Firefox vs Chrome vs Opera vs IE vs Safari

Κακο να παραδειγματιστεις απο αλλο software δεν ειναι.
Το παραδοξο ειναι να περιμενεις να δεις τα καινουργια feature του firefox 5 που ποιος ξερει ποτε θα βγει, ενω τα ιδια αυριο θα υπαρχουν σε opera ας πουμε.

οχι το εγραψα και πιο πριν, windows 7 εχω, για αυτο μου εκανε εντυπωση.

απο αυτα που χω χρησιμοποιησει το κροουμ το θεωρω απειρα καλυτερο… ειχα φαιρφοξ αλλα πραγματικα δεν συκρινεται με το κρουμ σε θεματα ταχυτητας… αν και για καποια μπροουζερ που χουν περιεργα κοοκις χρησιμοποιω το πλεον απαρχαιομενο ιε (ας πουμε στη σελιδα του πολυτεχνιου μου μπαινει μονο με εχπλορερ σε ορισμενες σελιδες)

2-3 χρονια τωρα χρησιμοποιω opera και δεν θυμαμαι ποτε να με εχει ενοχλησει κατι. βλεπω ομως οτι το chrome εχει πολλους υποστηρικτες. αν μπορει καποιος ειδημονας ας μου πει για πιο λογο θεωρει (αν το θεωρει φυσικα) οτι ειναι καλυτερο απο το οπερα…

Με μια λέξη η απάντηση που περιμένεις είναι: γούστα :wink:

ακριβώς ο καθένας με ότι γουστάρει. τα 1.5 ns που είναι πιο γρήγορος από τον chrome, ο firefox (τυχαίο παράδειγμα) ελάχιστη σημασία έχει…Θέμα γούστου όλα.

[SPOILER]
Νταξ εκτός από τον explorer που δεν είναι ούτε γτπ…[/SPOILER]

Ρε

Ο ff 3.6 ειχε σημαντικη διαφορα με τον chrome, που να χτυπιεσαι για το αναποδο.

Ο 4 μεχρι στιγμης ειναι οκ.

στον firefox 4 σβηνεις ιστορικο με τετραπλασια ταχυτητα

ναι 1.5 ns όπως προείπα. Χάσμα στη ταχύτητα. βέβαια για να λέω την αλήθεια παραπάνω δεν γνωρίζω. απλά για μένα είναι λίγο χαζό να συζητάμε ποιος είναι ταχύτερος από τον άλλον…

Μπα, τελικά δεν έστρωσε αυτό, αλλά με το εξής addon τζιτζί το flash σε 64bit Ubuntu: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/flash-aid/

Επίσης, για να θυμόμαστε:

Να πουμε οτι στην Ευρωπη ο φφ εχει ξεπερασει τον εξπλορερ.

Έχει βγει ο Firefox 4. Μ’αυτόν σερφάρω αυτή την στιγμή :stuck_out_tongue:
Έχει κάτι αλλαγές και στον σχεδιασμό του πάντως. Μ’αρέσει!

Με δικαιωνεις που σε φωναζω ξανθια, αφου οταν εγινε το ποστ μου δεν ειχε βγει ακομα.

Επισης, εχω κανει ηδη ποστ με τα + του νεου φφ :smiley:

Χαχ ξέρεις, έγινε το κλασσικό λάθος: μου άνοιξε το τόπικ σε πιο παλιά σελίδα κ από βιασύνη δεν κοίταξα καν αριθμό σελίδας :stuck_out_tongue:

[SPOILER]Θα τ’αλλάξω το μαλλί ρε κακιασμένε[/SPOILER]

Δεν ήξερα ότι ο οπερα είναι τόσο παλιος, αλλά είναι σταθερά ανύπαρκτος. :stuck_out_tongue:

Firefox, o browser των μοντς ;D

γι αυτό άντε σιγά σιγά όλοι να βάλετε firefox. :p:p

παντως με εξαιρεση το ατυχες κολλημα του την πρωτη φορα, μια χαρα παει προς το παρον ο φφ4. και μαλιστα αν εχεις ανοιξει ηδη παραθυρο καποιας σελιδας και πας και ανοιξεις καινουργιο με την ιδια, δεν στο ανοιγει, αλλα σε παει κατευθειαν σε εκινο που ειχες ανοιχτο χαχαχα. χαζο θα μου πειτε, αλλα απλα το παρατηρησα.συν τοις αλλοις ειναι και λιγο πιο γρηγορος απο πριν.