπει να μοιραζονται

οσοι εδω μεσα αγαπατε pf

στειλτε μου ενα pm να σας πω μερος με απιστευτα vinyl rips —> flac

σαν να ακους βινυλιο με την ευκολια του discman (ειμαι old skool)

και μετα τα original cd σας θα πανε για πεταμα

θα το βαλουμε αρχικη σελιδα
σταματα να το ποσταρεις συνεχως παντου ομως:p

στατιστικη = ο καλυτερος τροπος να πεις ψεμματα.

η παρακμη στους floyd αρχισε μετα το wall

μεχρι και το wall απλα μαμουσαν το συμπαν ολο και οτι εβγαλαν μεταξυ 73-79 ειναι 10/10

12/10 αν θεωρησουμε σαν 10/10 το crack the skye 8)

μεγαλοφυης διαχρονικη μουσικη.νιωστε (to quote lupin)

awake σταματα σε παρακαλω παρα πολυ αυτο το παραληρημα.

ενα αλμπουμ παιρνει 11/10 οχι 12, παραπαει. αυτο ειναι το marriage of heaven and hell.

Βασικά θεωρώ την καλύτερη περίοδο τους μετά την φυγή του Syd με κορύφωσή της το Dark Side Of The Moon.Ήταν μία περίοδος που δούλευαν όλοι μαζί με ξεχωριστούς ρόλους ο καθένας,κάτι το οποίο το παραδέχονται και οι ίδιοι

Πάει μαλάκωσες και συ γέρο. Ασχολίαστο το δεύτερο σκέλος?

Μακάρι πάντως όλα τα συγκροτήματα στην παρακμή τους να έβγαζαν ένα Division Bell.